Jump to content

Wireless Bğlantı Sorunu

fatih.337
 Share

Recommended Posts

[quote name='fatih.337' date='28 November 2011 - 21:25 ' timestamp='1322508355' post='1120677']
işletim sistemlerimin ikiside aynı o yuzen orda da aynı sorun cıktı :s format atmak istmiyorm :(
[/quote]

önce modemi resetle yada fabrika ayarlarını yükle modemin markası nedir airties mi web arayüzünden modeme gir ve yeniden başlattır yada fabrika ayarlarına yükle sonra yeniden şifre kaydı vs girmen gerekecek yeni şifre ve kullanıcı adı ver birde böyle dene düzelmezse pcnin wireless ağ adaptörünü devre dışı bırak adaptörün sürücüsünü yeniden yükle yine düzelmezse yüklediğin program vb kaynaklanabilir önceki zamana sistem geri yükleme yap

arkadaşlar daha düne kadar işyerinde sıkıntısız kullandığımız wireless bağlantısı artık çalışmıyor.masaüstü bilgisayarımıza kablosuz ağ kartı tak.çok güzel çalışıyordu.bir anda çalışmaz oldu.modemi görüyor.bağlan diyoruz ama nafile.iki tane farklı model mini usb wireless kullandım ama yine olmadı.farklı bilgisayar denedim ama bağlanmıyor.modemede dokunan yok ki ayarları bozulsuz.arkadşın iphonenu bağlanıyor ama bizim masaüstü ağı görmesine rağmen bağlanmıyor.modemde şifre kullanmıyoruz.

[quote name='avantis' date='28 November 2011 - 21:36 ' timestamp='1322508974' post='1120681']
arkadaşlar daha düne kadar işyerinde sıkıntısız kullandığımız wireless bağlantısı artık çalışmıyor.masaüstü bilgisayarımıza kablosuz ağ kartı tak.çok güzel çalışıyordu.bir anda çalışmaz oldu.modemi görüyor.bağlan diyoruz ama nafile.iki tane farklı model mini usb wireless kullandım ama yine olmadı.farklı bilgisayar denedim ama bağlanmıyor.modemede dokunan yok ki ayarları bozulsuz.arkadşın iphonenu bağlanıyor ama bizim masaüstü ağı görmesine rağmen bağlanmıyor.modemde şifre kullanmıyoruz.
[/quote]

konu içinde konu açmayalım arkadaşın konusuna yazık olmasın lütfen yeni konu açınız daha çabuk yardım alırsınız

Benim düşüncem ağınıza bir saldırı olduğu yönünde.Olumsuz düşünmek istemem ama WPA şifrelerini kırmak için ağdaki bir kullanıcıyı ağdan düşürmek gerekiyo.Ve bu da linuxda basit bir komutla(deauth) halledilebiliyo.Bir arkadaş vardı, şifreyi kıramıyodu fakat gıcıklık olsun diye adamı ağdan düşrüp duruyodu.

[quote name='fatih.337' date='28 November 2011 - 21:52 ' timestamp='1322509922' post='1120687']
192.168.1.1 ile modem girmeye çalıştığmda düzelio 5 dk sora aynı oluo sistem geri yukledım bşy depişmedi :s masa üstünde denedim kopma olmuo
[/quote]

önce sorun modemdemi pc demi onu bulmalısın eğer masaüstünde de wireless üzerinden bağlanıyorsan sorunun pc de olabilir. driver güncellemesi yada yeniden sistem geri yüklemeyi yap. ama sistem geri yüklemeyi birkaç gün önceye alarak denersen daha iyi. yinede düzelmeyebilir. bu durumda modemin airties olduğuna göre seçeneklerinde fabrika ayarlarına alma seçeneği var. onu yaptığında tüm ayarların sıfırlanır. yeniden ama yeni bir kullanıcı adı şifre ver. ve güvenlik ayarlarında şifrelemeyi varsa wpa yada wpa2 olan seçeneğe al. wpa2 şifreleme başka kullanıcıların modeminize girmesini daha zorlaştırarak imkansız hale getirir. modemi fabrika ayarlarına aldığın halde düzelmediyse yeniden yazılım yüklenmesi gerekecektir. airties sitesinde fireware yazılımları var modemin modeline göre yapabilirsiniz tam bilginiz yoksa denemeyin ve servise gönderin zaten garantiliyse sorun yok

