Jump to content

Murathassoy Katılımsız Arşivi V12

murathassoy
 Share

Recommended Posts

Katılımsız Arşivi v12 program olarak iki makinemden birinde, notebook olanda sorunsuz çalışrken ikinci makine desktop'ta nedense hiç açılmıyor (Ekran çözünürlüklerini değiştirerekte denedim, faydası olmadı.). Katılımsız Arşivi v11'de böyle bir sorun yoktu, her iki makinedede açılır ve problemsiz çalışırdı? Nedendir, çözümü varmıdır ve nasıldır?
Eğer buna çözüm yoksa programın açılmadığı sistemlerde katılımsız programları doğrudan dock klasöründen kurabiliriz ve DriverPackSolution uygulamasınıda kendi exe'sinden çalıştırabiliriz (Bu uygulama desktop'tada problemsiz çalışıyor.).
Programın açılmadığı sistemlerde IE başlangıç sayfası, sağ tuş uygulamaları ve win xp, win 7 activation programcığı ana programdan ayrı olarak çalıştırılabilirlermi (Yani driver uygulaması gibi), çalıştırılabilirlerse nasıl?..
Not: Her iki sistemimde win 7 ultimate ve problemsiz sistemlerdir.

Edited by temmuz

• Replies 73
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='murathassoy' date='27 December 2011 - 20:26 ' timestamp='1325010368' post='1132770']
[b]temmuz diğer sisteminde bi aksilik olamazmı bende win7 kullaniyorum calısıyor desktop da da acılıyor bazı zamanlar hata varmı diye bakıyorum rar dan cıkartıyorum ama o dedikleriniz olmuyor...[/b]
[/quote]
Bilemiyorum, bende durum böyle nedense..
Sorularımın diğer bölümü için olumlu bir cevabında yok galiba (Programcıkları ana programdan bağımsız açabilmek yada bir şek,lde kullanabilmek konusunda..).

[quote name='temmuz' date='27 December 2011 - 15:34 ' timestamp='1324992869' post='1132689']
Katılımsız Arşivi v12 program olarak iki makinemden birinde, notebook olanda sorunsuz çalışrken ikinci makine desktop'ta nedense hiç açılmıyor..
..
[/quote]
Güvenli modda denedim açıldı. Ama normal modda artık ne varsa açılmamakta inat ediyor. Antivirus'ü kapatarak denedim sonuç yine aynı. Güvenlik duvarı engelliyor olabilir diyecektim ama hem bu türden bir mesaj yok (tıklamadan sonra herhangi bir reaksiyon gerçekleşmiyor.) hemde zaten bu çalışma sistemde kurulu bir program değilki güvenlik duvarı kontrolü olsun.
Kontrollerim devam ediyor. Fikri, önerisi olanların ve benzer problemle karşılaşanların mesajlarınıda bekliyorum.

[quote name='tsunami151' date='28 December 2011 - 02:23 ' timestamp='1325031816' post='1132873']
http://imageshack.us/photo/my-images/62/hassoy.jpg/

aynen burada ki gibi aşağı kısımda bulunan ikonlar görünmüyor
[/quote]
Ekran çözünürlüğünü yükselt, o zaman görünmesi gerekir.

[quote name='temmuz' date='28 December 2011 - 01:35 ' timestamp='1325036145' post='1132883']
Ekran çözünürlüğünü yükselt, o zaman görünmesi gerekir.
[/quote]

temmuz ; yukarıda ki mesajımda ekran çözünürlüğünü belirtmiştim ve en yüksek seviyede ikonlar görünmemekteydi...

[quote name='tsunami151' date='29 December 2011 - 00:39 ' timestamp='1325111982' post='1133198']
temmuz ; yukarıda ki mesajımda ekran çözünürlüğünü belirtmiştim ve en yüksek seviyede ikonlar görünmemekteydi...
[/quote]
Pardon, önceki mesajlara bakmadan yazmışım ama bu çözünürlüktede bana yatay-dikey farkı çok gibi geldi. Yani normal lcd monitör ve notebook ekranlarını düşünürsek.. Senin ekranın çok ince ve uzun galiba.
Birde normal notebook ekranlarına göre (15.6") bir çözünürlüğe (1280x800 gibi) ayarlayıp denermisin? Belki ekran en boy farkının fazla olması bir uyumsuzluk meydana getirmekte. Denemekte yarar var. Ekran kartın öyle bir oranda çözünürlüğü destekliyorsa elbette.

