Jump to content

Ekran Donması Ve Ses Yükselmesi

emutlu
 Share

Recommended Posts

Merhabalar.. Ekran internet açıkken sürekli donuyor.. Mozilla'da "betiği durdur" uyarısı alıyorum.
Internet Eplorer'de de kilitleniyor.. CTRL + DEL ile tarayıcıyı yeniden başlatmak zorunda kalıyorum.
Bu sorunla iki aydır karşı karşıyayım.. Şüphelendiğim durumlar ve denediğim yöntemleri yazayım.
Yardımcı olmak isteyen arkadaşlara yol gösterecektir. Ekran kartım ATI HD 2600 Pro

1. Ekran kartımın güncel driverini kurdum. Sorun düzelmedi.
2. Çeşitli tarayıcılarda (mf,ie) denedim, kilitlenme hepsinde var.
3. Antivirus programından kaynaklanabileceğini düşündüm ancak şu an yeni bir işletim sisteminden yazıyorum. Henüz antivirus kurulu değil. Sorun devam ediyor.
4. Java, Flash Player, Silverlight gibi yazılılmlarla ilgili mi bilmiyorum ancak güncellediğim halde sorun düzelmedi.
5. 3 farklı XP de ve Windows 7 de aynı hatayla karşılaştım.. İşletim sistemi ile ilgisi yok Edited by emutlu

aynı sorun bende de var. bu aralar azaldığını farkettim. nedenine gelecek olursak ben bir fikir yürütemedim ancak ısı ve fan gibi nedenler daha ağır basıyo gibi geldi bana ama işte özellikle internetteyken hata vermesi düşündürücü. benim ekran kartımda nvidia geforce gtx 460.

Sorunun sebebini bilmediğim için ekran kartına para verip de değiştiremiyorum.. Güç kaynağıyla alakalı olabilir mi acaba?
Bu PC yi aldığım ilk günden beri devam eden bir sorun daha var aslında. Ses seviyesi sürekli yükselip alçalıyor.
Ses kartı ve ses sistemim önceki PC de hiç sorun çıkarmamıştı. Bu PC de iki senedir müzik dinlerken falan birden yükselip alçalıyor.
Onboard ses kartı ve kulaklıkla yaptığım denemlerde de aynı sorun var. Yani sorun ses kartı ve ses sistemi ile alakalı değil.
Bu PC beni öldürecek. :)

Bugün ekran kartını ve ses kartını söktüm. Şu an onboard ekran kartını ve onboard ses kartını kullanıyorum.
Test ediyorum. Maalesef az önce yine internet ve masüstü kilitlendi. Sorun ekran kartı ile ilgili değilmiş demek ki
Sesteki ani yükselme ve alçalmalar da devam ediyor. Winamp açıkken ses rahatsız edici şekilde birden yükseliyor birden alçalıyor.
İşletim sistemi tertemiz. Kuralı daha iki gün oldu.

Geriye kalan ihtimaller:

1. Güç kaynağı
2. İşlemci
3. Anakart
4. Ram
5. Harddisk

Sebebi ne olabilir arkadaşlar? Bilgisayarı balkondan aşağı atasım var...

Edited by emutlu