Jump to content

Meslek Lisesi Bölüm Tavsiyeleriniz

kurt0619
 Share

Alanlar  

23 members have voted

1. 1. Alanlar

• Bilişim Teknolojileri Alanı
      11
    • Elektrik - Elektronik Teknolojisi Alanı
      6
    • Makina Teknolojisi Alanı
      3
    • Metal Teknolojisi Alanı
      0
    • Mobilya ve İçmekan Tasarım alanı
      0
    • Motorlu Araçlar Teknolojisi Alanı
      3

Recommended Posts

[quote name='Hasan.Kara' date='08 May 2012 - 19:08 ' timestamp='1336504133' post='1198481']
[b][font="Arial Black"][color="#000000"][size="2"]Bilişim Teknolojileri Web Tasarım Okuyorum Ama Programlamaya Gitseydm Daha İyiydi Çünkü Bizim Yaptıklarımızı Onlarda Yapabiliyor Sana Tavsiyem Bilişim Teknolojileri Programlama Oku.[/size][/color][/font][/b]
[/quote]
Teşekkür Ederim. Wep tasarımdan herkez pişman sanırsam.

[quote name='ottoman-byismailcan-' date='08 May 2012 - 19:13 ' timestamp='1336504406' post='1198482']
zaman ilerledikçe insanlar daha da kendini oyun face ye verecek benim düşüncem

oyunlar daha gerçekci
egitim daha da kalitesiz olacak
haberlerde gördün 6 tane 1 olan geçebilecekmiş
liseliler evlenebilecekler ooo
gördügünüz gibi arkadaşlr
[/quote]
Evet. haklısın. Haberlede iyice bozdu eğitimi 6 tane 1 olan cidden geçiyorsa okumanın manası kalmadı.

[quote name='kurt0619' date='08 May 2012 - 19:45 ' timestamp='1336499136' post='1198407']
Aklımda 2.sırada elektirik vardı ya .s

Neden ?
[/quote]

Valla bence web tasarıma gitme az kod bilgin varsa yazılım git. Yada Bilişim teknolojileri alanında geçme ben ATl okuyorum çok yoğun birde hocalar çok şey istiyorlar.

[quote name='kurt0619' date='08 May 2012 - 22:20 ' timestamp='1336504816' post='1198485']
Teşekkür Ederim. Wep tasarımdan herkez pişman sanırsam.

[/quote]

[color="#000000"][font="Arial Black"][size="2"]Pişmanlık Demeyelimde Programlama Okursan Onu da Aradan Çıkarırsn. Programlama Okumadğma Pişmanım Web Tasarımda Güzel Bi Dal Aslında Çok Şey Öğrendim. :)[/size][/font][/color]

gelecek yazılım ve elektrik/elektronik te. araba, mobilya felan geçin bunları. bizim burdaki demir çelik fabrikalarındaki elektrik mühendislerinin en kötüsünün maaşı 6-7 bin tl. Elektrik veya makina mühendisi olursanız İzmit, Hatay/Payas, Osmaniye/Organize sanayi gibi büyük sanayi kentlerinde rahatlıkla iş bulabilirsiniz.

Eskiden mekanik sistem vardı şimdi teknolojik var yavaş yavaş bilişim sistemlerine geçiyoruz bu yüzden bilişim seç ama nerde mutlu olacaksan onu seç.O iş seni bağlasın.Bağlamazsa desteği başka yerlerde arayabilirsin :good: :good:

[quote name='KintaRo' date='08 May 2012 - 19:26 ' timestamp='1336505216' post='1198492']
gelecek yazılım ve elektrik/elektronik te. araba, mobilya felan geçin bunları. bizim burdaki demir çelik fabrikalarındaki elektrik mühendislerinin en kötüsünün maaşı 6-7 bin tl. Elektrik veya makina mühendisi olursanız İzmit, Hatay/Payas, Osmaniye/Organize sanayi gibi büyük sanayi kentlerinde rahatlıkla iş bulabilirsiniz.
[/quote]

