Jump to content

Cep Telefon Dinlenmesi Hakkında

Jackien91
 Share

Recommended Posts

[b]Merhaba Arkadaşlar Benim Sorum Şu Olacak Cep Telefonlarımız Malum Dinleniyor. Ancak Sormak İstediğim Özel Hayatın Gizliliği İle İlgili Mesela : Diyelim Siz Telefonda Sevgilinizle yada bir başka kişiyle cinsel içerikli sohbetlere felan girdiniz diyelim. Bunuda Dinliyorlar mı ? ve Bu Bir Suç mudur ? Yani Ortada Bir Şikayet Felan Yokken Hukuki Anlamda Birşey Yaparlar mı ?[/b]

devleti bölmeye yönelik söylemlerin olursa suçtur ve yasal işlem başlatılır(herhangi birisinin şikayeti olmaksızın) onun dışında karşı taraf şikayet etmediği sürece konuştuğun sözler gsm şirketlerinin hard disklerinde 10 yıl kalır ve silinir.

Memeketimdeki insan sayısı X telefon sayısı = ülkemizdeki telefon adeti = hat sayısı.

Sizce bunu dinleyebilecek kafada personeli analarımız ne ara doğurdu? :blink:

Sanırım Türkiyemizin nüfusu 250-300 milyon falan :dribble:

[b]Suç faaliyeti içerisinde bulunmuş insanlar ve potansiyel suçlular dinlenir öyle düşün yani.[/b]

Cepten sevişmeler forever :dribble:

[b][quote name='Legion' date='25 November 2011 - 17:43 ' timestamp='1322235803' post='1118213']
Memeketimdeki insan sayısı X telefon sayısı = ülkemizdeki telefon adeti = hat sayısı.

Sizce bunu dinleyebilecek kafada personeli analarımız ne ara doğurdu? :blink:

Sanırım Türkiyemizin nüfusu 250-300 milyon falan :dribble:

[b]Suç faaliyeti içerisinde bulunmuş insanlar ve potansiyel suçlular dinlenir öyle düşün yani.[/b]

Cepten sevişmeler forever :dribble:
[/quote]
Haklısın Legion'da Şöyle Bir şey var diyelim adamın birinin daha önce hiç suçu yok sabıkası yok ama devleti bölmeye yönelik diyelimki terör üstüne bir eylem yapcak bu adamı da dinliyorlar kimin dinlenip kimin dinlenmeyeceği nasıl karar veriliyor ki [/b]

[quote name='Jackien91' date='26 November 2011 - 12:56 ' timestamp='1322305003' post='1118597']
[b]
Haklısın Legion'da Şöyle Bir şey var diyelim adamın birinin daha önce hiç suçu yok sabıkası yok ama devleti bölmeye yönelik diyelimki terör üstüne bir eylem yapcak bu adamı da dinliyorlar kimin dinlenip kimin dinlenmeyeceği nasıl karar veriliyor ki [/b]
[/quote]
Hakkında şikayet olmayan,suç şüphesi altında olmayan,telefonu dinlenen kişilerle herhangi bir görüşmesi olmayan ya da fiili bir ilişkisi olmayan kişiler dinlenemez.Her dinleme hakim kararıyla yapılır.Dinleme sonunda suç şüphesi bulunmazsa dinleme sona erdirilir kayıtlar imha edilir.Paranoya yapmayalım lütfen...İnsanın özel görüşmeleri suç teşkil etmiyorsa bu görüşmeler kimseyi bağlamaz...

[quote name='Jackien91' date='26 November 2011 - 12:56 ' timestamp='1322305003' post='1118597']
[b]
[/quote]

Bazı kelimeleri telafuz ettiğinde otomatik olarak kara listeye alınıyorsun. Telefon dinlendiğinde genelde yankı olur yada araya başka sesler girer.

