Jump to content

Flashı Biçimlendirme

vjugur
 Share

Recommended Posts

[color="#006400"][i][b]Selamun Aleyküm ark. geçen gün konuş açmıştım flashı takında bu aygıt daha hızlı çalışabilir die bir uyarı veriyor die bu problemi pcye format atarak çözdüm ancak o günden kalma flashta bir problem vardı açılmıyorudu 4 5 defa fat32(varsayılan) yazıyo die fat32 ile biçimlendiriyodum ancak flasha giremedim nfts ile formatladım ve flash şu an çalışıyo bnm sormak istediğim fat32 ve ntfs nin açıklarmısınız hangisinde kalmalı flash nfts mi daha hızlı fat 32mi tşk....
Not:Bu kadar açıklama yapmamın nedeni başına gelen ark. varsa onlarında işine yarayabilir...[/b][/i][/color]

Microsoft'tan hızlı format

Extended File Allocation Table (exFAT) teknolojisi

Microsoft'un dosya sisteminin en son sürümü olan exFAT,
depolanabilen dosya boyutu konusunda muazzam bir ilerleme kaydediyor.
Farklı tüketici elektroniği araçlarında dosya boyutunda sunduğu imkanlar kadar,
dosyaların erişim hızında da artış sağlıyor.

Microsoft'tan David Kaefer "Zengin ses ve video dosyalarının kullanımında büyük bir patlama oldu.
exFAT dosya dürü, hızlı ve güvenilir ses ve video depolanmasında ve
aktarılmasında ideal bir çözüm sunuyor. Windows 7'de yer alan önemli bir teknoloji.
Şimdi bu teknolojiyi yeni bir lisanslama programıyla endüstrinin kullanımına sunuyoruz.
İş ortaklarımızı bu teknoloji kullanan cihazlar yapmaya teşvik ediyoruz ve bu yönde yardımcı oluyoruz" dedi.

exFAT, eski FAST dosya sisteminin yeni sürümü.
Flash belleklerdeki 32GB limitini 256 terabyte'a çıkartıyor.
Secure Digital Extented Capacity (SDXC) kartlar şimdi 300MBps veri aktarım hızı potansiyelini değerlendirebiliyor.

SD Association'dan James Taylor "exFAT dosya sistemi büyük hacimli depolama araçlarını,
büyük dosyaları desteklediği gibi disk üzerinde daha iyi bitişik

sıralama sunuyor" diyor. Ayrıca "SD Association'un SDXC spesifikasyon planlarını da destekliyor.
Bu sayede tüketicilere daha hızlı veri transferi, çok büyük dosya desteği ve cihazlar arasında
pürüzsüz taşınabilirlik sunacak. Bu teknolojiyi cihazlarımızda kullanmak için sabırsızlanıyoruz"

Microsoft exFAT lisanslama programıyla birlikte Sony,
Canon ve Sanyo gibi dünya devleriyle çoktan antlaşma imzaladı.
SanDisk de exFAT dosya sisteminin yeni ekstra kapasiteye sahip depolama araçlarında kullanımını destekliyor.
Böylece Microsoft'un yeni formatı inanılmaz bir başarı ve yaygınlık kazanıyor

[color="#ff0000"]bu biçim windowsvista sp1 ve üzerinde çalışıyor[/color]

ustalar bende windows 7 de flash diskimi biçimlendirdimde önceden taktığım 1 gb lık için 1024 md seçeneğinde biçimlendiriyordum şimdi taktığımda biçimlendireyim diyorum daha fazla mb boyutunda seçenekler çıkıyor bu ne demek?

ustalar bende windows 7 de flash diskimi biçimlendirdimde önceden taktığım 1 gb lık için 1024 md seçeneğinde biçimlendiriyordum şimdi taktığımda biçimlendireyim diyorum daha fazla mb boyutunda seçenekler çıkıyor bu ne demek?

[quote name='hudu' date='10 April 2012 - 18:45 ' timestamp='1334076333' post='1184469']
[/quote]
[color="#006400"][i][b]Resmini gönder bakalım bi...[/b][/i][/color]

[quote name='hudu' date='10 April 2012 - 19:45 ' timestamp='1334076333' post='1184469']
[/quote]
flash diskininizi Başlat->çalıştır->cmd format f: veya diskin hangi harfde ise öyle biçimlendirin veya Bigisayarım->Yönet->Disk yönetimi seçeneğinden diskinizi seçip sağtıklayıp öyle biçimlendirin :good:

[img][img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1334155802__1.jpg[/img][/img][img][img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1334155802__1.jpg[/img][/img][quote name='vjugur' date='10 April 2012 - 19:55 ' timestamp='1334076941' post='1184479']
[color="#006400"][i][b]Resmini gönder bakalım bi...[/b][/i][/color]
[/quote]
ben bu resşm eklemyi beceremedim usta sitedeki üstten resmi ekleiyorum link veriyor konuya yazarken resim ekleden link i yağıştırıyorum ama ama olmuyor galiba

• 1 ay sonra...