Jump to content

Bilgisayar Açılmıyor

Compni
 Share

Recommended Posts

Net bir şekilde anlatmaya çalışayım. Bilgisayar bayağıdır aşırı ısındığı için mavi ekran hataları veriyordu ve reset atıyordu. Yaklaşık 1 hafta önce bilgisayar yine aynı şeyi yaptı ve ben de tekrar açmayı denediğim de kasanın arkasında güç seçeneğini on yaptığım da fanlar 2-3 saniye dönüyor fakat düğmeye basıyorum her şeyi yapıyorum bilgisayar açılmıyor. Anakartın ışığı da yanmıyor. Bilgisayar 2006-7 yılında aldığım bilgisayar ve hatta anakartım 24 pin olmasına rağmen üzerinde 20 pin güç kaynağı takılı.

başka bir powerle denedinmi açmayı.aşırı ısındırmışın anakarta zarar vermiş olabilirsin.
yada anakartı yakmış olabilirsin fanlarını temizle.yeniden açmayı dene.powerı degiştirilsen daha iyi olur.

Edited by Horneytown

[quote name='asizemheri' date='18 March 2012 - 15:55 ' timestamp='1332078942' post='1171628']
güç kaynagını degişdir 24 pin anakarta 20 pin naısl takıon eksık baglantı çalışmaz kart
[/quote]
İşte orada hatanız var ben 4 yıldır bilgisayarımı 20 pin kullanıyorum. Üstlik sorunsuz. Yeni güç kaynağı alıp taktım 24 pin bu sefer hiç fan falan da dönmedi.

Anakartım: http://www.cizgi.com.tr/product/product.aspx?id=152

Edited by Compni

dosdum pratik biyoldaha sana işlemci fanını sogutucusunu sök işlemcinin üstündekı termal macun kurumuşdur onu temızleyenısını az mıktarda sür fanı tak gerı çalışması laızm powerde bısey yoksa daha oncede basıma geldı ordan tecrübe edındım olay şu butona basınca 2 3 sanıye calısıp durur bılgısayar çünkü işlemci bırden ısınıp ısıyı sogutucuya iletemeden korumaya geçiyor

[quote name='asizemheri' date='18 March 2012 - 16:05 ' timestamp='1332079543' post='1171634']
dosdum pratik biyoldaha sana işlemci fanını sogutucusunu sök işlemcinin üstündekı termal macun kurumuşdur onu temızleyenısını az mıktarda sür fanı tak gerı çalışması laızm powerde bısey yoksa daha oncede basıma geldı ordan tecrübe edındım olay şu butona basınca 2 3 sanıye calısıp durur bılgısayar çünkü işlemci bırden ısınıp ısıyı sogutucuya iletemeden korumaya geçiyor
[/quote]
Dediklerinizi önceden denemiştim. Sonuç 0 anakartın ışığı yanmıyor. O yüzden anakartın gitmiş olacağını düşünüyorum.

Hocam anakart+ram yanmış. Değiştirdim sorun düzeldi. Bu tür hataların Güç ve ya Anakart seçeneklerinden kaynaklandığını biliyorum ama bilindik bir sorundur belki diye sorayım dedim. Yeni güç kaynağı falan alarak boşuna para vermeyin bu tür hatalar genelde anakarttan kaynaklanıyor. Mavi ekran hataları resetlemeler aşırı ısınmadan dolayıdır. Yani chipset on fire!