Jump to content

Web Sitesine Sahip Olmak Için Ne Gerekli

mozzarilla
 Share

Recommended Posts

[color="#006400"][b]Host+Domain+Tasarım( en aznından html ve bi program Dreamweaver + Photoshop ::::::: Resimleri,Logo vs.. düzenlyebilmen için..) bunları bilirsen statik bi web sitesi çok rahat yaparsın ...

Dinamik yapmak istiyorum dersen ( Asp,Php,Asp.net) en azından bunlardan birini bilmen gerekiyo.... [/b][/color]

Yukarda yazılarda arkadaşlarım kısaca özetlemiş... Tabi ilk aşamada senin web programlama dillerine hakim olman biraz zor aşinalıgın olması gerekiyor ozellikle html ile başlamak gerekiyor diyebilirim ... alfabe gibi diyebilirim ... ondan sonra geliştirmek için @neskali canın dediği gibi asp,php,asğ.net gibi dillere yönelmen gerekiyor....

Ama sen yok basit birşey istiyorum internet sitem olsun diyorsan, Joomla , Wordpress, dle gibi hazır sistemleri kullanabilirsin (aslında basit değil zamanla eklentilerle inanılmaz şık bir hale getirebilirsin siteni)... tam olarak nasıl birşey düşündüğünü söylersen en azından bi yol göstermeye çalışabiliriz.

host ve domaini alacağın bir çok site var... ama ben sivasnetwork ile çalışıyorum. Gayet iyi bir firma herhangi bir problemde yardımları inanılmaz iyi... Ve ben bi hosting alacagıma herhangi bir şirketten daha pahallıya... sivasnetwork' te L1 reseller paketinden al aylık 5 lira yatır ama sen yönet herşeyini...

Ne sitesi yapacaksın onu söylersen belki kur joomlayı yada wordpressi, şu ayarları yap işin hal olur diyebilrim bi ücret ödemene gerek kalmaz...

Ama yok ben biraz daha iii birşey istiyorum dersen birçok kişi yapabilir... Ama yapacağın sitede istediğin şeye bağlı...