Jump to content

Cpu Kullanımı !

AkanSu.
 Share

Recommended Posts

Kolay gelsın beyler 1 hafta once Tnctr'den wındows 7 ultımate ındırdım . dun format attım ama cpu kullanımı cok fazla oluyor sadece fırefox'a gırdıgımde Cpu kullanımı %100 oluyor bazen dıger konulara baktım K-Lite fılan dedıler ama pcde K-Lite yuklu degıl baska cozum onerısı olan varmı ? yardım edebılıcek ?

kardeş bu benimde başımı ağrıtmıştı bence işlemcinin macunu bitmiştir yenilemeni öneririm normalde bir veya 2 mozilla sayfası açtığın zamn %5 falan olması lazım bence macunu sür ama bunu denemeden istersen işlemcinin sıcaklık derecesine bak kolay gelsin

[quote name='HalilYanar' date='16 April 2012 - 16:31 ' timestamp='1334586713' post='1187434']
K lite falan olabiliyor ama diğerlerinide kaldır sade bişey yükle chromede dene bir ne kadar oluyor normalde gezerken oluyomu onu söyle ?
[/quote]
butun programları kaldırım suan ama yıne choremeden gırınce fılan dırek yukselıyor cpu kullanımı ve hep o sevıyede kalıyor.s

[quote name='tnctea' date='16 April 2012 - 16:32 ' timestamp='1334586769' post='1187438']
format çak, orjinal win 7 yükle scam lisans key vb. kullanarak etkinleştir. her win paketine güvenme.
[/quote]
suan kullandıgım ısletım sıstemını arkadasıma atmıstık onda bu sekılde 1 sorun olmadı cok sık sık format ıstemıyorum .s baska 1 cozum onerın varsa tesekkur ederım.

[quote name='malar' date='16 April 2012 - 16:34 ' timestamp='1334586845' post='1187442']
kardeş bu benimde başımı ağrıtmıştı bence işlemcinin macunu bitmiştir yenilemeni öneririm normalde bir veya 2 mozilla sayfası açtığın zamn %5 falan olması lazım bence macunu sür ama bunu denemeden istersen işlemcinin sıcaklık derecesine bak kolay gelsin
[/quote]
Core Temp ıle suan sıcaklıgı 21-22 derece gosterıyor .s macun bıtmıs olabılır buda benım aklıma geldı .s ama sıcaklık normal gıbı .s

Edited by AkanSu.

[quote name='AkanSu.' date='16 April 2012 - 14:57 ' timestamp='1334588228' post='1187463']
2 gb ram
256 ekran kartı nvidia 7025
500 gb harddısk..
wındows 7 ultımate 32 bit yukledım modıfıye edılmıs.s
[/quote]
modifye win7 lerden pek verim alamazsın sana önerim güncelleme enteğre edilmiş sistemleri veya sadece msdn sp1 iso paketlerini kullanabilirsin

Edited by Mcfalsi

pc ye xp atarken 4 tane drıver gelıyor orgınal cdsınden kuruyorum drıvelrı ama w7 atarken 3 tane gelıyor acaba drıver eksıklıgı mı var ? o yuzden yapıyo olabılırmı arkadasıma attık pc ozellıklerı aynı olan pc de sorun olmadı benım cpu kullanımı ucuyor.s

[quote name='AkanSu.' date='16 April 2012 - 15:14 ' timestamp='1334589247' post='1187479']
pc ye xp atarken 4 tane drıver gelıyor orgınal cdsınden kuruyorum drıvelrı ama w7 atarken 3 tane gelıyor acaba drıver eksıklıgı mı var ? o yuzden yapıyo olabılırmı arkadasıma attık pc ozellıklerı aynı olan pc de sorun olmadı benım cpu kullanımı ucuyor.s
[/quote]
alakası yok arkadaşım win7 kendi içinde çoğu driveri tanır senin driverlerden birisini bulmuş olmalı o yüzden 3 tane görünüyor

[quote name='AkanSu.' date='16 April 2012 - 15:30 ' timestamp='1334590220' post='1187490']
senın dedıgın gıbı olabılır kardesım ama benım canımı sıkıcak bu w7'dekı cpu kullanımı xp atmak ıstemıyorum tekrar .s sorun cozumu sızce nedır ?
[/quote]
arkadaşım çözümü söyledik ya yukarıda dikkatli oku istersen

[quote name='AkanSu.' date='16 April 2012 - 14:57 ' timestamp='1334588228' post='1187463']
2 gb ram
256 ekran kartı nvidia 7025
500 gb harddısk..
[/quote]
işlemci kullanımının %100 olmasıyla bunların bir alakası olamayacağından. İşlemcin nedir acaba yazmamışsın da.