Jump to content

Pc Topladım Yorumlarınızı Alabilir Miyim?

securry
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar donanım dersinde pc toplama ödevimiz var. Böyle bir sistem düşünüyorum. Grafikçiler ve fotoğrafçılar için olacak ve yaklaşık 5-6 yıl kullanılabilmesi lazım 2800 TL civarı şu anki fiyatı önerilerinizi ve yorumlarınızı alabilir miyim?

İşlemci INTEL CORE I5 2500 3.30GHz 6MB (VGA) 1155p
Anakart ASUS P8Z68-V LE Z68 DDR3 VGA+GLAN+SATA 16X
Bellek 4 GB DDR3 1600 MHz CL9 HYPERX KINGSTON 2 Adet
Ekran Kartı ASUS EAH6870 DIRECTCU(256Bit)1GB GDDR5 DVI HDMI16X
Sabit Disk 1 TB SEAGATE 7200 NCQ SATA3 32MB ST31000524AS
Kasa AOPEN T5 PFC CE ROHS ATX KASA SIYAH 400W
Disket Sürücü CODEGEN 63-1 SİYAH DAHİLİ KART OKUYUCU
DVD Yazıcı LG 22X8X16X DVD-RW 22X DVDRAM SATA SIYAH
Monitör 23 SAMSUNG S23A550H LED 2MS SİYAH GENİŞ HDMI
Klavye INCA IWS-549W NANO KABLOSUZ Q MM KLAVYE USB SET
Hoparlör FRISBY FS-2200 3W RMS 2+1 HOPARLÖR
Web Kamera A4 TECH PK636K YÜZ TAKİPLİ WEBCAM MİKROFONLU

[quote name='harsh' date='14 December 2011 - 18:50 ' timestamp='1323888651' post='1129186']
powerde sıkıntı çekersin arkadaşım bu sisteme 400 watt yetmez ki gercek 400 olsa bile, en az gerçek 600 watt ve üzeri olması şart..
[/quote]

Kasayı COOLERMASTER ELITE 370 MİD TOWER KASA 500W olarak değiştirirsem olur mu?

Tecrübeyle sabit kısmına biraz ben ekleme yapayım
Intel anakartların diğer model anakartlardan farkı overclok kısmına pek yanaşmaması. Genelde voltaj değerlerini, fsb değerlerini vs.. değiştiremezsiniz. Çok nadir modellerinde buna izin verilir. Bu da STABILITE'yi getirir extradan. Intel anakartlar diğer anakartlardan daha az performans fakat daha çok stabilite getirir. Fakat bunun da bir dezavantajı var RAM seçme konusunda tamamen insanı uyuz eder

NŞA. altında ramler 1333 te çalışır işlemci ile ancak
turbo ya geçersen 1600 mhz faydası olur sana.
işlemcinin 2200 mhz destekler dediğine bakma o dediği NŞA altında değil.
Turbo ya alınca.

Valla ramlerini incelemedim ama tek modül kendinden soğutmalı değilse , değilse kısmından önceki özelliğe sahip ram lere bak derim.
İyi günlerde kullanınız.

• 4 hafta sonra ...

[quote name='selamaleyküm' date='17 January 2012 - 12:05 ' timestamp='1326794747' post='1141871']
diyorsun ama ikiside aynı işi görmeyecekmi seninki salaklık yani

hakaret gibi oldu ama k.b : :wub:
[/quote]

zevkler tartışılmaz tabi ona bakarsan iphone ipod Apple kullanıcıların hepsi salak yada 50 lirayada telefon var niye salalık yapıp 500 600 700 e telefon alıyoruz dimi hepsi aynı işi görüyor ayrıca o bilgisayarla benim bilgisayar arasında çok fark var bende 2 adet Kingston HyperX 120GB 555-510MB/sn Sata 3 1 adet WD Caviar Green 2 TB IntelliPower 64 MB Ön Bellek 3,5" SATA III DISK var 2 adet ssd yi raid yapınca saniyede 900 950 mb yazma hızlarını görüyorum neymiş demekki aynı değilmiş aynı işi görmez daha fazla işi aynı anda görürmüş evkurdan 1700 2000 liraya ekran kartsız 12 ay taksitle pc alanlarda var onlar hepten salak o halde

Gün gecmiyorki tnctr da bilgisayar kurma sihirbazından copy paste yapılmış ve başlıkda "bilgisayar topladım sizce nasıl" yada "bilgisayar yoplıyacam ne onerirsiniz" başlıkları olmasın :D

Hani alsalarda test sonuclarını memnuniyetlerini şikayetlerini belirtseler neyse !!

Edited by tnc_tr

• 4 hafta sonra ...

50 tl tlfnla 500 tl tlfn arasında çok fark var en azından birinin kamerası 1.5 mgp iken diyeri 5 mgp en azından bi fark işte sana kıyaslamamalısın pcye gelince sadece hızları deyişir o kadar kardeşim snn pcndede word açılıyo öbur pcdede ha fazla para odersin o benim için salaklıktır çünkü gereksiz firmaları zengin ediyoruz tabi şuda var kmseye salak deme hakkımız yok herkezin kendii seçimi sonuçta parası benim cebimden çıkmıyo bnm fikrim bu :D :devil: