Jump to content

Checkbox İlgili Önemli Bir Soru?

Bwtunc
 Share

Recommended Posts

Merhabalar,

Bir AIO Program hazırlmaya çalışıyorum kendi ihtiyaclarım için... Ve bunu checkbox ile seçtiğim proğramın yüklenmesi şeklinde yapmak istiyorum. Formunuzu araştırdığımda bir checkbox kullanımı ile ilgili bir konudaki işlemleri adım adım uygulamama rağmen. Kuruluma Başla Butonuna tıkladığımda Seçili olanları değil ... programa yerleştirilmiş tüm programların kurulumunu başlatıyor. Yani seçim etkisiz kalıyo.... ' tane örnek checkbox kodunuda yazarsam galiba hatam daha net ortaya cıkacaktır.

[code]Teamviwer = CheckBox.GetChecked("1");

Picassa = CheckBox.GetChecked("2");

if (1) then

StatusDlg.Show(MB_ICONNONE, false);

StatusDlg.ShowProgressMeter(false);

StatusDlg.SetTitle("Programlar Kurulurken Lütfen Bekleyin");

StatusDlg.SetMessage("Teamviewer Sisteminize Kuruluyor ...");

File.Run("AutoPlay\\Docs\\TeamViewer_6Setup.exe", "", "", SW_SHOWNORMAL, true);

StatusDlg.Hide();

end

if (2) then

StatusDlg.Show(MB_ICONNONE, false);

StatusDlg.ShowProgressMeter(false);

StatusDlg.SetTitle("Programlar Kurulurken Lütfen Bekleyin");

StatusDlg.SetMessage("Picassa Sisteminize Kuruluyor...");

File.Run("AutoPlay\\Docs\\picasa38-setup.exe", "", "", SW_SHOWNORMAL, true);

StatusDlg.Hide();

end [/code]

Birde Ekranda kurulum mesajı gelsin [code] StatusDlg.SetMessage("Picassa Sisteminize Kuruluyor...");[/code] codu çalışsın fakat bu proğram arkaplanda tüm yüklmeyi yapsın bitirsin...

bunuda yapmam mümkünmüdür.

Şimdiden Değerli zamanınızı ayırıp. Sorunuma çözüm bulmak için cevaplayan herkese Teşekkür ederim.

[quote name='Bwtunc' date='29 November 2011 - 15:21 ' timestamp='1322572869' post='1121190']

Birde Ekranda kurulum mesajı gelsin [code] StatusDlg.SetMessage("Picassa Sisteminize Kuruluyor...");[/code] codu çalışsın fakat bu proğram arkaplanda tüm yüklmeyi yapsın bitirsin...

bunuda yapmam mümkünmüdür.

Şimdiden Değerli zamanınızı ayırıp. Sorunuma çözüm bulmak için cevaplayan herkese Teşekkür ederim.
[/quote]

Katılımsız kurulumu, katılımsız kurulum paramtresi ile yapabilirsiniz. Yada internette mevcut katılımsız kurulumları bulabilirsiniz.

[quote name='ReaLyMaN' date='29 November 2011 - 15:29 ' timestamp='1322573369' post='1121192']
[center][color="#000000"]Sen tek tek yapacaksan böyle çok zor.Ama bunu bir incele
[attachment=651:coklu_secim.rar][/color][/center]
[/quote]

Tam istediğim gibi harika oldu çok ama çok teşekürler zamanını ayırdığın için.

bir sorum daha vardı... hani bir soruya yanıt verdinizmi habire yeni soru cıkar tarzında degil. Bu konuyla ilgili gerçekten iki problemim vardı birincisi incelediğim kadarıyla çözüldü ...

İkinci soru... Kurulumların tamamını arkaplanda kendisinin yapıp bitirmesini nasıl saglayabilirim aktif etmem gereken bir özellik varmı.

[quote name='Bwtunc' date='29 November 2011 - 18:26 ' timestamp='1322584013' post='1121268']
Tam istediğim gibi harika oldu çok ama çok teşekürler zamanını ayırdığın için.

bir sorum daha vardı... hani bir soruya yanıt verdinizmi habire yeni soru cıkar tarzında degil. Bu konuyla ilgili gerçekten iki problemim vardı birincisi incelediğim kadarıyla çözüldü ...