Benim desktop 1280x1024 ve burada hiç açılmıyor. Ama 1280x800 ve 1024x768'e dönüştürdüğümdede açılmıyor nedense (Ekranda sanki açılacakmış gibi hafiften bir hareketlilik oluyor ama sonra hiç açılmadan normale dönüyor). Bu PC'yi güvenli modda açtığımda ise standart 800x600'de arkadaşınki gibi alt bağlantılar ve ayrıca üst bağlantılar hiç görünmüyor (Arkadaşınkınde alttakiler yarım gibiler.), sadece katılımsız program kurulumları listesi çıkıyor. Bu 800x600 ü yükselterek üst çözünürlüklere dönüştürdüğümde ise alt bağlantılarda, üsttekilerde, program listeside tam olarak ortaya çıkıkıyorlar. Benim desktop normal moddaki çözünürlük problemi değilde başka birşey sanki.
Notebook'um ise 1280x800 ve herhangi bir açılma problemi falan yok.

[quote name='cemderya' date='01 December 2011 - 18:40 ' timestamp='1322764819' post='1122489']
Bunu tek dvd yapamıyoruz dimi murat iki dvd mi lazım _?

Yani çıkan rar dosyasını iso olarak tek dvd ye atamıyormuyuz_?
[/quote]

[quote name='tsunami151' date='11 December 2011 - 17:13 ' timestamp='1323623615' post='1127311']
teşekkürler ;

birşey sormak istiyorum doublelayer dvd 'e yazdırabiliyormuyuz ?

iyi çalışmalar..

not : DVD+R DL 'a yazamadım...
[/quote]

Çok başarılı bir çalışma olmuş. Yapan arkadaşın ellerine, gözlerine, beynine sağlık, çok teşekkürler. Yukarıda alıntı olarak aldığım sorular cevaplanmadığı için, bu soruları ben de farklı bir şekilde sormak istiyorum. Bu çalışmayı tek taraflı 2 ayrı dvd'ye mi yazdırıyoruz, yoksa çift taraflı tek bir dvd'ye [b](DVD+R DL)[/b] mi yazdırıyoruz? Eğer çift taraflı dvd'ye yazdırıyorsak, tersi mümkün mü? Yani tek taraflı 2 ayrı dvd'ye yazdırabiliyor muyuz? bir de yapan arkadaşın affına sığınarak soruyorum: içinden bazı kısımları çıkararak tek taraflı tek bir dvd'ye yazdırabilir miyiz? Yani örneğin "Driver Paketi" kısmını çıkararak tek taraflı tek bir dvd'ye yazdırılabiliyor mu? [b]Murat HASSOY[/b] arkadaşım bu sorularımı cevaplandırırsan çok sevinirim. Şimdiden çok teşekkürler.

[b]cemderya,[/b]
Bunu tek dvd yapamıyoruz dimi murat iki dvd mi lazım _?
Yani çıkan rar dosyasını iso olarak tek dvd ye atamıyormuyuz_?

[b]tsunami151,[/b]
teşekkürler ;
birşey sormak istiyorum doublelayer dvd 'e yazdırabiliyormuyuz ?
iyi çalışmalar..
not : DVD+R DL 'a yazamadım...

[b]bacinick,[/b]

-----------------------------------

[b]Tek bir cevap yazayım arkadaşlar Bu Dosyayı 8lik dvd ye filan yazdıramazsınız.

[color="#FF0000"]16Gb[/color] usblere Iso olarak atıp [color="#FF0000"]Daemon tools[/color] ile birlikte sanal sürücü olarak açıp daha iyi şekilde kullanaßilirsiniz...[/b]

[b]Ve goktunc,
Linkler orda dostum indiren arkadaşlar nasıl indirmiş?[/b]

Edited by murathassoy

[quote name='bacinick' date='28 January 2012 - 13:07 ' timestamp='1327748839' post='1147076']
Murat Hassoy arkadaşım benim sorum biraz farklıydı: [b]"tek taraflı 2 ayrı dvd'ye yazdırabiliyor muyuz?"[/b]
[/quote]
[b]Denemediğim için bişi diyemiyorum dene istersen...[/b]

[quote name='theyureklicocuk' date='30 January 2012 - 12:33 ' timestamp='1327919615' post='1148174']
krdes wuploada versen ya bu hotfle kdr uyus bi site yok premium hesap da blnmuo koly koly yada bana sadece o tv programını yapablr misin murathossoy v13 u indrmiştm ordaki tvde bazı kanalllr yok bnda o olmayan kanallar var ondan istiyom ya
[/quote]
[b]Wupload'a pek upload yapmıyorum dostum Kardeş kelimesinede uyuz oluyorum kullanmasan...[/b]