Bu kadar tırsma risk yoksa kazanç yoktur :D Onlar kimleri dinleyeceğini bilirler :)

1. telefon dinlemeleri canlı canlı yapılmaz hangi devirde yaşıyoruz:) datalar toplanır ve arşivlenir.
2. telefonlar dinlenmese bile tüm görüşmeleriniz mesajlarınız kaydedilir. (not: askerde bizzat gözlerimle gördüm!)
3. yankı meselesi teknik bi konudur (şehir efsanesine dönüşmüştür) örneğin birini ararım yankı oluşur kapatıp açarım düzelir. vodafone kullanırken çok oluyodu aynı numarayla türkcell yaptım hiç yankı olmadı :)
bu konudada biraz araştırma yaptım ve :
gazi ünv. elektronik mühendisi bi arkadaşın tezini buldum oradan bi alıntı yapayım:
[codebox]
4. YANKI (ECHO)
4.1. Yankı
Yankı, üretilen ses sinyalinin gecikmis, zaman bazında kaydırılmıs ve kısmen bozulmus halinin orjinal sinyale yansıtılmasıdır.
Bu gecikme 10ms’yi geçerse yankıyı bastırmak neredeyse zorunlu bir hal alır.
Yankı, telefon haberlesmesinde yogunlukla karsılasılan ve önlenmesi gereken bir problemdir.
Yankı bastırılmadıgı zaman hem konusmanın kalitesi düser hem de karsıdakinin söyledigini anlamak daha güç bir hal alır.
Yankı, telefon haberlesmesinde çogu sinyallesme tipinde görülen bir problemdir,
fakat son dönemlerde gelismekte olan ve gelecekte daha da yogun sekilde kullanılacak olan
IP üzerinden ses haberlesmesi yani VOIP uygulamalarının da en büyük problemlerindendir .
Dinleyen tarafın yankısının azaltılabilmesi konusan tarafın yankısının azaltılması ile de saglanır.
Konusan kisinin yankısının gecikmesi 40ms’den az ise herhangi bir yankı yok etme algoritmasına gerek yoktur.
Fakat yankı gecikmesi 40 ms’den fazla ise sistemde yankı bastırıcılar kullanmak gerekir [13].
4.2. Yankı Türleri
4.2.1. Melez yankı (Hybrid Eko) Yankının genel anlamda iki çesidi vardır; Hybrid ( Melez Yankı) ve Akustik Yankıdır.
Melez Yankı: Telefon hatlarındaki empedans uyumsuzluklarından kaynaklanan yankı çesididir
(Sekil 4.1).[/codebox]

ülkemizin varlığını ve birliğini tehlikeye atmak isteyenlere karşı bazı yasak kelmeler varmış bu yasak kelimeler hangi telefondan telefona yapıldıysa konuşmalar ve numara otomatik olarak kaydedilirmiş. O telefon numaraları kiminle ne konuşsa canlı olarak dinlenir ve kaydı tutulur (kaç gün dinleneceği belli olmaz)yasak kelimeler kullanılmaya devam ederse sonu karakol olur yok yasak kelimeler bir daha telaffuz edilmezse dinleme kesilirmiş.

Edited by namkol01

bLader TeLde Fantazı Muhabbetı Bence Tam bi Keko İşi ResMen manuEL Taqılıyosun HayeL dunyasından KurtuLun Artık ArkLaR.

Bana Choq SaÇma qeLıyo Acıkcası Mıdemde BuLanıyo ÖyLe İnsanLArdan..! Ama Saygı duyaRım Genede HeRKezın YasantısıNa Benı YanLış anLama :D

TeL DinLensede.. Senın ÖzeL hayaTına Kımse KarısamaZ. Ama kıZ ŞiKayetcı oLur Bana TeLde CınseL ıceRıkLı KelımeLer SÖyLuyo Veya Benı hamıLe Bırakdı TeLden hamıLe Kaldım Derse Yandın :D:D:D:D:D heheheh

[quote name='exa_41' date='26 November 2011 - 22:22 ' timestamp='1322335366' post='1118876']
bLader TeLde Fantazı Muhabbetı Bence Tam bi Keko İşi ResMen manuEL Taqılıyosun HayeL dunyasından KurtuLun Artık ArkLaR.