İkinci soru... Kurulumların tamamını arkaplanda kendisinin yapıp bitirmesini nasıl saglayabilirim aktif etmem gereken bir özellik varmı.
[/quote]
Bunu yazarsan olur.
[quote]SW_MINIMIZE[/quote]

Edited by pilgetir

Kırmızı kısma SW_MINIMIZE gizli şekilde açar.SW_SHOWNORMAL yazarsanda gözükecektir.SW_MINIMIZE yazarsanız minimize halde açar.
[quote]File.Run("AutoPlay\\Docs\\Programlar\\" .. tTablo[i] .. ".exe", "", "AutoPlay\\Docs\\Programlar", [color="#FF0000"]SW_SHOWNORMAL[/color], true)[/quote]

Edited by ReaLyMaN

2. Mesajımı yutmuş gibi olup yeni bir soruyla karşınıza gelecem ama üzgünüm inanın 2 gün oluyo ams ile tanışalı...

@Realyman üstadım verdiğin bilgiler için çok çok teşekkür ederim tekrardan ... sayende kısmen mantığını çözdüm diyebilirim.
ama hala yolunda gitmeyen birşeyler var :(... saat gecenin 4 üne yaklaşıyor hala çözemedim sabahta iş var bakalım nasıl kalkacam :).

1) tanımlamış olduğun fonksiyon değerlerini tüm checkbox ta ve kur butonunda uyguladım ... Sec ve kur fonksiyonlarını...
2) orjinalini hic değiştirmeden docs'un altında bir programlar klasörü açtım ve tüm checkboxların isimlerini dediğin gibi program isimleri ile aynı tuttum ...

Çalıştırdım fakat sadece mesajlar çıktı herhangi birşekilde kurulum gerçekleşmedi acaba nerde hata yapıyor olabilirim....

Edited by Bwtunc

Hayır o projedeki yol o değil fakat değiştirilebilir.KintaRo hazırladığı için dokunmak istemedim.Yukarıdada yazıyor gerçi.Yolu "AutoPlay\Docs\Programlar\".İstersen kırmızı kısmı değiştirebilirsin.

[quote]File.Run([color="#FF0000"]"AutoPlay\\Docs\\Programlar\\"[/color] .. tTablo[i] .. ".exe", "", "AutoPlay\\Docs\\Programlar", SW_SHOWNORMAL, true)[/quote]

Evet projedeki yol [color="#FF0000"]\\docs\\programlar[/color] bu zaten çok elzem degil hani değiştirilebilir...

Ben verilen kodu hiç değiştirmedim sadece eklediğim checkboxlara sec fonksiyonunu tanımladım.... Sonra [color="#FF0000"]\\docs\\programlar[/color] klasörüne checkboxlarla ismi aynı olacak şekilde attım...sonrada f5 e bastım fakat kod çalışmadı....

@pilgetir arkadaşımın cümlesinde birşey dikkatimi çekti File Rundan atacaksın diye...acaba programları kopyala yapıştır dışında başka birşekildemi atmam gerekiyor...

Üstadım harika bir proje yapmışsın tek kelimeyle bunu bi önceki mesajımda yazdım fakat orda f5 yazacağıma f5 e basmışım 2 gündür gece 3.5 4 lere kadar kadar bu konuyu araştırdım ... senin düşünme şeklin gibi düşüneni görmedim .... Çok iyi yorumlamışsın... Ve çok iyi bir iş çıkarmışsın...

Ama eksik olan şey herhalde benim yaptıklarımda...

ben kısaca sana yaptıgımı tekrar anlatim sen bidaha bi bak üstadım bakalım senden aldığım kopyayı ne kadar verimli kullanmışım.

1) proje alındı, checkbox sayısı artırıldı
2) checkboxlar ile program isimleri aynı hale getirildi.
3) artırılan checkboxlara yine sec fonksiyonu yerleştirildi.
4) checkboxlara başka hiç bir müdahale edilmedi..(Durum renklerine dahi karışmadım desem herhalde daha iyi anlatmış olurum)
5) Kur butonuna müdahale edilmedi
6)global functionsa karışılmadı
7) f5 e basıldı
8 ) Alınan sonuç sadece mesaj kodları.
9) Programlar koşturlamadı.

elbette benim es geçtiğim ufak bir detay vardır ... ams ile yeni tanıştıgım için sizin gibi geniş bakamıyorum... Aşırı dereced ekodlama bilgimde yok Basic düzeyinde diyebilirim hani başlangıcın bi üstü gibi birşey....

Önerini sabırsızlıkla bekliyorum üstadım

Edited by Bwtunc

[link=http://www.fileserve.com/file/urCpJqz/ooooof bitmekuzere.rar]Bitmek üzere [/link]

Üstadım ekledim linki valla ne diyeceğimi bilmiyorum... benim işim için bu kadar çabanız taktire değer sağolun.

Edited by Bwtunc

Global Functions'da 49. satırdaki şu kodu;

[quote]File.Run("AutoPlay\\Docs\\" .. tTablo[i] .. ".exe", "", "AutoPlay\\Docs\\Programlar", SW_SHOWNORMAL, true)[/quote]

Şunla değiştirin:

[quote]File.Run("AutoPlay\\Docs\\" .. tTablo[i] .. ".exe", "", "AutoPlay\\Docs", SW_SHOWNORMAL, true)[/quote]