Jump to content

Ams Ile Otomasyon Önerileriniz?

galetis
 Share

Recommended Posts

Şöyle bir proje desem..

Zil Programı yaptım geçen yıl VB.Net ile ... mikrofon açma kapama yada anfiyi açma kapama gibi komutlar verebiliyorum.. peki bu tür komutları ams de verebilirmiyiz... dll yardımı ile ile yapabiliyorum ama dll yardımsız olabilirmi?

Edited by Kazım

[quote name='Baba_' date='25 November 2011 - 17:29 ' timestamp='1322231345' post='1118170']
[b]Herhangi Bir Upload Sitesinden Dosya İndirebilme Düşündüm, Yapılabilir mi ?[/b]
[/quote]

Ams bilgim sınırlı olduğu için bilemiyorum. Php yada C# ile olabilir tabiki.

[quote name='dragon3781' date='25 November 2011 - 17:30 ' timestamp='1322231414' post='1118171']
Arayuz grafık tasarım fılan lazım olursa seve seve yardımcı olabılırım...
[/quote]

Not aldım saol. Grafik 0 olduğundan elbet yardım isterim :)

[quote name='Kazım' date='25 November 2011 - 17:34 ' timestamp='1322231684' post='1118173']
Şöyle bir proje desem..Zil Programı yaptım geçen yıl VB.Net ile ... mikrofon açma kapama yada anfiyi açma kapama gibi komutlar verebiliyorum.. peki bu tür komutları ams de verebilirmiyiz... dll yardımı ile ile yapabiliyorum ama dll yardımsız olabilirmi?
[/quote]

Port connectionlarla yapılabilir. Dllde bunu yapıyor zaten. Ama otomasyon sistemi daha öğretici ve kullanılabilir olduğundan buna ağırlık vermeyi düşünüyorum. Kintaro abimize bi danışsan belki yapar :)

Bırlıkte kalıbı ve menulerı sekıllendırsek ve en son uygulamaya gecsek olurmu sence ?

Mesela benım gorusum

Personel - Depo - Stok - Kasa - Muhasebe - Raporlama - Kullanıcı Yetkı .... ıslemlerının bulundugu bır uygulamadan yanadır .

Proje bıraz zaman alsada bu yoldakı bırcok kısının projelerıne kalıp olabılır .

Bırlıkte yapılırsa eger zaman olarak surec kısa olur..

Asama Asama Baslanarak ılk once menuler sonra db - proje arayuz ve en son kodlama ,uygulama seklınde..

[quote name='ATTACK_09' date='25 November 2011 - 14:53 ' timestamp='1322232798' post='1118186']
Bir inputa tarih girilerek o tarihte bi .exeyi calıstırabilirmiyiz.örnegin, 30.11.2011 gircez tarıhi o tarihte bir .exeyi çalistracak
[/quote]

Kodlama olarak bılmıyorum ama fıkır olarak sanırım olabılır

Mesela ;

Bır alarm projesını dusun verılen zaman gelınce page jump komutu ıle dıger sayfayı acacak o sayfadakı on tımer komutu ıle verılen gorevı calıstırman mumkundur...

Yalnız proje sureklı acık kalmalı bıldıgım kadarıyla..

[quote name='ATTACK_09' date='25 November 2011 - 16:53 ' timestamp='1322232798' post='1118186']
Bir inputa tarih girilerek o tarihte bi .exeyi calıstırabilirmiyiz.örnegin, 30.11.2011 gircez tarıhi o tarihte bir .exeyi çalistracak
[/quote]

[b]Benim Oto PC Kapat Projem Vardı. Saati Gelince Bilgisayarı Kapatıyordu. Sen de Aynı Şekilde Yapabilirsin. Ama Projenin Açık Kalması Şartıyla. Belki Şöyle Birşey Yapılabilir ; Zamanlanmış Görevlere Ekletirsin Yapacağın İşlemi Zamanı Gelince İstediğini Yapar. Ya da Projeyi Bilgisayarın Açılışa Eklersin. Hiç Kapanmaz. Bir Fikir Tabi[/b]

Edited by Baba_

[quote name='dragon3781' date='25 November 2011 - 17:55 ' timestamp='1322232945' post='1118188']
Bırlıkte kalıbı ve menulerı sekıllendırsek ve en son uygulamaya gecsek olurmu sence ?

Mesela benım gorusum

Personel - Depo - Stok - Kasa - Muhasebe - Raporlama - Kullanıcı Yetkı .... ıslemlerının bulundugu bır uygulamadan yanadır .

Proje bıraz zaman alsada bu yoldakı bırcok kısının projelerıne kalıp olabılır .

Bırlıkte yapılırsa eger zaman olarak surec kısa olur..

Asama Asama Baslanarak ılk once menuler sonra db - proje arayuz ve en son kodlama ,uygulama seklınde..
[/quote]

Zaten birlikte yapılacak proje. Ama herkesin kodlaması farklı olduğundan kodlama birlikte yapılamaz bence. Grafik/tasarım birlikte yapılır.

[quote name='g.a' date='26 November 2011 - 15:32 ' timestamp='1322314328' post='1118683']
MediaFire sitesine upload yapacak bir program (Kullanıcı girişli) AMS ile olmasada olur yeterki olsun :)
[/quote]

Öyle bir program lazımsa Needbu Uploader'i kullanabilirsiniz.

@galetis Akyaz Yemci Programı 1.0 diye bir program var buna yakın özelliklerde bir program yapabilirseniz gerçekten çok güzel olabilir.

http://www.google.com.tr/#sclient=psy-ab&hl=tr&source=hp&q=akyaz+yemci+takip&pbx=1&oq=akyaz+yemci+takip&aq=f&aqi=&aql=&gs_sm=e&gs_upl=2000l2922l1l3125l6l6l0l0l0l0l391l1220l2-2.2l4l0&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.,cf.osb&fp=3c09b9badf59756&biw=1440&bih=753

Buna benzer bir stok yazılımı projem vardı c# ta ama sınav nedeniyle ara vermiştim.. Kodlama Konusunda Her türlü Desteği vermeye hazırım.. Proje ortaya çıkınca herkese bir bölüm verilirse daha kolay bir biçimde olacağından eminim..

Edited by Kazım