Jump to content

Adsl Yi Başkalarıyla Paylaşma

skyforce
 Share

Recommended Posts

Selamın aleyküm arkadaşlar. Hiç elinde bulunan adsl bağlantısını başkalarıyla paylaştığı için başına sorun açılan oldu mu. Ya da uzaklardan yakınlardan sorunla karşılaşmış olanları duydunuz mu ?. Elimde bulunan internet bağlantısını bir kaç kişi ile paylaşma durumum olabilir. Fakat hepinizin bildiği gibi bu iş riskli. Yorumlarınızı bekliyorum.

arkadaşım çevremde tanıdığım birçok kişi paylaşıyo hemde kabloile adam uzatmış 100 m kablo hızı düşüyo ama işlerini görüyorlar tek sorun dns ayarlarıyla oynanınca sıkıntı çıkıyor dediler bilmiyorum abi ev telefonunu internet yüzünden kapatamıyoruz ben bile düşünüyorum en azından telefon parasından kurtulursun yakın yerde kablosuz modemle daha kolay

bi problem yaşamazsın eğer bunu problem eden tt gibi bi kuruluşsa, wireless modem, çok portlu modem vermesin ya da içine yazılım atsın ki tek makineden bağlanabilelim ;)
rahat ol uzun yıllar dediğin gibi ben de kullandım bi problem yaşamazsın
eğer sıkıntı olacaksa bi evde kullanılan 2 ya da daha fazla bilgisayarla internete bağlanmaya da çıkması lazım ;)

Şimdi peki paylaşıma açtığım bir tanesi yasa dışı bir iş yaparsa diye düşünüyorum. Benim esas çekingem o. Yanlış anlaşımasın zaten güvenmediğinize vermezsiniz neti. Ama siz paylaşıma açtıktan sonra o kişinin evinde bilgisayara kim oturuyor kim kalkıyor bilemezsiniz. Çok şey gördüm ben, yolda gördüğünüz simitçi akşam eve dönüp bilgisayar başına oturduğunda canavar kesiliyor.

Aslında benim esas sormak istediğim buydu. Hiç paylaşıma açıtığı internetten başına sorun gelen oldumu diye sorarken. Bu işleri kastedmiştim. Yoksa dediğiniz gibi kablosuz paylaşım yaparsanız kimse size bir şey soramaz.

Edited by yasarcay

Aslında Adsl paylaşmanın tespiti söz konusu olursa cezasır var sanırsam 1200-1500 tl arası, ama bu güne kadar bir kişide duydum bunu,

Yasa dışı birşey yapılması durumda bağlanılan bilgisayarın IP si çok önemli, Sizin evinizdeki PC'den olmadıgı anlaşıldıgında pek başınız ağrımaz ama
yasa dışı neti paylaştıgınız için bu sefer TTNET' ten ceza yersiniz.

bu kadar.

[quote name='yasarcay' date='26 April 2012 - 07:08 ' timestamp='1335424135' post='1192455']
Şimdi peki paylaşıma açtığım bir tanesi yasa dışı bir iş yaparsa diye düşünüyorum. Benim esas çekingem o. Yanlış anlaşımasın zaten güvenmediğinize vermezsiniz neti. Ama siz paylaşıma açtıktan sonra o kişinin evinde bilgisayara kim oturuyor kim kalkıyor bilemezsiniz. Çok şey gördüm ben, yolda gördüğünüz simitçi akşam eve dönüp bilgisayar başına oturduğunda canavar kesiliyor.

Aslında benim esas sormak istediğim buydu. Hiç paylaşıma açıtığı internetten başına sorun gelen oldumu diye sorarken. Bu işleri kastedmiştim. Yoksa dediğiniz gibi kablosuz paylaşım yaparsanız kimse size bir şey soramaz.
[/quote]

yasa dışı işlerler yapan her kim olursa olsun hat sahibi veya değil olsun hat sahibininde başı ağrır.
ve iletişim ve bileşim ( yani bilgi teknolojileri ) suçları kapsaminda yasal işlem yapılır ( hapis cezasınıda kapsar ) suçu senin paylaştığın biri bile yapsa sen gö.... gidersin :)