Jump to content

Windows 8 Boot Ekranı

ATTACK_09
 Share

Recommended Posts

@xargrax arkadaşın paylaştığı katılımsız ile sanalda yaptığım deneme başarılı oldu.Dolayısıyla modifiye bir sistemde Win7 tools ile katılımsız olarak ya da OEM klasörü yardımı ile dvd ye gömersek kesinlikle çalışır.Yeni çalışmama da kullanacağım.Lakin bu katılımsızı her kim yaptı ise birkaç farklı örnek de yaparsa çok sevinirim.
@xargrax arkadaş bu katılımsızı yapan arkadaş farklı boot ekranlarından da yaparım derse haber veriniz çok güzel boot ekranları var elimde paylaşırım.
Çok teşekkürler bu arada.

• Editor

chelengear verdiğim oemi deneme sansın olursa eger calısırsa katılımsıza gerek yok oraya istediğin boot skini ekleyebilirsin sadece setupcomplete cmd de bs.7 uzantılı dosyaların ismini ve değiştirerek istediğin bootskini ekleyebilirsin

[quote name='Asabidj45' date='10 January 2012 - 23:07 ' timestamp='1326229676' post='1138816']
Windows Başlatılıyor yazısı hangi dilde?
[/quote]
Sanalda bu yazı çıkmıyor.Reelde denemek lazım aslında.
@köylü dostum oem olayını da deneyeceğim aslında oem daha alternatifli ama haricen bir cmd dosyası gömmek bazı kullanıcıları rahatsız edebiliyor.
Ama yine de deneyeceğim.

• Editor

[quote name='chelengear' date='10 January 2012 - 23:15 ' timestamp='1326230132' post='1138823']
Sanalda bu yazı çıkmıyor.Reelde denemek lazım aslında.
@köylü dostum oem olayını da deneyeceğim aslında oem daha alternatifli ama haricen bir cmd dosyası gömmek bazı kullanıcıları rahatsız edebiliyor.
Ama yine de deneyeceğim.
[/quote]
Katılımsız içinde bir cmd dosyası gerekmiyormu katılımsızda aynı setupcomplete cmd den calıstıyacakmı?oem içindeki win8concept klasörünü direk windows içine atarakta calıstırabilirsiniz kurulumdan sonra klasör siliniyor

[quote name='köylü' date='10 January 2012 - 23:21 ' timestamp='1326230508' post='1138832']
Katılımsız içinde bir cmd dosyası gerekmiyormu katılımsızda aynı setupcomplete cmd den calıstıyacakmı?oem içindeki win8concept klasörünü direk windows içine atarakta calıstırabilirsiniz kurulumdan sonra klasör siliniyor
[/quote]
Evet doğrudur.Katılımsızda da cmd var ama gizleniyor.İnsanlar alıştı bir de katılımsıza.
Neyse kimin ne düşündüğü de önemli değil,biz işimize bakarız.Nihayetinde katılımsızı da çok iyi fakat senin yönteminin kişiselleştirilebilir olması 1 adım öne çıkartıyor.Çalışmalarımda senin yöntemi kullanacağım iznin olursa.
En azından her çalışmada ayrı bir boot dosyası kullanırım.
Teşekkürler,saygılar.

bence @köylü arkadaşın verdiği yöntem çalışıyorsa kişiselleştirilebilir olduğundan daha güzel bir yöntem..
arkadaşa sordum elinde 3-5 tane olduğunu onları verebileceğini ancak başkasınıda yapmayacağını söyledi.. üzgünüm..

• Editor

[quote name='chelengear' date='10 January 2012 - 23:40 ' timestamp='1326231642' post='1138851']
Evet doğrudur.Katılımsızda da cmd var ama gizleniyor.İnsanlar alıştı bir de katılımsıza.
Neyse kimin ne düşündüğü de önemli değil,biz işimize bakarız.Nihayetinde katılımsızı da çok iyi fakat senin yönteminin kişiselleştirilebilir olması 1 adım öne çıkartıyor.Çalışmalarımda senin yöntemi kullanacağım iznin olursa.
En azından her çalışmada ayrı bir boot dosyası kullanırım.
Teşekkürler,saygılar.
[/quote]
Çalışmayı isteyen herkes kullanabilir kullanılsın diye paylastık ayrıca bana ait değil dediğim gibi yabancı sitelerden buldum cözmeye calıstım ama ufak bir hata yapmısım su an gercek kurulum yapıp denedim sorunsuz tek sorun baslat kısayollarını silmiş onun için linki yeniliyorum önce indiren arkadaşlar setupcomplete cmd dosyasını acıp ilk satırı silsinler veya linki yeniledim yeniden indirsinler

su an gercek kurulumda denedim sorun yok dediğim gibi baslat kısayollarını silmiş cmd onuda düzelltim
setup complete cmd nin içeriği söyle olması lazım

