Jump to content

Nt6 Hdd Yükleyici'le Formatta Sorun ?

atakan21
 Share

Recommended Posts

S.a ; Arkadaşlar NT6 Yükleyici ile Format atmaya çalıştım formatın yarısında yeniden başlattı ve Boot ekranında donma oluştu , HDD görüyor ama orda donuyor ne yapacam bilmiyorum daha öncede böle bir sorun olmuştu kuzenim pcye HDD takınça hdd formata devam etmişti ve format attıktan sonra pcye taktım açılmıştı , Suan böle birşey yapamıyorum Başka bi çözüm yolu mevcutmu ?

• Editor

[b]nt6 hdd installer[/b] böyle bir soruna yol açma ihtimali çok az..
O sadece CD olmadan boot etmeye yardım eder, yoksa kurulum dosyaları [b]nt6[/b] üzerinden kurulum yapmaz..
Sorun PC deki diğer donanım ile alakalı olma ihtimali ise daha yüksek..
Donanım ve setup ayarlarını kontrol etmende fayda var.
(yanlışlıkla [b]Xp[/b] yüklemiyorsun değil mi?) nt6, Vista ve 7 için belki 8'de..

[quote name='semsibey' date='11 December 2011 - 00:06 ' timestamp='1323561973' post='1126866']
[b]nt6 hdd installer[/b] böyle bir soruna yol açma ihtimali çok az..
O sadece CD olmadan boot etmeye yardım eder, yoksa kurulum dosyaları [b]nt6[/b] üzerinden kurulum yapmaz..
Sorun PC deki diğer donanım ile alakalı olma ihtimali ise daha yüksek..
Donanım ve setup ayarlarını kontrol etmende fayda var.
(yanlışlıkla [b]Xp[/b] yüklemiyorsun değil mi?) nt6, Vista ve 7 için belki 8'de..
[/quote]

Hocam Win7 ama modifiye ondan olabilir ve sistem x86 iken ben x64 yüklemeye çalıştım ondanda olabilir , donanımsal birşey olacağını zannetmiyorum , HDD kaynaklı olabilirde çözüm lazım HDD okumaya geliyor boot ekranı donuyor

yüklemeye çalıştığım sistem bu :[url="http://www.tnctr.com/topic/189302-hackerman02180-v3-extreme-2011-x64/"]http://www.tnctr.com/topic/189302-hackerman02180-v3-extreme-2011-x64/[/url]

Olabilir suanki sorunum boot ekranında donma HDD okumaya geliyor donuyor , o bölümü geçsem gerisi kolay , bölgede bilgisayarını verebilecek tanıdıkta yok HDD deniyim.

[quote name='Shain_K' date='11 December 2011 - 08:23 ' timestamp='1323591781' post='1126943']
daha önceden oluşmuş bir hatayı bios hafızada tutuyor olabilir.bios pilini sök 5dk bekle yerine tak.ve yeniden dene. kolay gelsin
[/quote]

Deniyorum hocam sonuçunu yazacam