Jump to content

Paylaşımlı Ekran Kartı Boyutunu Artırmak

repla23
 Share

Recommended Posts

[color="#FF0000"][size="4"][b]Arkadaşlar sony vaio vgn-ns21m laptopum var üzerinde intel x4500 paylaşımlı ekran kartı var bu ekran kartının ramden aldığını nasıl artırırım ayrıca bios da artırılacak yer yok biosumda sadece sürücülerle ilgili bilgiler var biosdan başka bir yönteme ihtiyacım var lütfen acil yardım edin...
[/b][/size][/color]

bu iş programla olacak işe benzemiyor belki siz bulamamış
olbilirsiniz laptop için birşey diyemem ama normal anakartlarda
var bu olay sizinki belki standart tır yani ayarlanamaz sabit olabilir
isterseniz sony servislerine sorun yardımcı olurlar

[b]başka türlü yükseltemezsin paylaşımlı ekran kartı olan pc lerde mutlaka bios ayarı vardır ama sen bulamamışsındır zaten win7 kullanıyosan boşa uğraşma win7 biosa bakmıyo otomatik ayarlıyo kendisi mesela ben ram den yemesini istemiyorum 1 gb ekran kartım var ama yinede ramdan 700 küsür mb ekran kartı için ayırıyo[/b]

[b]başka türlü yükseltemezsin paylaşımlı ekran kartı olan pc lerde mutlaka bios ayarı vardır ama sen bulamamışsındır zaten win7 kullanıyosan boşa uğraşma win7 biosa bakmıyo otomatik ayarlıyo kendisi mesela ben ram den yemesini istemiyorum 1 gb ekran kartım var ama yinede ramdan 700 küsür mb ekran kartı için ayırıyo[/b]

[b]kısıtlı olması seni yanıltmasın hiç ummadığın yerden çıkabilir tek tek kontrol et mutlaka karşına çıkacak örnek olarak şuan ram den nekadar ayırıyo onu öğren sonra biosun içinde o rakamın olduğu seçeneği bul eğer bulamazsan ozaman auto yazanları tek tek kontrol et[/b]

ekran kartının markasına baksa idiniz cevap basitti
kardeşim notebook intel ekran kartlarında genelde ekran kartı kafasına göre paylaşım yapar. mesela benim 945 ekran kartı 180 mb paylaşıma izin veriyor. hd 3000 ler 3 gb dan yukarı paylaşım yaptırmıyor. ha çeşitli programlarla paylaşım artırılıyor deiyor ama deneme mavi ekran dede ile kanka olursun. ram arttırmaktan başka şansın yok yani

arkadaşlar intel ekran kartları ile oyun oynamak zor
hd ler biraz daha iyiler
4500 le falan oyun oynanmaz isterse 2 gb ram paylaşsın
ben onuda denedim berbat paylaşımn artınca sistem ramı düşüyor

sonuç performans düşüşü azaltmak bazen işe yarıyor sırf bu yüzden laptopımu satmuş biri olarak soylüyorüm
harici ekran kasrtlı bir model almaya bakın bu kartlarla oyun moyun oynanmaz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!...

[quote name='tutuklu8' date='09 February 2012 - 02:48 ' timestamp='1328755736' post='1152555']
arkadaşlar intel ekran kartları ile oyun oynamak zor
hd ler biraz daha iyiler
4500 le falan oyun oynanmaz isterse 2 gb ram paylaşsın
ben onuda denedim berbat paylaşımn artınca sistem ramı düşüyor

sonuç performans düşüşü azaltmak bazen işe yarıyor sırf bu yüzden laptopımu satmuş biri olarak soylüyorüm
harici ekran kasrtlı bir model almaya bakın bu kartlarla oyun moyun oynanmaz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!...
[/quote]
peki nasıl artırdın ?

[quote name='tutuklu8' date='12 February 2012 - 20:08 ' timestamp='1329070098' post='1154067']
benim paylaşımı artırdığımmakine msi idi onun biosuunda vardı

birde xp yüklesen daha çok paylaşıyor

packartbell mv 120 dede var
[/quote]

[b]Benim x64 xp de dxdiagdan baktığımda 1024 yapıyor win 7 de 2024 yapıyor.[/b]

• 2 hafta sonra ...

[quote name='repla23' date='06 February 2012 - 21:17 ' timestamp='1328563061' post='1151738']
[color="#FF0000"][size="4"][b]Arkadaşlar sony vaio vgn-ns21m laptopum var üzerinde intel x4500 paylaşımlı ekran kartı var bu ekran kartının ramden aldığını nasıl artırırım ayrıca bios da artırılacak yer yok biosumda sadece sürücülerle ilgili bilgiler var biosdan başka bir yönteme ihtiyacım var lütfen acil yardım edin...
[/b][/size][/color]
[/quote]

Onun herhangi bir programı vs. yok dostum. Windows 7 64 Bit kullanırsan alabileceğinin en iyisini alırsın paylaşımlı ekran kartından. Dene ve gör.