Jump to content

Telefon Önerisi?

ingegnere
 Share

5 members have voted

1. 1. Hangi Telefonu Önerirsiniz?

• sony ericsson xperia
      5
    • nokia 500
      0
    • nokia 603
      0
    • nokia 700
      0

Recommended Posts

Arkadaşlar dokunmatik telefon almak istiyorum. Fakat karar veremedim. Ankete katılırsanız sevinirim. Tabi eğer hiçbirini önermiyorsanız katılmayın. Bu arada başka markalar önermek isteyenler de sebebiyle birlikte yazabilirerse iyi olur. Ayırdığım bütçe 700-750 TL. Lütfen yardım edin.

Nokia hariç.
Bütün android cep telefonları. Çin telefonlarıda dahil. :) Mesela bulabilirse. Benimde şu anda kullanmakta olduğum huawei İdeos X5. ;)
Neden nokşa değil: Simbian öldü. Şimdi windows phone 7 ye yüklendiler. Baktılar ondada umduğunu bulamadılar.Şimdi öyle ortada kuyruğu kesilmiş kedi gibi geziyor :)

Edited by &ULTİMATE&

[color="#000000"][size="3"]Nokia C6-01 Tavsiye Ederim Şuanki Fiyatı 550-650 Arasında Değişmektedir 8 Megapixel Kamerası ve 3G Özelliği İle Süper Bir Telefon Tavisye Ederim İşini Görür Hızı Da Oldukça İyi. :)[/size][/color]

[color="#4B0082"][color="#000000"][size="4"]Akıllı telefon piyasasında iPhone dan sonra en çok rağbet gören telefonlar android işletim sistemli telefonların olduğu bir çok araştırmada ortaya çıkmış. Eğer sende telefonu konuşmaktan çok fazlası için istiyorsan işte sana 5 neden:

1. Uygulama kurup kaldırmak için site site gezmene gerek yok. Tek tıkla marketten istediğin uygulamayı kurabilirsin.

2. Binlerce uygulama seni bekliyo. Marketten kurabileceğin binlerce uygulamada aklının ucuna gelmeyecek şeyler var. telefonunu bir eğlence merkezi haline getirebilirsin.

3. Google sesli arama’da Türkçe dil desteği. İster internette arama yaparken istersen not alma uygulamalarında sesli not alırken konuştuğun türkçe yazılı metne çevirebilirsin. % 90 ın üstünde bir çeviri kabiliyeti ile klavyeden yazı yazmaya gerektirmeyecek şekilde sesi yazıya çevirmek android alman için bir neden olabilir.

4. İnternette gezerken flash videoları çok rahatlıkla izleyebiliyorsun.

5. Wifi-hotspot ile internet paylaşımı çok kolay. Eğer 3G ile telefondan internete bağlanıyorsan Android üzerinden Wi-fi Hotspot ile bilgisayarınızda wifi üzerinden kolayca bağlanıyorsun. Wifihotspot telefondaki internet bağlantısını wifi yayını yaparak adeta evindeki kablosuz modeme bağlanır gibi kolayca internete bilgisayarından girebilirsin.

İşte sana Android kullanmak için 5 neden B) [/size][/color][/color]

Senin tek yapman gereken bütün ön yargılarını bir kenara bırakıp androide yönelmen olacaktır. En az 1ghz işlemcili bir android al. Android ortmamında çalışan uygulamaları, oyunları youtubeden araştır ne demek istediğimi anlarsın ;)
Daha sonra: Flash desteği kendini bilgisayarda gibi hissettiriyor :)
Daha sonra: Oyunları gerçek bilgisayar oyunu kalitesinde.
Ses: muazzam ipod kullanmassın
kamera:telefonunu göre değişir. İdeos x5 kamera kalitesi sıfır. Fakat diyer donanımı süper. İddaa ediyorum. şu anda galaxy s ile başa baş kıyaslarım :)
Ama: ideos x5 satarken ve kvk garantisinde sorun var. O yüzden sen bilindik markalara yönel. Samsung ve HTC tavsiyem.
İyi akşamlar

Edited by &ULTİMATE&

[quote name='HaReKeTlİ' date='14 March 2012 - 22:08 ' timestamp='1331752085' post='1169610']
[b]Arkadaşın dediği gibi Huawei İdeos X5 al nedeni ise çok iyi bir donanımı olması ve diğer telefonlara göre ucuz olması ben bir alt modelini kullanıyorum U8650 ve çok memnunum.[/b]
[/quote]

arkadaşım bu dediğin telefon internetten rahat bir şekilde video oynatıyor ve sorunsuz bir şekilde flash desteği var dimi?

[quote name='Bırak Gitsin...' date='14 March 2012 - 21:34 ' timestamp='1331753678' post='1169622']
arkadaşım bu dediğin telefon internetten rahat bir şekilde video oynatıyor ve sorunsuz bir şekilde flash desteği var dimi?
[/quote]

Kendi üzerinde gelen orjinal fabrika yazılımı (romu) Bir halta yaramaz. Huawei 2.3.5 güncellemesi yayınladı eline yüzüne bulaştırdı. İmei silinme vakalrı ortaya çıktı. Huawei suçu üzerine almadı. Suçu kullanıcılara attı. Sonra tekrar suçu üstlendi. Her ay bir beta romu yayınlıyor ancak bir hattan anlamıyor. Allahtan donanımhaerden @Terramino çıktı. Koskoca huaweinin yapamadığını o yaptı :)

Herşeyin sorunsuz çalıştırmak için donanımhaberden @Terraminonun romunu indirip kurduktan sonra telefon uçuyor.

Birde androidde flash içerikli bir video sitesini açmak için en az 1ghz işlemciye ihtiyaç vardır. Altını desteklemez. İdeos x5 800 mhz idi overclock ile @Terramino 1ghzye çekti harika oldu :)

Eğer rom olayına bulaşırım. İnce detaylara girmeyi severim. Telefonumu riske atmayı severim diyorsanı ideos x5 alabilirsinz.

Bütün flash içerikli sisteleri videoları terraminonun romundan sonra sorunsuz açıyor.

Edited by &ULTİMATE&

[quote name='Bırak Gitsin...' date='14 March 2012 - 21:34 ' timestamp='1331753678' post='1169622']
[/quote]

[b]Ben desteği var diye biliyorum X5 kullanma şansım olmadı hiç ama onun alt versiyonunu kullanıyorum Huawei Sonic var bende flash var ve videolar sorunsuz açılıyor.Tabi Overclock yaptım telefonu normalinden 2 kat hızlı kullanıyorum.[/b]