@echo off
start/wait %windir%\win8concept\Win7BootUpdaterCmd %windir%\win8concept\win8concept.bs7
RD /S /Q "%windir%\win8concept"
shutdown /r

dediğim gibi dha evvel indirenler içeriği yukardaki ile yenilesinler ve ayrıca oem kullanmak istemeyenler
oem\$$\setup\scripts\setupcomplete.cmd yi

windows\setup\scripts klasörüne
oem\$$\win8concept klasörünü
direk windows klasörüne atarak kurulumda calısmasını sağlayabilirsiniz

Edited by köylü

• 2 hafta sonra ...

[quote name='köylü' date='10 January 2012 - 23:58 ' timestamp='1326232730' post='1138863']
Çalışmayı isteyen herkes kullanabilir kullanılsın diye paylastık ayrıca bana ait değil dediğim gibi yabancı sitelerden buldum cözmeye calıstım ama ufak bir hata yapmısım su an gercek kurulum yapıp denedim sorunsuz tek sorun baslat kısayollarını silmiş onun için linki yeniliyorum önce indiren arkadaşlar setupcomplete cmd dosyasını acıp ilk satırı silsinler veya linki yeniledim yeniden indirsinler

su an gercek kurulumda denedim sorun yok dediğim gibi baslat kısayollarını silmiş cmd onuda düzelltim
setup complete cmd nin içeriği söyle olması lazım

@echo off
start/wait %windir%\win8concept\Win7BootUpdaterCmd %windir%\win8concept\win8concept.bs7
RD /S /Q "%windir%\win8concept"
shutdown /r

dediğim gibi dha evvel indirenler içeriği yukardaki ile yenilesinler ve ayrıca oem kullanmak istemeyenler
oem\$$\setup\scripts\setupcomplete.cmd yi

windows\setup\scripts klasörüne
oem\$$\win8concept klasörünü
direk windows klasörüne atarak kurulumda calısmasını sağlayabilirsiniz
[/quote]
[b][color="#000000"][size="2"][font="Arial Black"]Köylü Abi Benim Burda Anlamadığım Şey Şu : Boot U Kurulumda Çalıştırmak İçin

Windows/setup/scripts/win8concept Klasörünün İçine Boot u ve Win7BootUpdaterCmd yi Atmak Yeterli Mi Yoksa Başka Klasör Oluşturup onun İçine De Mi Atcaz Daha Detaylı Anlatabilirsen Sewinirim Saygılarımla.[/font][/size][/color][/b]

• Editor

[quote name='Hasan.Kara' date='26 January 2012 - 22:48 ' timestamp='1327610881' post='1146385']
[b][color="#000000"][size="2"][font="Arial Black"]Köylü Abi Benim Burda Anlamadığım Şey Şu : Boot U Kurulumda Çalıştırmak İçin

Windows/setup/scripts/win8concept Klasörünün İçine Boot u ve Win7BootUpdaterCmd yi Atmak Yeterli Mi Yoksa Başka Klasör Oluşturup onun İçine De Mi Atcaz Daha Detaylı Anlatabilirsen Sewinirim Saygılarımla.[/font][/size][/color][/b]
[/quote]
Hasan Kara oem kullnacaksan linktekini indir direk sources klasörüne at yok direk windowsun içine entegre edeceksen windows klasörünün içinde win8concept adlı bir klasör olusturacaksın klasöre boot dosyasını yani bs7 uzantılı dosyayı ve Win7BootUpdaterCmd yi koyacaksın
windows/setup/scripts klasörünün içine de setupcomplete.cmd yi olusturup yukarda verdiğim kodu kullanacaksın veya oemi indirip içindeki setupcomplete.cmd yide kullanabilirsin

• 8 ay sonra...