:D arada bir izdivac programlarına makine mühendisi felan çıkıyor adam aylık 8-9 Bin tl maaş alıyor :D

[quote name='nano68' date='08 May 2012 - 19:30 ' timestamp='1336505437' post='1198494']
Eskiden mekanik sistem vardı şimdi teknolojik var yavaş yavaş bilişim sistemlerine geçiyoruz bu yüzden bilişim seç ama nerde mutlu olacaksan onu seç.O iş seni bağlasın.Bağlamazsa desteği başka yerlerde arayabilirsin :good: :good:
[/quote]
Haklısın. :)

CNC bölümünün önü açıkmış. Fazla bir bilgim yok sadece duymuştum.
Gerçi CNC hangi bölümde var onuda bilmiyorum :) Ama bu bölümü bana çok övmüşlerdi

Edited by &ULTİMATE&

[quote name='&ULTİMATE&' date='08 May 2012 - 19:53 ' timestamp='1336506797' post='1198508']
CNC bölümünün önü açıkmış. Fazla bir bilgim yok sadece duymuştum.
Gerçi CNC hangi bölümde var onuda bilmiyorum :) Ama bu bölümü bana çok övmüşlerdi
[/quote]
Makinede :D

[quote name='kurt0619' date='08 May 2012 - 22:57 ' timestamp='1336507044' post='1198510']
Makinede :D
[/quote]
CNC yi biraz araştırma fırsatım olmuştu. Günlük hayatta kullandığımız bir çok eşya cnc den çıkıyormuş.
Özellikle 3 boyutlu CNC benim çok dikkatimi çekmişti. Benim bile çalışasın gelmişti :)
Benim çok hoşuma gitmişti. Gerçi cihazlar biraz pahalı ancak bence geleceği çok açık bir bölüm. Hele hele ülkemizde sanayii artımında.

Edited by &ULTİMATE&

[quote name='&ULTİMATE&' date='08 May 2012 - 20:00 ' timestamp='1336507229' post='1198513']
CNC yi biraz araştırma fırsatım olmuştu. Günlük hayatta kullandığımız bir çok eşya cnc den çıkıyormuş.
Özellikle 3 boyutlu CNC benim çok dikkatimi çekmişti. Benim bile çalışasın gelmişti :)
Benim çok hoşuma gitmişti. Gerçi cihazlar biraz pahalı ancak bence geleceği çok açık bir bölüm. Hele hele ülkemizde sanayii artımında.
[/quote]
Evet. Bende senin gibi düşünüyorum. önü açık görünüyor. :)

[quote name='ottoman-byismailcan-' date='08 May 2012 - 20:16 ' timestamp='1336508171' post='1198519']
arkadaşım en son senın kararın bu kadar yorum snce yetmezmi kafan iice allak bullak oldu snde farkındasın umarım ankete bak bi
[/quote]
Haklısın kafa kalmadı. anket hiç beklediğim gibi çıkmadı.

[quote name='ottoman-byismailcan-' date='08 May 2012 - 20:25 ' timestamp='1336508735' post='1198524']
sn ne bekliyodun arkadaşım kimsenin snin kararını etkilemesine izin verme senin hayatına ne biz ne ailen karışabilir
[/quote]
Teşekkür ederim. Çok haklısın.

[quote name='ottoman-byismailcan-' date='09 May 2012 - 19:25 ' timestamp='1336591521' post='1198882']
rica ederim
ee kararın nedir
[/quote]
bilgisayarı 3.sıraya yazdım, makina elektirik tutmassa bilgisayara gideceğim. en azından şansımı denemek istedim. :S

[quote name='HalilYanar' date='09 May 2012 - 20:01 ' timestamp='1336593668' post='1198898']
Ben o kadar kararsızım ki bilgisayarda da o kadar yetenekliyim ve iş bulamayacağımdan korkuyorum o yüzden. Bende şaşkınım ne yapıcamı bilemiyorum...
[/quote]

evet. bende senin gibiyim wallaha kardeş.