Jump to content

Smart İnstall Maker Ile Kurulumda Klasör Sorunu

Share

Recommended Posts

İyi günler arkadaşlar.Smart İnstall Maker Ile Katılımsız Kurulum yaparken kurulumsuz yapılacak programın birden fazla klasörü oluyor.Bu klasörleri tek tek seçiyorum.Setup dosyası yapıp kurulum yapınca program filesdeki, program klasöründe hiç bir klasör olmuyor.Sadece klasörün içindeki dosyalar bulunuyor.Örneğin programın dil klasörü olmuyor.Dil klasörünün içindeki dosyalar oluşuyor.Böyle olunca da Türkçe kurulan programın dili değişiyor ve dil ayarlarından Türkçe yapılamıyor.Bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.Saygılar.

Programın dosya yapısını oluştururken hazır kurulmuş halinin bir kopyasını eklenecek dosyalar bölümüne sürükleyerek doldurursanız klasör yolları otomatik olarak doğru oluşacaktır.

Yani klasör yollarını yanlış belirttiğinizden bu şekilde oluyordur.

Örn: Aimp3
[code]%ProgramFiles%/Aimp3/aimp3.exe
%ProgramFiles%/Aimp3/Lang/turkish.lng[/code]

Program filesde kurulum klasörü oluşuyor.Fakat o kurulum klasörü içerisinde dil klasörü oluşmuyor.Sadece dosyalar oluşuyor.

[quote name='secondert' date='02 April 2012 - 13:57 ' timestamp='1333364257' post='1179636']
Programın dosya yapısını oluştururken hazır kurulmuş halinin bir kopyasını eklenecek dosyalar bölümüne sürükleyerek doldurursanız klasör yolları otomatik olarak doğru oluşacaktır.

Yani klasör yollarını yanlış belirttiğinizden bu şekilde oluyordur.

Örn: Aimp3
[code]%ProgramFiles%/Aimp3/aimp3.exe
%ProgramFiles%/Aimp3/Lang/turkish.lng[/code]
[/quote]
Smart Install Dosyalar bölümünde
c:Program files/Aimp3/Lang/turkish.lng
%InstallPath%/Lang/turkish.lng
şeklinde oluşuyor.
Böyle oluncada Program Filesde Aimp3 klasörü içerisinde Lang klasörü oluşmuyor.

Şeklinde oluyormuş Yorgunluktan farkedemedim.Kusura bakmayın.
Cevap veren arkadaşa teşekkür ederim.Saygılar.

[color="#0000FF"][b]Teşekkür iletisi yazmak ve flood yapmak yasaktır. Uyarı aldınız.[/b][/color]

Kardeşim Sen tek tek seçme tüm dosyaları doğrudan seç ve kopyalıcağı yer düzgün şekilde belirle bende düzgün çalışıyor mesela ? Bir video çekip koysan iyi olur resim falan sen doğrudan konuyu açıklamaya çalışmışsın.