Jump to content

45 Gün Izin 20 Güne Indi!

DrMakarna_
 Share

Recommended Posts

[quote]
[b]Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, üniversiteye giriş sınavı yaklaşırken lise son sınıf öğrencilerine veli onayıyla verilen 25 günlük izin uygulamasını kaldırdı.[/b]

[font=arial, tahoma][size=4][left]20 günü özürsüz ve veli izniyle 25 gün özürlü olmak üzere toplam 45 gün devamsızlık yapabilen son sınıf lise öğrencileri şimdi sadece 20 gün devamsızlık yapabilecekler.[/left][/size][/font]

[font=arial, tahoma][size=4][left][b]Eğitimi aksatan uygulama[/b][/left][/size][/font]

[font=arial, tahoma][size=4][left]Dinçer, Milli Eğitim Eski Bakanı Hüseyin Çelik döneminde uygulanmaya başlanan ve Eski Bakan Nimet Çubukçu’nun da devam ettirdiği izin uygulamasına son verdi. Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri, kararın gerekçesini, “Yönetmelik neyi gerektiriyorsa artık o şekilde bir uygulama yapacağız. Eğitimi aksatan uygulamalar kural haline getirilemez. İstisnai durumlar dışında artık öğrencilere fazladan izin verilmeyecek” dediler. [/left][/size][/font]

[font=arial, tahoma][size=4][left]
[/left][/size][/font]

[font=arial, tahoma][size=4][left]Önceki yıllarda sınavlardan önce yayınlanan genelgelerde, 25 günlük ek iznin öğrencilere moral vereceğine dikkat çekiliyordu.[/left][/size][/font]

[/quote]
[font=arial, tahoma][size=4][/size][/font]

Kaynak : [code]http://haber.mynet.com/45-gun-izin-20-gune-indi-623001-guncel/[/code]

Hem doktora rapor yasağı koyarlar hem izni kaldırırlar sanki okuldaki hoca bi halt biliyomuş gibi boş soru götürürüz çözemez. Bi de eğitimli nesil yetiştirmeye çalışırlar. Ben okul yazılısına mı çalışayım LYS konularına mı ? Zaten en baştan alacaz bir sürü edebiyat ezberi vs.. bide okul. Hey büyük Allahım nolur yardım et. Akıl fikir ver bunlara. Bize de sabır Yarabbim.

Ben lise sondayken okula son zamanlardada giderdim. Müdür, bütün öğretmenler beni sürekli kovarlardı. :) Çünkü: bir kişi dahi olsa derse girmek zorundalar.
En sonunda müdür yardımcısı bana kızdı da öyle gitmedim :) Bunu isteyen okul yönetimi, eyyy Bakan Dinçer :)
Bakan dinçer: istediği kadar engel olmaya çalışssın. Heyet raporu var :)

Ulan eğitimde her sene reform yapıyorlar. Her halt öğrenciye oluyor. Yok SBS Yok YGS Yok LYS.
Arkadaşlar ÖSYM nin sınav yapmadığı hafta yokmuş. Düşünsenize her hafta sınava binlerce, yüz binlerce kişi giriyor, ne kadar çok para kaldırılıyor bu işten.:)

Edited by &ULTİMATE&