Jump to content

Mac Ox Dvd Ye Yazdırma

nokian97
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar Mac Ox un iATKOS L2M.dmg dosyasını indirdim Dvd ye boot edemedim bu konuda yardımcı olurmusunuz dvdy nasıl boot edeceğimi bilmiyorum. TNCTR nin mac ox sayfasını inceledim bu konuda bayağı bilgili olduğunuzu gördüm TNCTR ye çalışmalarından dolayı başarılar dilerim.

Dmg dosyalarını windows üzerinden TransMac programı ile dvd ye yazdırabilirsiniz. Ya da mac yüklü bir bilgisayar bulup "disk izlencesi" programı ile aynı işlemi yapabilirsiniz. Nero olmaz. Kolay gelsin.

Bir başka yol; önce Snow Leopard 10.6 (forumda var) indirin, çünkü onun iso dosyası var. Nero ile yazdırıp yükleyin sonra iAtkos L2 indirip disk izlencesi ile dvd ye yazdırıp Lion yükleyin.

Edited by strangerone

[quote name='strangerone' date='15 January 2012 - 20:54 ' timestamp='1326653648' post='1141227']
iAtkos L2M dmg orijinal apple bilgisayarlar için hazırlanmıştır. Eğer Intel işlemcili bir bilgisayara Mac kurmak istiyorsanız iAtkos L2 (M serisi değil) indirip dvd ye yazdırmanız gerekiyor. Kolay gelsin.
[/quote]

M serisi İntelde çalışmaz mı bu konuda bilgi alablirmiyim birde Mac ox ingilizcemi Tr si var mı bilgi verebilirmisiniz.

[quote name='nokian97' date='15 January 2012 - 20:50 ' timestamp='1326660617' post='1141281']
M serisi İntelde çalışmaz mı bu konuda bilgi alablirmiyim birde Mac ox ingilizcemi Tr si var mı bilgi verebilirmisiniz.
[/quote]

Apple kendi sitesinden Mac Os X Lion 10.7 dağıtımı diğer bir deyişle satışını yaptı ve ardından üç güncelleme yaptı. Lion 10.7.1 10.7.2 ve 10.7.3. Nette bazı arkadaşlar bu sürümleri Intel işlemcilere yüklenebilecek hale getirdi. iAtkos L1 ve iAtkos L2 adı altında. iAtkos L2M ise güncellemesi de yüklü yine bu arkadaşlar tarafından yalnız orijinal Apple pc ler için Dvd (Dmg) hazırlanan sürüm.
Apple'in Lion sürümünü Türkçe yükleyip kullanabilirsiniz.

Edited by strangerone

[quote name='nokian97' date='16 January 2012 - 17:44 ' timestamp='1326735845' post='1141666']
TransMac programını kurdum yazdır diyorum yazdıramadım nedense ne yapmamlazım yardımcı olabilirmisiniz.
[/quote]

Pronun full olması gerekiyor sanırım yazım için 8.1 yazıyor diye biliyorum.