Bana Choq SaÇma qeLıyo Acıkcası Mıdemde BuLanıyo ÖyLe İnsanLArdan..! Ama Saygı duyaRım Genede HeRKezın YasantısıNa Benı YanLış anLama :D

TeL DinLensede.. Senın ÖzeL hayaTına Kımse KarısamaZ. Ama kıZ ŞiKayetcı oLur Bana TeLde CınseL ıceRıkLı KelımeLer SÖyLuyo Veya Benı hamıLe Bırakdı TeLden hamıLe Kaldım Derse Yandın :D:D:D:D:D heheheh
[/quote]

Sana Türkçe öğreten öğretmenin...

[center][quote name='exa_41' date='26 November 2011 - 21:22 ' timestamp='1322335366' post='1118876']

[/quote]

[b]1 Kız numarasına bakar tükürdüğünü yalaman.
Okuduğun okulda ki bütün öğretmenlerine saygılar. [/b][/center]

[quote name='exa_41' date='26 November 2011 - 21:22 ' timestamp='1322335366' post='1118876']

[/quote]
Bende böyle yazıları gördükçe midem bulanıyo. Vapurun önüne geçip gazete okumaya çalışmak gibi :bad:

[quote name='exa_41' date='26 November 2011 - 21:22 ' timestamp='1322335366' post='1118876']

[/quote]
[img]http://www.incicaps.com/allahini-seven-ustume-toprak-atsin_149817[1].jpg[/img]

[img]http://www.incicaps.com/2009_11_27_14_01_i79_photobucket_com_albums_j152_04_catface_stuff_they.jpg[/img]

[quote name='Sirius' date='26 November 2011 - 21:43 ' timestamp='1322336637' post='1118884']
Sana Türkçe öğreten öğretmenin...
[/quote]

Ben öğretmen değilim ama,Öğretmenin ne suçu var ? O kişiyi bu duruma getiren yaşam tarzı, yazık çocuğa ellemeyin ...!

Telde Hamile Bıraktı mı :D:D :D koptum ya :) hadi telde cinsel içerikli sohbete girdi diye şikayet ederde telde hamile bıraktı nedir ya :D teknoloji çok gelişti artık :D artık uzaktan uzağa hamile kalınabiliyormuş :D:D :D

peki arkadaşlar diyelim sim kartı iptal ettiniz yeni bi sim kart aldınız ve aynı telefona taktınız yine aynı telefon olduğu için yeni sim kartınızda dinlemeye alınır mı ?

• 2 hafta sonra ...

[b]Arkadaşlar Sormak İstediğim Şey Şu Her Telefon Otomatik Dinlenir Mesela Cübbeli Ahmet Hoca Tutuklandı İşte Yurt dışından kadın getirtiyor gibi bi iddayla telefon dinlemeleri ortaya çıktı sabıkası felan olmayan bi adam nasıl dinlendi ? yada böle çete kuracağını emniyet nerden anladı da dinledi ? demek istediğim senin sabıkan yok normal bi vatandaşsın sevgilinle konuşuyorsun yada kız arkadaşınla işte otomatik dinlemeye senin özel konuşmaların takıldı senin telefonunu ayrıca dinlerler mi ? mesela xxx numaralı x kişisi telefonda cinsel sohbet etti bu suç mudur ? yani yarın öbür gün polis cübbeliyi aldığı gibi bizide almasın :D eminim forumda sevgilisiyle böle sohbet eden arkadaşlarda vardır :D [/b]

[quote name='yasak_ask' date='26 November 2011 - 13:04 ' timestamp='1322305491' post='1118602']
Bazı kelimeleri telafuz ettiğinde otomatik olarak kara listeye alınıyorsun. Telefon dinlendiğinde genelde yankı olur yada araya başka sesler girer.

Bu kadar tırsma risk yoksa kazanç yoktur :D Onlar kimleri dinleyeceğini bilirler :)
[/quote]

Benimki genelde karşı taraftan sesimin yankılandığını duyudorum şimdi paso benimi dinliyolar acaba :D

Not:Arşiv Kaydım (sabıka) yok...