Jump to content

Yumatu Rizıvır Takılıyor Arama Yapmıyor?

abdulhey_
 Share

Recommended Posts

umarım yanlış yere açmıyorumdur konuyu. arkadaşlar yu ma tu yt-8700 cı rizıvırım var türksat 1c uydusundan arama yapıyorum 176 tane kanal toplamda gösteriyor ama 18 e kadar tarayıp orada takılıp kalıyor aramayı kesiyor öylece kalıyor. daha önceden rizıvır ı aldığım yer bunu aşmak için demiştiki belli kanalları bulsun sonra lnb nin kablosunu çıkar 120 kanal saysın sonra tak takılmayı aşar ve kanallar kaydolur. bunu deniyorum bu da işe yaramıyor.

lnb çanakta falan sorun yok, babamın çanakta denedim türksat 1c yine aynı şeyi yaptı. bunu nasıl hallederim yardımcı olabilecek varmı? çok saolun. bu arada tüm kanallarıda sildim fabrika ayarlarına döndüm kurulumda. gerçi dönmeden öncede aynı idi.

arkadaş uydu alıcını fabrika ayarlarına çevir olmadı uygun yazılım at yazılım ile ilgili birçok forum sitesi mevcut 5 tl vereceksin birtane rs232 yazılım kablosu temin et pc de rs 232 çıkışı olması lazım arka tarafta yazılım atınca olmazsa tamirciye göster

Edited by emrah48

[quote name='emrah48' date='14 December 2011 - 11:08 ' timestamp='1323860934' post='1128863']
arkadaş uydu alıcını fabrika ayarlarına çevir olmadı uygun yazılım at yazılım ile ilgili birçok forum sitesi mevcut 5 tl vereceksin birtane rs232 yazılım kablosu temin et pc de rs 232 çıkışı olması lazım arka tarafta yazılım atınca olmazsa tamirciye göster
[/quote]

fabrika ayarlarına aldım zaten olmadı. arama yaparken 176 kanal bulundu gösteriyor ama 18 de takılıp kalıyor. yukarda anlattım olanı. bu gün tv servisine anlattım rizıvırı getir yaparım dedi ama 5 tl alıyormuş. götürcem artık başka çare yok.