Jump to content

Paypal Üyeliği Hakkında

injuste
 Share

Recommended Posts

Beyler başlıktanda anlaşılacağı üzre ben bir paypal hesabı almak istiyorum fakat 17 yaşında olduğum için alamıyorum diyelimki yaşımı büyük gösterdim adresimi yanlış verdim böyle birşey mümkünmü büyük sorunlar teşkil edermi?

yaşın adresin hiç bir önemi yok sahte bilgi ilede paypal açabilirsin fakat ileride birgün kredi kartın ile paypalı eşleştirmek istersen isimide yanlış yazarsan sorun çıkar ama yaş adres önemli değil ama dediğim gibi kredi kartı ile kullacaksan isimler uyuşsun paypaldan hesabına para aktarırkende isimlerin aynı olması lazım

Bem ilk paypalı açarken kredi kartı bilgileri kısmında sekmeyi kapadım.Daha sonra siteden giriş yaptığımda üyeliğim tamamlanmıştı.Böylelikle kredi kartı sorununu aştım.

Şuan o paypal hesabında 3 tane kredi kartı tanımlı.Adres vs doğru ama hiç gerekmiyor.Kredi kartı no güvenlik kldu vs istiyor.İsimde başka olsa yine kredi kartı tanımlamada problem yok.Sadece kart onayı lazım.Tanımlamadan 3 gün sonra onaylanmamış olur kullanımına izin vermiyor.Bu üç gün içinde kullanabiliyorsun.

Onay kısmı da basit.Onayla deyince 1 lira karttan çekiyor.Extrede paypal*kod yazıyor.Kodu onayla deyip paypala girince işlem tamamlanıyor.Bir lira da paypal hesabına ekleniyor.

• 6 ay sonra...

[quote name='injuste' timestamp='1334270374' post='1185723']
Beyler başlıktanda anlaşılacağı üzre ben bir paypal hesabı almak istiyorum fakat 17 yaşında olduğum için alamıyorum diyelimki yaşımı büyük gösterdim adresimi yanlış verdim böyle birşey mümkünmü büyük sorunlar teşkil edermi?
[/quote]

yaş farketmez ama ad soyad bilgilerini bence doğru bir şekillde ver eğer banka hesabına filan para transferi yapacaksan çok önemli.eğer paypalında paran olursa ve banka hesabına aktarmak istersen ad ve soyad banka hesabındaki ad ve soyad ile uyuşmazsa para transfer etmiyorlar bilgin olsun.kredi kartına gelince kredi kartı eklemezsen hesabına sadece yurtiçi ödemneleri yapabilirsin eğer eklesen yurdışı ödemeleride yapabilirsin.eğer sadece ödeme almak için kullanacaksan paypal sadece banka hesabı bilgilerini eklemen yeter kredi kartına filan gerek yok ama söylediğim gibi paypal hesabının ad ve soyadı ile banka hesabı sahibinin ad ve soyadı aynı olması lazım yoksa hesabına ödemen geçmez.