Jump to content

Harici Hardisk Görmüyo...usb Görüyo...

Anlatılmayanlar
 Share

Recommended Posts

[quote name='fatih16' date='08 February 2012 - 22:46 ' timestamp='1328733992' post='1152489']
slm bios ayarlarında usb 2,0 kontroller var...o seçenek disablo konumunda olabilir bu seçeneği enable yap ve f10 klavyeden kaydet ve çık..
[/quote]

onuda denerim....ama normal usb takınca çalışıyo...bunu gözrdı etmiyorsunuz değilmi......yani cevapları değerlendireceğim....şimdilik günmcelleştirmelerle uğraşıyorum......tşk..

[quote name='by_bozkurt' date='08 February 2012 - 22:58 ' timestamp='1328734691' post='1152492']
bendede var philips hdd
win7de normal hemen açılıyor
xp de takıyorum 5dk sonra anca ekrana geliyor :D beklemeyi denedin mi ??
[/quote]

bekleyince kasayı donduruyo....hareket etmiyo yeniden başlatmak zorunda kalıyordum...ama yeni formatladım makineyi..yeni bi xp yükledim..şimdi takınca hiç tepki yok...ama normal 2gb...4gb..usb takınca çalışıyo hiç sorun yok...donanım yüklendi kullanmıma hazır dedi sonrası sorunsuz...önceden böle bi problemim yoktuya....anlamadımki....diğer kasada ama hiç sorun yok....neyse bi güncellim..arkadasların dediklerinide yapacam...gerçi oralarla alakası oldugunu tahmin etmiyorum ama...çaresizlik=)))benimkide casper...hiç sevmedigim ve millete tavsiye etmedigim bir model ama şte hediye...yoksa.........balkonda zaten yukarda biraz...=))))

[quote name='casper0007' date='08 February 2012 - 23:20 ' timestamp='1328736005' post='1152502']
USB disk security kur saglamsa baglantısı anında tanır pc
[/quote]

normal usb yi gördü hardisk görmedi...ben en iyisimi diğer makinede calışıyoken içindeki bilgileri cd ye aktarimde...bi formatlamayı denim....anlamadım gitti =))

[quote name='parsibey' date='09 February 2012 - 00:35 ' timestamp='1328740549' post='1152521']
problemin power suply dan kaynaklanıyor olabilir
[/quote]

çözümsüz kalacak gibi....ben sunu anlamıyorum.....hardisk başka makinede calısıyo...ama benim makinede normalusb çalışıyo girişlerde bi sorun yok gözüküyor ama harici hardisk calışmıyo...aslında cok saçma ama....vala durum bu ve çözemiyorum....diğer makineyi takacam biara ama...verileri aldıktan sonra biçimlendireceğim belki düzelir....

[quote name='parsibey' date='09 February 2012 - 00:50 ' timestamp='1328741409' post='1152525']
power suply dan kaynaklanıyor olma ihtimali yüksek hdd yi makineye taktığın zaman kafa atıyor gibi sesler çıkartıyormu
[/quote]

hayır gayet normal hani dokundugunda titremesi varya..öle sessizce çalışıyo=))))ikitane kablosu var hemde ikisiylede deniyorum....ışıklarıda yanıyo ne güzel ama.....dubakalım çözcem ben.=)))olmazsa dükana götürcem..balyoz var dükanda=)))anlamıstır o hardisk=))

kardeşbelki usb çıkışların zayıf kalıyordur. o zaman hdd nin kablosunun yanında ikinci kabloyu, yoksa aynı model başka bir iki başlı kabloyu dene. kabloya göre değişir mesela benim hdd ile dvd kabloları aynı model iki başlı ama dvd kendi kablosund tek kbalo da çalışıyor ama hdd nin kablosunu taktığımda kisini de istedi bir kere dvd yi toshiba netbooka taktım ikisini de istedi. öyle dene aklıma başka bir şey gelmiyor.

[quote name='yasayanolu' date='09 February 2012 - 01:03 ' timestamp='1328742194' post='1152529']
kardeşbelki usb çıkışların zayıf kalıyordur. o zaman hdd nin kablosunun yanında ikinci kabloyu, yoksa aynı model başka bir iki başlı kabloyu dene. kabloya göre değişir mesela benim hdd ile dvd kabloları aynı model iki başlı ama dvd kendi kablosund tek kbalo da çalışıyor ama hdd nin kablosunu taktığımda kisini de istedi bir kere dvd yi toshiba netbooka taktım ikisini de istedi. öyle dene aklıma başka bir şey gelmiyor.
[/quote]

hardiskin sıfır iki tane kablosu vardı onları denedim...ama belkide kasadan usb cıkısta belki güç eksikligi olabilirmiki...ona nnasıl bi çare olabilir??yani normal usb çalıştırıyo ama hardiski çalıştıracak güc gemiyo olabilirmi.......