Jump to content

Upload Siteleri / Uploader Ve Kullanıcı İlişkileri

NoobAccountant
 Share

Recommended Posts

[b]Sevgili TNC Ahalisi,[/b]

[i]Son zamanlarda gördüğüm kendimse saçma bulduğum bir konunun küstahlık ve seviyesizlik durumuna kadar düşmesinden sonra bu konuyu açma ihtiyacı hissettim.

Bu site bir çok uploader'ı bünyesinde barındırıyor ve hepsinin kendine özgü kullandığı siteler var.Kimi bunu azda olsa kazanç sağlamak,kimi ise upload sitesinin sunduklarındna dolayı o siteyi tercih ediyor. Bu tamamen üyenin / uploader'ın kendine kalmış bir durumdur. YARGILAMAK download yapacak kişiye düşmez,düşmemelide.

Söz konusu durumda şayet uploader eleştirilmeye başlanırsa ipin ucu bir arkadaşımızın şu sıralar her konuda yapmaktan haz aldığı gibi etik dışı,seviyesi son derece çirkin noktalara varabilir. Tasvip etmem... Sonuçları sizleri üzücü olur...

Upload , paylaşımı kaliteli yapan her arkadaş için zaman,emek,ödün verme işidir. Takdir edersiniz ki istediği siteyi kullanır,depolar,paylaşır. Üyenin görevi ve işi yapılan paylaşımı öncelikle doğruluk açısından denetlemek, sonra paylaşımdan yararlanmak. Harcadığı zamana ve emeğe vurduğunuzda indirici sadece güzel olanın kaymağını yemekte amiyane tabirle.

Sonuç olarak lütfen uploader'ın işini karışmaktan ziyade varsa bildiğiniz siteleri paylaşmanız,ona PM ile bu siteler hakkında bilgi vermeniz ve seviyesiz suçlamalardan kaçınarak yapıcı bir tavır takınmanız gerekir. Senelerdir burada paylaşım yapan insanları " Para için şu siteye yüklüyorsun " şeklinde ahlaksız bir itham ile suçlamak ve zan altında bırakmak kimsenin hakkı değildir,harcıda değildir. Başta ben olmak üzere uploader'ı harcatacak tavır içerisinde olanı, bu sitede barındırmayız.[/i]

[b]Saygılar
Legion[/b]

Kesinlikle Legiona katılıyorum.

Üstelik herhangi biri zorlamadan tamammen kendi iradesi çerçevesinde paylaşımda bulunan arkadaşlarımızın hakkının yendiği kanaatindeyim.Ve sıkçada karşılaştım.Özellikle işletim sistemi ve aio kısmında.Bu kadar emek harcayıp bu eleştirilere maruz kalmaları üzücü.Türkiye şartların indirme problem oluyorsa size neden upload yapmanın zorluğunun farkına varmıyoruz.Üstelik bu kadar zorluğu çekerek cüzzi de olsa kazanç elde etmelerinin hakları olduğu fikrindeyim.

valla hangi siteden indirilirse indirilsin hiç sorun değil emeği geçen herkeze tşk sadece benim üzüldügüm su indirme sitelerine konan bicok programın virüs taramalarından gecilmeden ve başkalarının programlarından derlemeler şeklinde konuldugunu düşünüyorum ve bu duurumu kınıyorum para kazanılmasına saygım sonsuz ama para kazanılmak adına biçok dosyanın insanlara kazık niyetine satılması üzücü nsısa biri indirir deyip bende kazanırım mantıgını kınıyorum

[quote name='kurtbey99' date='21 February 2012 - 20:22 ' timestamp='1329855762' post='1158661']
Ben hotfile e dlc dosyası olarak niçin uploadların yapılmadığını merak ediyorum doğrusu... Yani açık verilince siliniyor diyorlar da... kapalı niçin verilemiyor???
[/quote]

Zamanında denemedik mi Zannediyorsun ? Burda dlc olarak veriyoruz X Şahsı gitip başka sitede linkleri Açık veriyor.Vermediğini bile varsayarsak Hotfile Üyelikleri Banlıyor.

• 2 hafta sonra ...

