Jump to content

Ekrana Görüntü Gelmiyor

conanamra26
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar uygun bir fiyata MSI marka MEGABOOK vi bilgisayar aldım aldığımda ekran gelmiyordu ve tamir e vererek yaptırdım.

yapan kişi anakartta bir sorun var dı dedi tam sorunuda acıklamadı
şimdi ise aynı sorun tekrar nüks etti yani yapıldıktan 3 gün sonra tekrar aynı sorunu vermeye basladı

bilgisayarı acıyosun ses geliyor fan calısıyor ama hic bir sekilde ekran gelmiyor.

bunu yapabilme imkanım varmı eğer varsa bana bi yardımcı olabilirmisiniz.

ısınma probleminden diye düşünüyorum ama bilgisayarı 3 gün kullanırken ısınma gibi birşeylede karşılasmadım

konunun yeri neresi tam bilmediğim için bende buraya actım yanlış yere actıysam şimdiden affola

ilgilenen arkadaslardan da şimdiden allah razı olsun....

[quote name='conanamra26' date='09 April 2012 - 17:46 ' timestamp='1333993581' post='1183904']
Arkadaşlar uygun bir fiyata MSI marka MEGABOOK vi bilgisayar aldım aldığımda ekran gelmiyordu ve tamir e vererek yaptırdım.

yapan kişi anakartta bir sorun var dı dedi tam sorunuda acıklamadı
şimdi ise aynı sorun tekrar nüks etti yani yapıldıktan 3 gün sonra tekrar aynı sorunu vermeye basladı

bilgisayarı acıyosun ses geliyor fan calısıyor ama hic bir sekilde ekran gelmiyor.

bunu yapabilme imkanım varmı eğer varsa bana bi yardımcı olabilirmisiniz.

ısınma probleminden diye düşünüyorum ama bilgisayarı 3 gün kullanırken ısınma gibi birşeylede karşılasmadım

konunun yeri neresi tam bilmediğim için bende buraya actım yanlış yere actıysam şimdiden affola

ilgilenen arkadaslardan da şimdiden allah razı olsun....
[/quote]

Muhtemelen sebebi uygun fiyata almis olmandir...:D

Imkanin varsa servise gonder boyle bir durumda degisim yapmalari gerekir..

ekran kartı harıcıyse çıkar onboard varsa onla dene yoksa baska bi ekran akrtı tak dene olmadı power degiş kablolarını kontrol et gevşeyen filan varmı soketlerde deneyerek bulunur bu arızalar kimse kesin bişey diyemez bu arada ramlar 2 3 tane ise tek tek tak dene

[quote name='mehmetali00' date='09 April 2012 - 19:53 ' timestamp='1333993992' post='1183910']
Muhtemelen sebebi uygun fiyata almis olmandir...:D

Imkanin varsa servise gonder boyle bir durumda degisim yapmalari gerekir..
[/quote]

50 lira verdim ya ondan olabilir artık :D

garanti kapsamında değil parca değişikliğini benim yaptırmam lazım zaten onuda yaptırmam parcalar satarım parcalarıda
ama yapabilirsem iyi olur arada film izlemeye yarar bir hale gelir değermi bilmiyorum

Edited by conanamra26

[quote name='conanamra26' date='09 April 2012 - 18:06 ' timestamp='1333994810' post='1183919']
50 lira verdim ya ondan olabilir artık :D

garanti kapsamında değil parca değişikliğini benim yaptırmam lazım zaten onuda yaptırmam parcalar satarım parcalarıda
ama yapabilirsem iyi olur arada film izlemeye yarar bir hale gelir değermi bilmiyorum
[/quote]

Garanti kapsaminda olmadigini dusundugumuz bircok makina aslinda hala garanti kapsamindadir. Ozellikle laptoplarda.

Neye dayanarak garanti kapsaminda degil diyorsunuz?

[quote name='mehmetali00' date='09 April 2012 - 20:37 ' timestamp='1333996629' post='1183939']
Garanti kapsaminda olmadigini dusundugumuz bircok makina aslinda hala garanti kapsamindadir. Ozellikle laptoplarda.

Neye dayanarak garanti kapsaminda degil diyorsunuz?
[/quote]

MSI Marka Eski kasa laptoplardan en az 5 yılı var bunda garanti hala devam ediyorsa kasa acıldıktan sonra garantı kapsamından cıkmıs sayılmazmı ?

[quote name='conanamra26' date='11 April 2012 - 11:14 ' timestamp='1334142859' post='1184780']
MSI Marka Eski kasa laptoplardan en az 5 yılı var bunda garanti hala devam ediyorsa kasa acıldıktan sonra garantı kapsamından cıkmıs sayılmazmı ?
[/quote]

actıysanız tamir gördüyse garantisi bozulmuştur.tamircinin yaptıgıda ekran kartını ısıtmıştır o olay tekrar tekrar olacaktır nasıl düzelecek peki diyeceksiniz ekran kartını sökü lehim toplarını tekrar koyacaklar öyle takıp calıstıracaklardır oda masraflı iş fiyat olarak pahalıdır.Ankaradaysanız yardımcı olabilirm

Edited by Angry

Sorun Sizin Dediğiniz Gibi İse Isıtma İşlemi Yapılmıştır Doğru Chip Değişimi İse 120 Tl den Başlıyor Yere Göre Değişir Tabiki Bu Çözümmüdür Bence Değil
Çok Profosyonel Bile Yapılsa Zaten Değiştirilmeden Önce Bir Mudahale Olmuş Birde Chip Değişiminde Mudahale Olucak 3 Ay Yada 6 Ay Gidicek Sonra Yine Bozulucak O Zaman Duyucaklarını Ben Söyleyim Anakartta Chipin Oldugu Yerin Zemini Bozulmuş(ısıdan kaynaklı Çhip sökme takma esnasında verilen ısı)Diyecekler Anakartın Değişmesi Gerekir Diyecekler Anakat İse Nerdeyse Sıfır Bilgisayar Parası.Benden Tüm Arkadaşlara Tavsiye Eğer İlla Notebook Alacaksanız Harci Ekran Kartlı Alınki Bozuldugu Zaman Çıkarın Atın Yenisini Alın Takın.Diğer Parçalarıda Zaten Kolay Kolay Bozulmas En sık Rastlanan Malsef Bu Sorunlar

• 1 ay sonra...
  • 2 hafta sonra ...

[quote name='bellas' date='13 April 2012 - 18:14 ' timestamp='1334340886' post='1186125']
ekran gelmemesi ve tarmicinin bordan demesi muhtemelen 10bord ekran kartı arızalıdır.. dostum.. harici düşük bir ekran kartı takabiliyorsan taktir takıtıramıyorsan parçala gitsin :D
[/quote]
Hocam Bu On Boardlar masa üstü onboardlara benzemez:))Ayrıca Butür Sorunlar Ekrankartındandırki Bozuldugumu Zaman Çogunda Yükseltme yada Düşürme olmaz Aynısını Bulman lazım Ha Yansanayiside olur tabiki Ama Eskisi gibi Net görüntün Olmaz