Jump to content

Firefox Ve Chrome'a Tekme

mucit41
 Share

Recommended Posts

[size="5"][color="#FF0000"][b]Firefox ve Chrome'a tekme[/b][/color][/size]

[quote]Microsoft'un Windows 8 için aldığı bu karar, Firefox ve Chrome cephesini adeta çılgına çevirdi...

Mozilla'dan gelen Windows 8 açıklaması, tarayıcı dünyasına bomba gibi düştü. Firefox'un mimarı Mozilla'ya göre Microsoft, ARM tabanlı cihaz ve tabletlerde çalışacak Windows 8'lerde tek alternatif olarak Internet Explorer'ın çalışmasına izin verecek.

"Karanlık çağlara geri dönüyoruz" diyen Mozilla, Microsoft'un bu kararını "ARM'ın limitlerine takılmamak" için aldığını, ama bu savunmanın gerçekten uzak olduğunu söylüyor.

Chrome cephesinden, yani Google'dan gelen açıklamalar da aynı şekilde... Google, Microsoft'u, bu kararından dolayı eleştiren isimlerin başında geliyor.

Aslında Microsoft'un niyeti, tarayıcıları tamamen devre dışı bırakmak değil. ARM tabanlı cihazlarda Windows 8'in Windows Classic ve Metro olmak üzere iki arabirimle geleceği biliniyor. Microsoft, IE limitini sadece Windows Classic arabirimi için uygulayacak. Metro içinse böyle bir sınırlama olmayacak.

Şimdi gözler, daha önce Avrupa'da, Windows 7 konusunda büyük bir zafer kazanan tarayıcı devlerinde. Bakalım verecekleri tepkiler, Microsoft'u bu kararından vaz geçirtebilecek mi?
[/quote]

[b]11 Mayıs 2012 Cuma[/b]

[code]http://www.veteknoloji.com/firefox-ve-chrome-a-tekme-53031-1-.html[/code]

[quote name='nano68' date='11 May 2012 - 18:22 ' timestamp='1336753326' post='1199762']
Bu MicroSoft baya fazla oldu ama
Linuxa geçelim bunlarla uğraşmayalım
[/quote]

Mokunu çıkarıyor kendini dünyada tek sanıyor avrupada windows kullanan yok mac sistem kullanıyorlar
benim param olsa tövbe windows sistem kullanmam. millet tr de format atmaktan hdd in 5 sene ömrü varsa
1 e indiriyor

[quote name='600' date='11 May 2012 - 19:18 ' timestamp='1336756717' post='1199797']
onunda icabına bakarlar. Windows vista içinde cracklenemez demişlerdi.
[/quote]

Aynen zate kendi adıma konuşayım ben mozilla kullanamıcaksam windows kullanmam linux kullanırım

eğer ilerde kendime laptop veya pc alırsam -ki öyle bi niyetim var - mac kurucam ins. Bıktım artık sorunlarla uğraşmaktan anti virüs yükleme mecburiyetinden.

Ki ilerde android pclerde tam destek verirse o zaman windowsa güle güle. Internet explorer sadece windows üzerinde var. Firefox 3 platformda da var.

Edited by 600

[quote name='nano68' date='11 May 2012 - 16:22 ' timestamp='1336753326' post='1199762']
Bu MicroSoft baya fazla oldu ama
Linuxa geçelim bunlarla uğraşmayalım
[/quote]
Hibrit kartlar üzerinde sorunlar giderilmediği sürece oldukça zor.Zaten pazar payı artık %1'in altna düşmüş durumda.pardus geleceği muamma.insanalrı ikna etmek çok zor oluyor bu durumda.Microsoft ve Apple kolaylıga fazlasıyla alıştırdı.Artık herkez tek tıklamayla herşey kurulsun istiyor.Linuxda özellikle ATI kartlar işkence

[quote name='VirtualTeam' date='11 May 2012 - 17:17 ' timestamp='1336756657' post='1199796']
Mokunu çıkarıyor kendini dünyada tek sanıyor avrupada windows kullanan yok mac sistem kullanıyorlar
benim param olsa tövbe windows sistem kullanmam. millet tr de format atmaktan hdd in 5 sene ömrü varsa
1 e indiriyor
[/quote]
Format HDD zarar vermez hocam.Sadece LOW-LEVEL format biraz etki edebilir.Ayrıca katılıyorum param olsa direk mac alırdım

[quote name='kacaksevgilim' date='11 May 2012 - 17:57 ' timestamp='1336759076' post='1199818']
Hibrit kartlar üzerinde sorunlar giderilmediği sürece oldukça zor.Zaten pazar payı artık %1'in altna düşmüş durumda.pardus geleceği muamma.insanalrı ikna etmek çok zor oluyor bu durumda.Microsoft ve Apple kolaylıga fazlasıyla alıştırdı.Artık herkez tek tıklamayla herşey kurulsun istiyor.Linuxda özellikle ATI kartlar işkence
[/quote]
Hocam bu bilgi eski şu anda %2.3 lerde seyrediyor

aslında forumda intel işlemciler için mac işletim sistemi kurulumu var ama çoğumuz başarısız oluyoruz
bunu daha çok ele alsak bilgili arkadaşlar tarafından emin olun 1 sene içinde windows kullanıcısı ciddi derecede düşecek
çünkü hepimiz mac sistemi merak ediyoruz ve kullanmak isitiyoruz

[quote name='VirtualTeam' date='11 May 2012 - 18:04 ' timestamp='1336759478' post='1199822']
aslında forumda intel işlemciler için mac işletim sistemi kurulumu var ama çoğumuz başarısız oluyoruz
bunu daha çok ele alsak bilgili arkadaşlar tarafından emin olun 1 sene içinde windows kullanıcısı ciddi derecede düşecek
çünkü hepimiz mac sistemi merak ediyoruz ve kullanmak isitiyoruz
[/quote]
Linux Maca baya basar
Bak sana bir ağaç çıkarayım:
UNIX
-MINIX
-LINUX
--Debian
---Ubuntu
----Linux Mint
-BSD
--FreeBsd
---PCBSD
--Mac OS X

Edited by nano68

[quote name='nano68' date='11 May 2012 - 20:08 ' timestamp='1336759713' post='1199824']
Linux Maca baya basar
Bak sana bir ağaç çıkarayım:
UNIX
-MINIX
-LINUX
--Debian
---Ubuntu
----Linux Mint
-BSD
--FreeBsd
---PCBSD
--Mac OS X
[/quote]

Linux Basacak Ha Mac a :) Komiksin bari ücretsiz bir sistemle ücretli sistemi kıyaslama

[quote name='VirtualTeam' date='11 May 2012 - 18:12 ' timestamp='1336759940' post='1199826']
Linux Basacak Ha Mac a :) Komiksin bari ücretsiz bir sistemle ücretli sistemi kıyaslama
[/quote]
Linuxu tam olarak kullansaydın bu cevabı vermezdin.Sonuç anlaşıldı.Dağılın

[quote name='nano68' date='11 May 2012 - 20:25 ' timestamp='1336760734' post='1199831']
Linuxu tam olarak kullansaydın bu cevabı vermezdin.Sonuç anlaşıldı.Dağılın
[/quote]
ubuntu son sürümünü kullandım gayet güzel ama nvidia ekran kartı sorunu var sadece bu değil
mac işletim sistemini mac pro pc de kullandım ve ne vindows nede linux ile kıyaslanamaz
ama sen illa linux diyorsan senin at önden gitsin mac kendini kanıtlımaş muhteşem bir sistem