Jump to content

Windows Lisans Sorunu

HakanAlbayrak
 Share

Recommended Posts

yazılımsal bir sorun olaabilir.sıstem optımazyon programları kullanarak bilgisayarı düzeltebilirsiniz.Bunn için adventec system care ve windows 7 manager öneririm forumda var. Hatta adventec system care de derin bakım özelliğinde sistemi en iyileme olarak "açılma ve kapanma sürelerini kısalt" gibi bir seçenek vardı.Deneyiniz bence :)

STAN Sorun yazılımsal değil :)

yani Dün Sistemi Kurdum Herşey iyi normal Defalarca Kapattım actim Sn'lik acılmalar Kapanmalar.

Fakat Crack Yaptım mi hiç Acılmıyor

2.Formatıda attım herseyi kurdum gene sorun sıkıntı yok

Fakat Kendi Orjinal Key No. Girince Bu seferde Kapanmak bilmiyor 2-3 saat bekledim gene Kapanmadi

Crack Yaptıkdan sonra Hersey bitiyor

netTe böyle bir yazı buldum,umarım işine yarar
Sanırım biosta sistemi standby da bırakacak bir ayar yapmışsınız..ama emin olmak için önce registry’e bakalım:
başlat/çalıştır/regedit enter a basın, regedit açılınca:
HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop anahtarına tıklayınca sağ taraftaki kısımda “PowerOffActive” değerine bakın, 0 ise üzerine çift tıklayıp açılan kutuya 1 yazın kapatın. regeditten çıkın, pcyi yeniden başlatın.şimdi düzelmesi gerek..
buradaki değer zaten 1 ise, o zaman biosa bakmak gerekecek.
biosa pc açılırken del tuşuna basarak girin.. power ile ilgili kısımda standby gibi bir ibare görürseniz suspend-off yapın. sonuç vermezse, yine bios menulerinde “Load Deffault Settings” gibi bir ibare vardır, yani varsayılan ayarlar..onu enterleyin, sorarsa onay verin, biosu save edip çıkın..şimdi pc yi açıp yeniden kapatmayı deneyin..

birde böyle bir yol önermişler
Bilgisayarın kapanmaması iki şekilde olabilir

1. kapat ı seçersiniz, bilgisayarınız windows u sonlandırır ve turuncu bir yazıyla şimdi kapatabilirsiniz yazar bu durumda ACPI ayarları dediğimiz ayarlarda, yada ACPI sürcülerinde sorun vardır. Bu sorunun çözümü basit güç ayarları, bios ayarları ve anakart CD sindeki anakart sürücülerini yüklemek gibi, detayları forumda mevcut.

2. Windows u kapat dediğimizde ekran takılıp ısrarla kapanmıyor. Bu duruma yeni bir servis çalışmasına devam ediyor ve kapanmamaya direniyor olabilir. muhtemelen yeni kurduğunuz bir programın parçası, CD yazma servisleri, internet e yayılmaya çalışan bir virüsün servisi bunu yapıyor olabilir.

Yeni kurduğunuz program sürücü ve donanımları kaldırın, bilgisayarınızı güncel bir antivirüs programıyla taratın. Reistry onaracak yazılımla hatalı yükelenen yada yanlış yüklenen program kalıntılarını temizletin tamir ettirin hala olmazsa ve daha önce olmuyor ise sistem geri yükleme ile geri bir tarihe dönmeyi deyin.

Format atma zorunda kalacaksanız tüm Donanım marka e modelini bir kenara not edin sürücülerin ve işletim sistemi sürüclerinin elinizin altında olduğunu kontrol edin, önemli dosyalarınızı yedekleyin, forumda CD den nasıl boot edilir konularına göz atın formatlayın. Sonra bu sorundan daha fazla başınıza gelebilir. Yapabileceğinizden eminim ama ihtiyaten uyarıyorum.
Kolay gelsin.

Hocam bu artık laptop üreticileri ve microsoftun aralarında anlaştıgı gizli bir politika. Herhangi loaderı kullandıgın zaman böyle oluyor bunu bende yaşadım. Ama senin gibi orjinal key ile kurmayı hiç uğraşmadım. Direk 30 günlük olarak kullan ve al sana ilacını vereyim bu işin.

http://www.mediafire.com/file/doa285txq7rcfix/Remove WAT v2.2.6.0.rar

Bu programcık Bilgisayarım özellikler kısımındaki windows etkinleştirme kısmını tamamen yok edecek. Yani etkinleştirme özelliğini yok edecek. Orada etkinleştirildi vs.. yazmayacak hiçbir şekilde.

[quote name='HakanAlbayrak' date='17 February 2012 - 13:37 ' timestamp='1329478632' post='1156320']
ayhankorkmaz

Orjinal Serial'ide Girince Aynı sorunu veriyor

Orjinal Serial Home Premium

bende Home Premium kuruyorum Giriyorum Aynı sekil kapanmıyor Pc
[/quote]
kardeş sen nasıl olsa yeniden format atacan at bana pm sana ordan loaderi söyleyim.şimdi burda yazsam diğer loaderle uğraşan insanlar beni yanlış anlar

[quote name='HakanAlbayrak' date='17 February 2012 - 11:41 ' timestamp='1329478896' post='1156324']
forumdaki işe yarar Crackleri denedim Aynı .
[/quote]

Üstüne basarak söylüyorum. 30 gün deneme sürümünü kur ve sonra remove wat ı kullan. Benim sorunumu bu çözdü sadece. Sendede aynı şey olacak tahminim.

Peki sysprep gibi bir sistem ile kurmayı denedin mi ? Mesela sysprep te bazen böyle konuları çözüyor.

Edit : Bu vereceğim linkteki konuyuda bir incele istersen.

[url="http://www.tnctr.com/topic/187915-easysysprep-kullanymy-win7-icin-video-eklendi/"]http://www.tnctr.com/topic/187915-easysysprep-kullanymy-win7-icin-video-eklendi/[/url]

Edited by bilalozkan7