Jump to content

Sysprep Hakkında(Güncellemeleri, G.duvarı Kapatma)

Share

Recommended Posts

Merhaba,
sysprep ile sistem hazırlarken güncellemeleri ve güvenlik duvarını devre dışı bırakıyorum.
daha sonra köylü abimizin Sysprep Wim Editor adlı programını kullanıyorum.
ama güncellemeler ve güvenlik duvarı açık kalıyor.
güncellemeleri ve güvenlik duvarını tamamen nasıl kapatabilirim ?

[quote name='hdr...' date='03 May 2012 - 17:47 ' timestamp='1336060078' post='1196006']
Merhaba,
sysprep ile sistem hazırlarken güncellemeleri ve güvenlik duvarını devre dışı bırakıyorum.
[/quote]

ağzına sağlık arkadaşım ben soracaktım aynı soruyu. aynı şeyi bende yaşadım dil paketini ve casus yazılım temizleme aracını güncellemelerden gizlememe rağmen aldığım imajı kurduktan sonra gözükmeye devam ediyor

[quote name='hdr...' date='03 May 2012 - 17:47 ' timestamp='1336060078' post='1196006']
Merhaba,
[/quote]

sisteminiz tam yedek almaya hazırladıktan sonra acronis ile imaj alacaksanız 2 defa yeniden başlatın sonra imaj alın.sistemde yapılan degisiklikler hemen imaja aktarılmaz minimum 2 resten sonra imaj almayı deneyip sonuc bildiriniz lütfen.

[b]bunları reg dosyası ile kapatabilirsiniz Wim olarak sistem nasıl yapılıyor bilmiyorum ama kurulumda program kurdurtabilirsiniz benim yaptığım bi reg dosyası vardı onu exe yapmıştım ve Xp kurulumdan sonra çalıştırıcak olarak ayarlamışmıştım [/b]

ben su an sadece normal kurulum dvdsinin icine atmak icin wim olusturuyordum.
bahsettiginiz sekilde acronis ile yedek nasil alabilirim?
bu alacagim yedek farkli chipsetli pclerde sorun cikarir mi?
daha yeni yeni ogreniyorum kusuruma bakmayin bu ikinci denemem olacak.

çok dene bence dediğim olay bi normal acronis programı üstünden create boot media olarak herhangi cd dvd usb belleğe yazdırıyorsun boothdan başlıyo.bide acronisin sırf bootable olan programı vardır.full olarak bootable ile başlar.sysprepin amacı budur,genelleştir dediğin anda bi dahaki açılma oluncaya dek üzerinde çalıştıgın bilgisarın tüm donanım driver çipset falan filanlarını temizlemesidir.umarım anlatabildim.

[quote name='STAN' date='03 May 2012 - 20:08 ' timestamp='1336075733' post='1196161']
çok dene bence dediğim olay bi normal acronis programı üstünden create boot media olarak herhangi cd dvd usb belleğe yazdırıyorsun boothdan başlıyo.bide acronisin sırf bootable olan programı vardır.full olarak bootable ile başlar.sysprepin amacı budur,genelleştir dediğin anda bi dahaki açılma oluncaya dek üzerinde çalıştıgın bilgisarın tüm donanım driver çipset falan filanlarını temizlemesidir.umarım anlatabildim.
[/quote]

cok iyi anlattiniz.deneyecegim bu gece insallah sorun cikmaz.
ama merak ettigim bi durum daha var.
simdi ben acronis ile yedek aldiktan sonra baska bi pcye o yedekle format atarken diski istedigim boyutta bolup kuruluma devam edebilirmiyim normal windiws kurulumu gibi?