Jump to content

1 Hafta Sonra Kopya Windowslar Kullanılamaz Hale Gelecek

gαяƒι™

Recommended Posts

1 Hafta Sonra Kopya Windowslar Kullanılamaz Hale Gelecek

20 Şubat’tan itibaren orijinal Windows deneyimini farklılaştırmayı hedefleyen ve orijinal olmayan Windows kullanıcılarını uyaran WGA (Windows Orijinal Kullanım Avantajı) teknolojisi aktif hale gelecek.

Bu teknoloji, internet üzerinden Windows’un orijinal olup olmadığını doğrulayacak.

Windows yazılımının orijinal olmadığını öğrenenler ne yapabilir?

Orijinal olmayan yazılımlarını lisanslamak isteyenler:

Internet üzerinden orijinal kurulum anahtarı veya orijinal yazılım CD’lerini satın alabilirler.

İş Ortaklarımızdan GGK (Get Genuine Kit) satın alabilirler.

İngilizce 9PF-00001 Get Genuine Kit WinXP Pro SP2

Türkçe 9PF-00096 Get Genuine Kit WinXP Pro SP2

GGK ile kopya olan işletim sistemini formatlayıp yeniden kurmaya gerek yoktur, sağlanan anahtar ile uyarı kaldırılabilir. Sadece Windows XP Professional için sunulan bu seçenek, ürün CD’si ve COA’yı (Orijinallik Sertifikası) kapsar. COA, lisanslanacak PC'ye yapıştırılır.

Windows XP Home veya Windows XP Professional Kutu Ürün alabilirler.

OEM ürünlerin, yeni bir bilgisayarla beraber alınması gerekir.

Orijinal olmayan yazılım kullanmanın başlıca tehlikesi nedir?

Kaynağı belli olmayan yerden yüklenen yazılımlar, virüs, kurtçuk ve casus yazılım gibi tehditlerin yanı sıra, kodlamadaki hatalar sonucu yazılımın bazı fonksiyonlarının düzgün çalışmamasına yol açabilmektedir.

150 bin YTL para cezası ve/veya 4 yıla varan hapis cezası gibi büyük hukuki riskler içerir.

Orijinal Windows kullanmanın ne gibi avantajları var?

Sadece Windows XP’lerının orijinal olduğunu doğrulayan kullanıcılar,

Internet Explorer 7.0,

Windows Media Player 11 ve

Windows Defender dahil olmak üzere birçok güncelleştirmeyi ücretsiz yükleyebilecekler.

Ayrıca ücretsiz destek hizmetinden faydalanabileceklerdir.

Kaynak : Markom

http://www.markomshop.com/content_files/html/mic.html

:closedeyes:;) .Vista kırılmaz denildi kırıldı.kendi çıkmadan crackleri çıktı.tabi şunuda unutmayalım. microsoft yetkilileri uzakdoğuda hackerler ile gizli bir toplantı yapıp test edip öyle sürdü piyasaya vistayı.yani piyasaya çıkış işlemini hackerler verdi..çalışmaz diye bir şey yok ..hepsi hikaye.

üzülmeyin gün doğmadan daha ne carckler doğar??? ;):lol:

:closedeyes:;) .Vista kırılmaz denildi kırıldı.kendi çıkmadan crackleri çıktı.tabi şunuda unutmayalım. microsoft yetkilileri uzakdoğuda hackerler ile gizli bir toplantı yapıp test edip öyle sürdü piyasaya vistayı.yani piyasaya çıkış işlemini hackerler verdi..çalışmaz diye bir şey yok ..hepsi hikaye.

bence microsoft en doğrusunu yapıyo ve çalışmaması lazım emeğe saygı gösterilmesi gerektiğinin yazılımın öneminin farkına varılması gerekiyo sonuna kadar destekliyorum uzakdoğuda hackerlar olabilir ama bundan önceki sürümlerin kırılmasını microsoft istedi ve kırdılar vistada da olduğu gibi bu microsoft un satış politikası önce kullanımı yaygınlaştır sonra sat görücez bakalım bi hafta sonrasında gün doğmadan crackler doğucakmı yoksa gerçekten bu sistem işe yarayacak mı?

