Jump to content

Donanımların Isınması

denizlihero
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar benim Casper laptobum var ısınması hakkında sizden bilgi almak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim .

Özellikleri :
*Intel Core i7 620M @ 2.67GHz İşlemci
*PEGATRON CORPORATION H36ST (Socket 989) Anakart
*6,00 GB İkili-Kanal DDR3 @ 532MHz (7-7-7-20)
*Genel PnP Monitör (1366x768@60Hz) Intel(R) HD Graphics Ekran
*625GB SAMSUNG SAMSUNG HM641JI (SATA) Harddisk

işlemci ısınması : 56 C oyun oynarken 68 C
anakart ısınması : 57 C oyunoarken 65 C
harddisk ısınması : 31 C

Yardımlarınızı bekliyorum ... Edited by denizlihero

sanırım normal bnm de pentıum d var 3ghz çift cekırdek işlemci 55 60 larda gezınıyo anakartta 40larda gezıo kasanın yanına 15cm lık bı cooler master fan takdım sımdı sıcaklıklar 45e düşdü işlemci anakartta en baba 33 dereceyi gecmıo bu degerler yazın ıcın dı suan dahada düşük

Casper bilgisayarlar herzman diğer markalara göre daha fazla ısınır.işlemcinizinde core i7 olmasıda cabası.sorun yok yani.

[quote name='korkusuz_korkak' date='28 November 2011 - 21:52 ' timestamp='1322509972' post='1120688']
Casper bilgisayarlar herzman diğer markalara göre daha fazla ısınır.işlemcinizinde core i7 olmasıda cabası.sorun yok yani.
[/quote]
Tamam da arkadaşım ben soğutucu aldım faydası olmadı temizledim faydası olmadı ne yapmayılım diyorum ?

işlemcinin maksimum çalışma sıcaklığı 105 derece bence değerler normal

edit: soğutucular laptopun kasasının sıcaklığını alır yani kasayı soğutur direkt işlemciye faydası olmaz

Edited by erpol

[quote name='denizlihero' date='28 November 2011 - 20:07 ' timestamp='1322510838' post='1120701']
Tamam da arkadaşım ben soğutucu aldım faydası olmadı temizledim faydası olmadı ne yapmayılım diyorum ?
[/quote]

İşlemci ile soğutucu arasına [u]gri[/u] pasta sür.(pc bakım yapan yerlerde var pahalı ama en iyisi.)

Anakartının [u]kuzey köprusü'nün[/u] üstüne [u]fanlı sogutucu[/u] tak.(Bu çok fark attırır. bu bölüm ısındığı için Cpu da o oranda sıınıyor.)

Bizzat kendim denedim şu anda Cpu 41 C geçmiyor yaz şartlarında kış şartlarında 32 C.

Edited by asd8282

[quote name='asizemheri' date='28 November 2011 - 20:46 ' timestamp='1322506014' post='1120646']
sanırım normal bnm de pentıum d var 3ghz çift cekırdek işlemci 55 60 larda gezınıyo anakartta 40larda gezıo kasanın yanına 15cm lık bı cooler master fan takdım sımdı sıcaklıklar 45e düşdü işlemci anakartta en baba 33 dereceyi gecmıo bu degerler yazın ıcın dı suan dahada düşük
[/quote]

arkadaşım senin işlemci hızına bak bide arkadaşın işlemci hızına bak *Intel Core i7 620M @ 2.67GHz İşlemci bu arkadaşın işlemcisi senin işlemci hızı 3ghz bundanda fark eder işlemci hızı yavaş olunca işlemleri biraz daha zorlanarak yapacağı için biraz daha ısınacaktır problem burdan olabilir..

• 1 ay sonra...