Jump to content

[Soru] Backtrack 5 'i Nasıl Kurarım ?

t0sun
 Share

Recommended Posts

[b][size="3"][color="#FF0000"]Backtrack 5' i Nasıl Kurarım ? [/color][/size][/b]

[size="2"][b]Arkadaşlar girmediğim site kalmadı şimdi sorularım;
[color="#FF0000"][color="#0000FF"]1.[/color] backtack 5 i indirdim iso dosyasını dvd ye nasıl çekecem?
[color="#0000FF"]2. [/color]windows xp C diskimde yüklü D diskime Backtrack' ı kurabilmem mümkünmü
[color="#0000FF"]3.[/color] bcktrack'ı dvd ye çektikten sonra nasıl boot ederim ve formatlarım
[color="#0000FF"]4. [/color]xp işletim sistemimde virutualbox 'a backtrack'ı dvd ye çekmeden iso kalıp dosyasını kullanarak çekmem mümkünmüdür mümkünse nasıl yaparım?[/color]
[/b][/size]
[size="2"][b]Yardımcı olacak arkadaşlara şididen teşekkür ediyorum ilgilenip konuma girip okuduğunuz için dahi teşekkür lutüflarımı sunuyorum...

Yardımlarınızı ve önerileriniz bekliyorum sağolun...[/b][/size] Edited by t0sun

1-Nero express ile kalıbı diske yazdır seçeneğini kullanarak yazdır.

2-D bölümünü tamamen boşaltırsa olur. Yoksa dosyaların uçar.

3-Biostan(İlk açılırken del'e basınca bios ekranı gelir. Bu, markaya göre değişebilir. Makina açılırken ekranın altında nasıl olacağı yazar.) boot bölümünde cd/dvd'yi ilk sıraya al. Dvd'den başlayınca da disk bölümleme ekranına kadar ilerle. O ekranda sda1 veya sda2 olarak disk bölümleri görünecek. Bölümü boşaltmışsan boş olmasından doğru bölüm olduğunu anlarsın. Yine de daha xp'de iken D'nin boyutunu bir yere not al. Ona dikkat et. Yanlış sda'yı formatlarsan xp uçar.

4-Mümkündür. Oluşturacağın sanal makinenin ayarlarından disk bölümüne gir, "add cd/dvd" butonuna tıklayıp isoyu göster.