[quote name='mnahack' date='28 November 2011 - 22:01 ' timestamp='1322510478' post='1120695']
Benim düşüncem ağınıza bir saldırı olduğu yönünde.Olumsuz düşünmek istemem ama WPA şifrelerini kırmak için ağdaki bir kullanıcıyı ağdan düşürmek gerekiyo.Ve bu da linuxda basit bir komutla(deauth) halledilebiliyo.Bir arkadaş vardı, şifreyi kıramıyodu fakat gıcıklık olsun diye adamı ağdan düşrüp duruyodu.
[/quote]

hak veriyorum wpa2 şifreleme daha zor kırılıyor bu yüzden ağdan atma girişimi yapılıyor. ağ adınızı ve şifrenizi değiştirin ve şifrelemeyi wpa2 yapın sakın wep yapmayın wep kolay kırılan şifrelemedir.

[quote name='erpol' date='28 November 2011 - 22:19 ' timestamp='1322511581' post='1120713']
hak veriyorum wpa2 şifreleme daha zor kırılıyor bu yüzden ağdan atma girişimi yapılıyor. ağ adınızı ve şifrenizi değiştirin ve şifrelemeyi wpa2 yapın sakın wep yapmayın wep kolay kırılan şifrelemedir.
[/quote]
şifreleme wpa2 zatende kırma işlemi kımsenın yapcağını sanmam bütün herkeste var şifre zaten şifrenın bi önemi kalmadı hayrat yazcam artk ağ adına

• Editor

[b][font="Comic Sans MS"]13. Postta [color="#000080"]eprol[/color] senin durumunu en iyi şekilde açıklamış..
Sen 13. Posttaki gibi yap "[color="#ff0000"]Hayrat[/color]"ı resetle, fireware yeniden yükle. Farklı şifreyle Güvenlik ayarlarını kademeli olarak (deneyerek) yükselt.
Yarın oradayım inş ["hayrat"ın sahibine] bi Köfte Sucuk borcum var ısmarlayayım.. göreceksin bak nasıl çalışacak.
O "[color="#ff0000"]Hayrat[/color]" bana bile yamuk yapmadı sana niye kızdı acaba??:blush:
Fatih bende çoktandır kullanmadığım iyi bir balta var; o problemli parçayı şıp diye buluyor :D [/font][/b]

[quote name='semsibey' date='29 November 2011 - 04:21 ' timestamp='1322533316' post='1120803']
[b][font="Comic Sans MS"]13. Postta [color="#000080"]eprol[/color] senin durumunu en iyi şekilde açıklamış..
Sen 13. Posttaki gibi yap "[color="#ff0000"]Hayrat[/color]"ı resetle, fireware yeniden yükle. Farklı şifreyle Güvenlik ayarlarını kademeli olarak (deneyerek) yükselt.
Yarın oradayım inş ["hayrat"ın sahibine] bi Köfte Sucuk borcum var ısmarlayayım.. göreceksin bak nasıl çalışacak.
O "[color="#ff0000"]Hayrat[/color]" bana bile yamuk yapmadı sana niye kızdı acaba??:blush:
Fatih bende çoktandır kullanmadığım iyi bir balta var; o problemli parçayı şıp diye buluyor :D [/font][/b]
[/quote]
baltaya gerek kalmadı hocam düzeldi sorun fazla rutubetli yerde kaldığı için jakların başları pas tutmaya başlamış onları değiştirdim düzeldi :)

[quote name='semsibey' date='29 November 2011 - 04:21 ' timestamp='1322533316' post='1120803']
[/quote]
baltaya gerek kalmadı hocam düzeldi sorun fazla rutubetli yerde kaldığı için jakların başları pas tutmaya başlamış onları değiştirdim düzeldi :)