Jump to content

Pc Format Atılmıyor

muskecan
 Share

Recommended Posts

Aşağıdaki videoda 55. saniyeye kadar geliyorum sonra 55. sn'de kalıyorum.Mouse oynuyor fakat install now yazan pencere bir türlü gelmiyor.2 farklı cd ile denedim sonuç yine aynı yardımlarınızı bekliyorum.

NOT:Şu an win7 kullanıyorum ve yakın zamanda donanım değişikliği yapmadım ve donanımsal olarak garip giden bir olay olmadı.

http://www.youtube.com/watch?v=wFzBAQASNjI

[quote name='alerte' date='14 April 2012 - 21:04 ' timestamp='1334430269' post='1186659']
arkadaşım hdd virüs olabilir 98 cd ile fdisk dene o şekilde bir dene flashtan yükelmeyi denedinmi ?? ona göre yardımcı olurum.
[/quote]

Flashtan denemedim fakat xp cd var elimde onunla format atıp xp yüklemeyi deneyeyim mi ? Sonra geri windows 7 yaparım fakat zaman kaybı olur eğer yine olmazsa boşuna zaman harcamış olmayayım :D

Ayrıca virüs girme olasılığı çok az antivirüs firewall keyscrambler ve 1 tane daha var.Bu kadar güvenlik programı arasında artık virüs nasıl girdi hala şaşıyorum :D

[b][color="#000000"][size="2"][font="Arial Black"]Bendede Olmuştu Bi Kaç Defa Denedikten Sonra Düzelmişti Bu Seferde Aşağıdaki Videodaki Hatayı Almaya Başlamştım.
Ekran Kartını ve 2 GB Ram Çıkarıp Tekrar Deneyince Sorunum Çözülmüştü Ekran Kartını ve Rami Geri Taktım Bilgisayarım Düzgün Bi Şekilde Çalşıyor Şuan. :)

[media]http://www.youtube.com/watch?v=GUDJRJXlbK0&feature=youtu.be[/media][/font][/size][/color][/b]

win7 bölüm oluşturmak için çalıştıra yaz compmgmt.msc
sırasıyla
1,disk yönetimi
2,bölmek istedigin bir bölümden 10 gb bi bölüm oluştur
3,içine wın7 dosyalarını ve nth6 at
4.mutlu bi şekilde formatını at
5.yardımcı olmam istersen teamwiever ıp şifre pm den at

Edited by casper0007

[quote name='muskecan' date='14 April 2012 - 20:57 ' timestamp='1334429826' post='1186653']
Aşağıdaki videoda 55. saniyeye kadar geliyorum sonra 55. sn'de kalıyorum.Mouse oynuyor fakat install now yazan pencere bir türlü gelmiyor.2 farklı cd ile denedim sonuç yine aynı yardımlarınızı bekliyorum.

NOT:Şu an win7 kullanıyorum ve yakın zamanda donanım değişikliği yapmadım ve donanımsal olarak garip giden bir olay olmadı.

http://www.youtube.com/watch?v=wFzBAQASNjI
[/quote]

Dostum bunun birçok nedeni olabilir.Senin yapman gereken ilk önce bu çemberi daraltmak.

1. DVD/CD de bir sorun olabilir. Başka bir DVD/CD dene fakat yazdırma işlemini düşük hızda yap. (Örn: 8x)
2. DVD/CD sürücünde bir sorun olabilir. USB belleğe sistem yükle ve format işlemini usb'den dene. (Öneri: Novicorp WinToFlash)
3. Farklı bir sistem yüklemeyi dene. (Örn: Vista, XP) Burada amaç: Aynı sorunu bu sistem kurulumlarında yapacak mı ? Bunu öğrenmek.
4. DVD/CD ye çektiğin sistemin (Windows 7, Vista, XP) dosyaları hasarlı olabilir. Bunun için netten yeni bir sistem indir ve onu kurmayı dene.

Edited by Mr.Lonely