Jump to content

Üniversite Tercihim Hakkında

0sman55
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar bu sene üniversite sınavına giricem düzenli şekilde çalışıyorum, deneme ve test sonuçlarından gayet memnunum şimdi ise sorum şu sizce hangi bölümün geleceği daha parlak ve neden ?
Yardımcı olursanız gerçekten sevinirim..
Eczacılık
Mimarlık
Bilgisayar Mühendisliği

[quote name='0sman55' date='25 November 2011 - 20:41 ' timestamp='1322253670' post='1118380']
Arkadaşlar bu sene üniversite sınavına giricem düzenli şekilde çalışıyorum, deneme ve test sonuçlarından gayet memnunum şimdi ise sorum şu sizce hangi bölümün geleceği daha parlak ve neden ?
Yardımcı olursanız gerçekten sevinirim..
Eczacılık
Mimarlık
Bilgisayar Mühendisliği
[/quote]
bilgisayar mühendisliği: önüne gelen bilgisayarcı
mimarlık: Eğlenceli bi üniversite hayatı + makul ücretli bi iş
eczacılık: Sürekli dersle geçen bir üniversite hayatı + yoğun iş temposu + çok para
Bu seçim senin yetenek ve zevklerine bağlı.Eğer çok okumayı seviyorum,araştırmalar yaparım,yani ineklerim diyorsan eczacılık.Ama yaratıcılığın üst seviyedeyse,hayalgücün sağlamsa mimarlık..

tabiki bölümünde önemli fakat en önemlisi.bölümünü sevmen ve kendini sürekli geliştirmen dir.seni havada kaparlar.bana soracak olursan pc ile ilgin varsa kesinlikle Bilgisayar Mühendisliği oku bu.ben gecen sene sınava gırdım ve puanım cok ıyı degıldı am gırecegım tonlarca bolum vardı fakat hıcbırını yazmdaım bu sene olacak inş.yani dediğim gibi sevecegin meslegi yap!!!!

Ben Bilgisayar okudum lisede ayrıca 2 yıllık programlama da okudum ama artık soğudum herkes yapmaya başladı şimdiyse hedefimde tek akıl bendeki demeyip sizlere de danışarak bu bölümlerden birlne yönelmek, eczacılık konusunda hiç fikrim yok, mimarlık işinin birnevi içerisindeyim ve programlama da biliyorum ama hedefim geleceği iyi olan iyi para getiren bir meslek

Edited by 0sman55

[quote name='0sman55' date='26 November 2011 - 00:38 ' timestamp='1322257137' post='1118433']
Ben Bilgisayar okudum lisede ayrıca 2 yıllık programlama da okudum ama artık soğudum herkes yapmaya başladı şimdiyse hedefimde tek akıl bendeki demeyip sizlere de danışarak bu bölümlerden birlne yönelmek, eczacılık konusunda hiç fikrim yok, mimarlık işinin birnevi içerisindeyim ve programlama da biliyorum ama hedefim geleceği iyi olan iyi para getiren bir meslek
[/quote]
bak bilgisayar okumuşsun neden devamını getirip paraya para demiyorsun?bence bilgisayar oku derim hem yabancılık çekmezsin ve bu işte çok para yok, aşırı para var.

• 10 ay sonra...

[quote name='korkusuz_korkak' timestamp='1322258076' post='1118439']
bak bilgisayar okumuşsun neden devamını getirip paraya para demiyorsun?bence bilgisayar oku derim hem yabancılık çekmezsin ve bu işte çok para yok, aşırı para var.
[/quote]

paraya paradan başka birşey dememek gerekir zaten :) kazandığım bölüme gelince Ygs sınavından Boğaziçi Üniversitesi Fizik Dgs sınavından Ankara Üniversitesi Bilgisayar Öğretmenliği. Tercihim BOUN den yana oldu

• 1 yıl yıl...

bilgisayar mühendisliği: önüne gelen bilgisayarcı
mimarlık: Eğlenceli bi üniversite hayatı + makul ücretli bi iş
eczacılık: Sürekli dersle geçen bir üniversite hayatı + yoğun iş temposu + çok para
Bu seçim senin yetenek ve zevklerine bağlı.Eğer çok okumayı seviyorum,araştırmalar yaparım,yani ineklerim diyorsan eczacılık.Ama yaratıcılığın üst seviyedeyse,hayalgücün sağlamsa mimarlık..

Mimarlık ilgili eklemem gereken şeyler var

Her hafta pojeler

Haftada ancak 1 günün boş olabilir öteki günler çizimle uğraşırsın

Arkadaşların cafede dışarda takılırken sen evde projeni tamamlamaya çalışırsın

Haftada minumum  3 gün uykusuz kalırsın

Hocaların çoğu final haftası projende zorluk çıkartır

Uykusuzluktan sinirlerin bozulmaya başlar,sosyal hayatının bir an olmadığının farkına varırsın ve daha fazlası ... .. .

Edited by lavigne-61

Mimarlık ilgili eklemem gereken şeyler var

Her hafta pojeler

Haftada ancak 1 günün boş olabilir öteki günler çizimle uğraşırsın

Arkadaşların cafede dışarda takılırken sen evde projeni tamamlamaya çalışırsın

Haftada minumum  3 gün uykusuz kalırsın

Hocaların çoğu final haftası projende zorluk çıkartır

Uykusuzluktan sinirlerin bozulmaya başlar,sosyal hayatının bir an olmadığının farkına varırsın ve daha fazlası ... .. .

ilk 1400 e girmiştim ve boğaziçi bilgisayar müh seçmiştim. bu sene bilgisayar müh bırakıp fiziğe geçicem (Boğaziçi) (Yeniden girmiştim sınava öylesine) (Yine ilk 2000 deyim ve bursumda iyi gelicek yeni yasayla) aynı zamanda matematiklede çap düşünüyorum. MYO benim için vakit kaybı oldu resmen. Şimdiye mis gibi bitmişti okulum.. Evet dediklerin için sağol itülü arkadaşlarım beni uyardı bu konuda. zaten artık aklımda yok oyle bişe. 3 senelik post bu. şuan aklımdaki şey akademisyenlik. :)

eczacılığın suyu çıktı iyice. istediğin yere kafana göre dükkan açamazsın yani kanuna göre. eczacılık hayatın boyunca sadece 1 kere istediğin yere dükkan açma hakkın var. ondan sonra yer değiştirmek için istediğin yerde boşluk olması gerekiyor. boşluk dediğim bir bölgeye devlet 5 eczane hakkı verdiyse sadece 5 eczane açılabiliyor olması. kazancıda eskisi gibi değil. bide süper marketlere ilaç satma yetkisi vermeye çalışıyorlar o da olursa eczacılık biter. tabi burası Türkiye her gün kanun değişiyor. bütün gençlerin Allah yardımcısı olsun...