Jump to content

2 Hard Disk Arasında Ki Fark ? *** Tavsiye ***

crysis_88
 Share

Recommended Posts

[size="4"][b]selamlar ...

ben de şu an wd caviar green 2 tb var . bu 2 likten bir tane daha alıcam ama malum hard disk krizi olduğu için fiyatlar çok pahalndı bundan alamıyorum . fakat wd elementin fiyatı hala uygun , alınabilri seviyeler de . caviar green piyasa da 340 tl den aşağı değilken. wd elements 280 tl civarı. şimdi bu iki hard diskte 2 tb . merak ettiğim wd elemtsin içinde ki kullandıkları hard disk hangisi ? ben içinde ki ni çıkartıp hard disk kutusun da kullanabilirmyiim ? caviar green i öyle kullanıyorum . ama kutusu çok sağlam oluyo genel de .. içini açmam kolay olur mu *[/b][/size]
[color="#FF0000"]
[b][size="4"]caviar green için link .. [/size][/b][/color]

http://www.wdc.com/tr/products/products.aspx?id=120[color="#FF0000"][b][size="4"]
wd elements için link ... [/size][/b][/color]

http://www.wdc.com/tr/products/products.aspx?id=120

bak şimdi arkadaşım..hdd ler kendi aralarında marka ve rpm ye göre ayrılıyor.ewet dediğin gibide hdd lerin fiyatları son zamanlar arttı.bu hdd lerin okuma hızına göre fiyatları değişir.yani; 5400 rpm, 7200 rpm bildiğim kadarıyla SSD ler var onların okuma hızı çoktur yaklaşık 10000 rpm ve üzeridir fakat kapasitesi azdır.alırken bunlara dikkat edeceksin arkadaşım.okuma hızı yavaş alma sakın bilgisayarında kasmalar oluşur iyi günler...

[b]normalde caviar green intellipower. yani net bi hız yok 4500 ile 7200 rpm arasında değşiyor hız . ve de depolama için kullancam. dosyaları biriktiirp 100-150 gb birden atıyorum genelde. bi o zaman yazma oluyor genel de okutuyuorum . en başta okuma hızı önemli . burda önemli kalite olduğu için biraz daha para biriktirip caviar dan alabilir. zamanında aldığım 195 liraya almıştım . şimdi 340 lira ... keşke almışken 2 tane alsaydım . performansından çok memnunum .. biraz daha beklersem fiyatlar yine artar .. ve de cavira green usb 3.0 olarak da kullanailiyorum .
[/b]

Edited by crysis_88