sana katılıyorum kardeş, kim ne yaparsa yapsın muhakkak windows severler :p bu işi halleder. ;)

ben onu bunu bilmem, Romanya'da 50-60 dolara satılan win xp pro Türkiye'de 250 ytl ye satılıyo, versin 50 dolara alırım. Hele şimdi vista çıktı 400 dolara kadar çıkıyomuş fiyat, ohaa bee çoğu kullanıcı o kadar parayı bile zor buluyo, kalkıp birde bill amcaya mı verecez. Burası Türkiye ekonomi zaten mort durumda, bunu bilerek güzel bir fiyat koymaları lazım, yoksa korsan kullanmaya devam eder millet.

ben onu bunu bilmem, Romanya'da 50-60 dolara satılan win xp pro Türkiye'de 250 ytl ye satılıyo, versin 50 dolara alırım. Hele şimdi vista çıktı 400 dolara kadar çıkıyomuş fiyat, ohaa bee çoğu kullanıcı o kadar parayı bile zor buluyo, kalkıp birde bill amcaya mı verecez. Burası Türkiye ekonomi zaten mort durumda, bunu bilerek güzel bir fiyat koymaları lazım, yoksa korsan kullanmaya devam eder millet.

Yanlış mesaja cevap yazmışım demin. Kusura bakılmasın.

Size aynen katılıyorum. Bu kadar pahalı olmamalı.

50 YTL'ye orijinal alınır.

haklısın kardes 50 ytlye bende alırım ama turkiyede bence trsi ne korsan oarak nede orjinal olrak satılmıycak cunku su anda vatan computerde bile yok dusunun yani adamlar bide gelecegi mechul dio bizzat arayıp sordım

Arkadaşlar belki doğru olabilir ama bu konu ile ilgili yapılacak bir şey yokmu bizim gibi beleş kullanıcılar için. Bir şeyler bulan olursa buraya yazarsa büyük bir hizmet yapmış olur.

Bir an önce cracker ustalardan bir çözüm bekliyoruz.

SAygılar.

Arkadaşlar belki doğru olabilir ama bu konu ile ilgili yapılacak bir şey yokmu bizim gibi beleş kullanıcılar için. Bir şeyler bulan olursa buraya yazarsa büyük bir hizmet yapmış olur.

Bir an önce cracker ustalardan bir çözüm bekliyoruz.

SAygılar.

arkasasım dedim ya herse cd keyde bitio ya o kadar buyultulcek bi olay deil abartmayın isterseniz cd keyi burda yaınlayım

Bence bu piyasaya salınmış yanıltıcı ve yalan bir haber

Maksat birazda olsa Windows satışı artar mı düşücesi olabilir

Windows karşısında PARDUS gibi bir Türk işletim sistemi var

Windows bu olayı yaparsa vatandaş son çare der PARDUS a geçer

vallaha benimkide kapanmadı :) yalan hepsi yaa... windows üle bir hataya düşebilirmi kapatsa herkes linux e döncek eeee bil gates ayvayı yiyecek... :) işler düşecek ortak firmalar anlaşmaya son ve vercek sonra microsoft çöktü bitti gitti... :) buda bizim korsan cd davasına döner yassak koncak ama satışı devam etcek... çevre kirlilği yapmıosan tabe.. :) burdada ne anladık efendim otomatik güncelleştirmeyi kapıyacan... :) windowsa bir bilgin gitmeyecek... :D rahatına bakacan... ne varsa yine türklerde var kardeşim kır kırabildiğin programı yap crağini al ALLAH rızasını hiç değilse diğer dünyada rahat yaşarlar :) ( ALLAH (C.C) BİLİR tabide ... ) en güseli en temizi.. her zamanda sülerim korsana efet efet efet... yaşasın

TÜRKİYE KORSAN CUMHURİYETİ HACKERLARI VE KULLANANLARI...:)

burdada öyle bir sistem var korsan kurulumlarda bazı windowslar gidebiliyor o yıldız çıkıyor ondan kurtulunmuyor format tek çare oluyor. Ama activation patch yaparsanız bir sorun olmuyor. yani işletimn sistemini kurup key girmek yerine activation patch yapın.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...