Jump to content

Anakartımda Sorun Var Pc Donuyor

asizemheri
 Share

Recommended Posts

• Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dostum Herkse Cpu sıcaklığı,Kablolar Vs Demiş Hayır muhetemel cevabı veriyorum (Kendi Başıma Geldi)
Ram e yada (Bios Belleğine) yada windowsun kendine ayırdığı 100 MB alana yerşeleşen virüs yemişsin Çünkü anakartın boot ekranında reset atıp duruyor muhtemelen.
Çözüm ramleri sök biosu sıfırla ve ramleri tak sonra bios pilini tak ve çalıştır çalıştırmaz format at

Ram e yada (Bios Belleğine) yada windowsun kendine ayırdığı 100 MB alana yerşeleşen virüs yemişsin Çünkü anakartın boot ekranında reset atıp duruyor muhtemelen.
Çözüm ramleri sök biosu sıfırla ve ramleri tak sonra bios pilini tak ve çalıştır çalıştırmaz format at
:rolleyes:

yok kardesım ne alakası var hardıdısk okuma kafası veya ıslemcı ısınması sız yorumları okumadınız heralde defalarca dedım ben 2,kanala takınca dıskı sorun yok makınada 1,kısma takınca kasma baslıyor ısı desek 2,kısımdada yapar kafa vuruyor desek 2,kısımdada yapar bunda başka bi iş var

Bence sorun powerünitden kaynaklanıyordur.benim de başıma geldi,şebeke voltajlarındaki değişim ve zamanla power ünitin aşırı kirlenmesi sonucu asınma sonucu voltaj çıkışlarında stabil voltaj alınmadığı zaman ana kartta donma ve reset sorunu çıkabiliyor.Tavsiyem sisteminize uygun yeni bir power ünit ile çalıştırın aynı zamanda power ünitin ana karta bağlantı soketinde se gevşeklik olavilir.

iyide 2,kısıma takınca iyimi sogutuyor fanlar anlamadım bnm fanlar cooler master kalite fan nasıl olur kasanın onunde islemcının ısısını gosderen dijital termometre var 51derece dıyor bu ışlemcinin de ısınması saten ilk cıkdıgından beri ver yanı bu genel sorun ısıyla alakası yok

senin anakartta ısınmadan dolayı cipset çözülmesi olmuş
cipsetin ısınıyor. işlemciye dikkatini kaydırdığından dolayı cipseti göz adı etmişşsin cipset sıcaklığın yüksek yani anakartın sorunlu
cipsetin anakartı tutan lehimleri çözülmüş

Edited by tutuklu8

Aynı sorun yaklaşık 1 ay önce benim de başıma geldi ne yaptıysam olmadı en sonunda formatlama hatası veya çok formatlamadan olduğunu anladım ve en sonunda anakartımın bir üst modelini aldım haliyle güç kaynağını da değiştirmem gerekti eğer sorun aynıysa korkarım anakartını değiştirmen gerekecek

Anakart sorunu belirtiler : tam işlemci fanı altında (fanı sökmeden görülmez) kondanstörlerden biri veya birkaçı şişmiş ve akmıştır belirti olarak harddiskleri açamama görememe usb ye 8 lik bellek takarsın okur 500 luk harici takarsın ya geç okur ya hiç açmaz pc ye yüklemndinmi reset atar vs veri kayıpları hatalı indirmeler ciyaklama ciyyyyy gibi kestane pişerken çıkan sesin aynı sıcak havada veya ortamda kabul edilebilir ama soğukta kabul edilemiyecek derece yavaşlama kasma geç açılma bilmem anlatabildim mi veya işine yararamı belki bi faydası olur kendi gözlemlerim

arkadaşım aynı sorun bendede olmuştu pc sürekli donuyor bazen açılmıyor gittim harddiskin kablosunu değiştirdim düzeldi bi ara yine oldu remde imiş sorun değiştirdim düzeldi bazen remin yuvası tozlanıyo yine pc donuyo çıkarıyorum temizliyorum düzeliyor in şallah çözersin bu sitede çok değerli arkadaşlar var yardımcı olurlar

[quote name='exa_41' date='13 January 2012 - 17:51 ' timestamp='1326477086' post='1140178']
okadar kısı yorum atmıs dogru cevabı kımse verememıs arklar pc donanımından anlıyanınız yok mu Kardeş Sorununun ne oldugunu örenmek ıstersen msj at yardımcı olım cok basıt bı sorun ;)
[/quote]
Afedersin ama o engin derin bilgilerini bizimle paylaşırmısın?.herkez elinden geldiğince yardım etmeye çalışmış.Geçmiş olsun kardeşim.Ama ses akrtıyla ne alaka onu çözemedim