Bizim her yerde karşımıza çıkan önemli sorunlardan birisi işte. Gereksiz eleştiri. Burda da kendini göstermiş. Yahu daha iyisini yapabiliyorsan sen yap arkadaşım, ha yok yapamıyorsan da sus ve yapılanları izle. Hadi bazı eleştiriler haklıdır yapıcıdır yanlış yoldan dönderir de gereksiz eleştiri yapmak marifetmiş gibi davranmak apaçık ahmaklık. Her haltı gerekli gereksiz yarım bilgileriyle eleştirir bide haklıymış gibi üste çıkar ifade özgürlüğü istediğimi söylerim diye atılır her yere. Ne acayip insanlar var

bende şu konudan muzdaribim arkadaş sağolsun win7 paylaşmış
adıda windows7 ultimate x86 dvd iso kotalı internet kullanıyorum
mecburen tam partların yarısını indirmişim birde bakıyorum linkler ölmüş
eğer yükleyen kişide aynı partlar yoksa haydi öbür ayı bekle
yüklenen dosyaların adı değişse windows7 yerine paylaşan arkadaş kendi ismini filan
yazsa linkler yine silinirmi siteler yüklenen içeriğe bakıyorlarmı acaba
derseniz hangi ismle paylaşırsa siliniyor ozaman yapacak şey yok

artı kimsenin hngi siteye yüklemesine asla karışmam para alıyormuş siteden hakkıdır
alsın ki daha iyi paylaşımlar yapsın letitbit den herkes şikayetçi mesela ama
skymonk la iyi indiriyor net iniz kesilse bile yada çıkmanız gerekti sonra kaldığı yerden
devam ediyor indirmeye tabi linkler silinmediyse

son olarak upload çı arkadaşların hepsine teşekkür ediyorum emekleri için

Türk forumlarında özellikle tnctr klasik x kullanıcıları vardır.Bunlar paylaşım yapan insanları daha halk tabiri ile yermek amaclı yorum yaparlar.Şimdiye kadar şu yorumları gördüm ;

*Başka sitemi kalmadı upload edicek
* "Allah razı olsun bugun bize indirmede işkence çektirdin"
* "Sırf para kazanmak için berbat sitelere upload ediyorsunuz
* "Arkadaşım istersen reupload yapıyım yinede para kazanırsın (bu yorum bana gelmişti)
* "Hiç anlamıyorum hızlı indirme seçeneği sunan sitelere neden upload yapmassınız"
VE DAHA FAZLASI

Sözüm meclisten dışarı ya arkadaşlar hangi siteye upload edilmisse edilmiştir zaten paylaşım yapan arkadaşımız alternatif linkler sunarsa sunar bunu her kullanıcı gündeme getirmek zorunda değil.Pm atarsın alternatif linkler sunmak için paylaşım yapan arkadaş kabul eder etmez .SAYGI duyma ZORUNDASIN !!!

DOWLOAND VE UPLOADIN ÖZETİ (Kendi upload dowloand zamanımı ele aldım)

Elimizde windows 7 var toplam 10 part olsun

uploaderin harcadığı zaman : her bir part 90 kb ile 100 kb hız arasında upload ediliyor yani 90*10=900 kb hız eder artık siz hesaplaytın upload kaç saat sürdüğünü
kendi paylaşımım üzerinden örnek verirsek lavigne-61 aio v1 tutulma 2012 için akşamdam sabaha kadar pc açıktı saat 10 kalktım 10 vakitlerinde bitti upload

Şimdi şikayet eden kişilere soruyorum : Hakkınız var mı ki paylaşım yapan arkadaşımızın emeğini yargılamak zaten forum sitelerinde heleki türk forum sitelerinde yayıgındır ki bir hata (paylaşılan emekte) görüldüğü zaman x paylaşımda yerden yere vurulur o paylaşım sorunu çözmekten ise sorunu buyultmek için elinden geleni yaparlar

Dikkatimi çekenler :
Bakıyorumda bu windows7 ihtiyacımızı bazı özellikle arkadaşlarımız karşılıyor.Bunlardan bazıları tamer c-ronaldo bazende ben :)
Şimdi butun forumdaki kullanıcılarımıza soruyorum bu arkadaşlar olmasa siz uğraşıp nasıl yapıldığını öğrenip heleki upload 15-16 saatlik zaman harcarmısınız (paylaşaım yapan arkadaşlar dışında) (forumun çeyreği ancak harcarım der)

Kısacası emek verilen bir paylaşıma dowloadn için sorgulama yerme taciz verici kelimeler kullanmak sizin hattinize değildir ki saygı değer modlarımızdan bir tanesi bile böyle yorumlar duymadım

• 2 hafta sonra ...

[quote name='Legion' date='15 March 2012 - 18:13 ' timestamp='1331828002' post='1170082']
[b]Bu sitede bunu yapmayı bir halt sanan iki arkadaş tanıyorum.Amaçlarını açıklasınlar, egolarını mı tatmin ediyolar ne yapıyolarsa anlatsınlar, sonra konuyu kilitleyeceğim.[/b]
[/quote]

Bence tek dertleri tartışma ortamı yaratıp eğlenmek [img]http://www.tnctr.com/public/style_emoticons/default/dry.gif[/img]Artık egomu dersiniz ne dersiniz lakin ben sadece kişiliksiz derim [img]http://www.tnctr.com/public/style_emoticons/default/shifty.gif[/img]

Edited by lavigne-61

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...