Jump to content

Telefon Öneri

nezcafe
 Share

Recommended Posts

[quote name='&ULTİMATE&' date='12 May 2012 - 19:06 ' timestamp='1336849567' post='1200245']
Fikir ve düşüncen çooooooook güzel.
I phone verilen paralara ben çok acıyorum. Android telefonum oldu olalı bilgisayarın başına az geçer oldum :)
[/quote]

telefonunun marka ve modeli nedir ?

[quote name='atakan21' date='12 May 2012 - 19:10 ' timestamp='1336849840' post='1200251']
S3 ön şiparişleri başladı. pahalı gelirse 2 ay bekle S2 bin tl civarına gelir o zaman alırsın. yok beklemem dersen HTC One X al kefilim telefona
[/quote]

Şu nokta da şüpheliyim: telefon teknolojisi çok çabuk gelişiyor, iPhone 5 yolda, örneğin 1 yıl önce ile şimdi ki fark tartışılamaz bile. Bu yıl YGS gireceğim, pek telefon ile ilgilenemem ama yine de alıyım diye düşünüyorum. 1 yıl içinde aşırı değişiklikler olur mu ki ?

[quote name='nezcafe' date='12 May 2012 - 22:09 ' timestamp='1336849790' post='1200248']
telefonunun marka ve modeli nedir ?
[/quote]

Telefonum Huawei İdeos X5
İşlmeci 800 mhzydi oc ile 1.2 ghz yaptım.

Rom olarakta Huaweiden daha güzel yazılımsal destek sunan ve Türk olan Terraminonun Romu Yani Elite rom yüklü.
Ben telefonumdan çok memnunum.

Şöyle birşey söyliyeyim. Şuan hazırda 4.600 TL kadar param var Galaxy S3 alabilirim ama iPhone 5'in çıkmasını bekliyorum. Öyle bir Dünya'da yaşıyorsun ki Tüketim çılgınlığı yaratmaları için peş peşe çıkıyor telefon modelleri :V Bende 1 tane alıcağım ama 3-4 yıl kullanıcağım birşey almak istiyorum. Bu yüzden G S3 diyorum eğer alabilirsen...

Eğer 4 çekirdekli bir telefon almazsan bu sene zarar edersin.. Çift çekirdeklerin 2. yılında almaya karar vermişsin :V

Ahhh keşke Galaxy s3'ün sistem özelliklerinin yanına iOS 5.x kursalar 100milyon satacağına eminim :V

Galaxy'den geriye doğru sana önerim şunlar olabilir
HTC ONE X 1,500 TL zaten :V

Düzenleme > Telefon alıp sattığım için cidden G s3 ve HTC one x altı(4 çekirdekli hariç) alırsan zarar edersin deymez paran

Edited by by_mehmet_emin

[quote name='by_mehmet_emin' date='12 May 2012 - 19:25 ' timestamp='1336850747' post='1200260']
Şöyle birşey söyliyeyim. Şuan hazırda 4.600 TL kadar param var Galaxy S3 alabilirim ama iPhone 5'in çıkmasını bekliyorum. Öyle bir Dünya'da yaşıyorsun ki Tüketim çılgınlığı yaratmaları için peş peşe çıkıyor telefon modelleri :V Bende 1 tane alıcağım ama 3-4 yıl kullanıcağım birşey almak istiyorum. Bu yüzden G S3 diyorum eğer alabilirsen...

Eğer 4 çekirdekli bir telefon almazsan bu sene zarar edersin.. Çift çekirdeklerin 2. yılında almaya karar vermişsin :V

Ahhh keşke Galaxy s3'ün sistem özelliklerinin yanına iOS 5.x kursalar 100milyon satacağına eminim :V

Düzenleme > Telefon alıp sattığım için cidden G s3 ve HTC one x altı(4 çekirdekli hariç) alırsan zarar edersin deymez paran
[/quote]

peki telefonlarda çekirdek farkı hissediliyor mu ki, 2 çekirdekli telefon da kasma, takılma oluyor mu ki ?

[quote name='by_mehmet_emin' date='12 May 2012 - 22:25 ' timestamp='1336850747' post='1200260']

[/quote]
Merhaba İOS aşığı :)
Bende Android aşığıyım :)

[quote name='nezcafe' date='12 May 2012 - 19:31 ' timestamp='1336851084' post='1200265']
peki telefonlarda çekirdek farkı hissediliyor mu ki, 2 çekirdekli telefon da kasma, takılma oluyor mu ki ?
[/quote]

Evet tabiikide fark ediliyor. Bugün bir Android telefon alıcaksan bunu bilgisayar alır gibi yapmalısın. Kullanılan dokunmatik,ram,hafıza,GPU(Ekran kartı)Pili kaç miliamper vb...
Her çekirdekde güc artıyor :V

[quote name='&ULTİMATE&' date='12 May 2012 - 19:31 ' timestamp='1336851108' post='1200266']
Merhaba İOS aşığı :)
Bende Android aşığıyım :)
[/quote]

Eyvallah ;) Android yazılım geliştiricisiyim yanında iOS'da :V

http://www.androidturkiye.net/2012/05/04/samsung-galaxy-s-iii-test-sonuclari-incelemeler-videolar-cikis-tarihi-ve-fiyat/

Edited by by_mehmet_emin

[quote name='by_mehmet_emin' date='12 May 2012 - 22:37 ' timestamp='1336851449' post='1200269']
Evet tabiikide fark ediliyor. Bugün bir Android telefon alıcaksan bunu bilgisayar alır gibi yapmalısın. Kullanılan dokunmatik,ram,hafıza,GPU(Ekran kartı)Pili kaç miliamper vb...
Her çekirdekde güc artıyor :V

Eyvallah ;) Android yazılım geliştiricisiyim yanında iOS'da :V

http://www.androidturkiye.net/2012/05/04/samsung-galaxy-s-iii-test-sonuclari-incelemeler-videolar-cikis-tarihi-ve-fiyat/
[/quote]

Geliştirici olman hoşuma gitti. Türkiyede bunun üzerinde fazla uğraşan yok. Hep bilgisayar hep bilgisayar :)
Artık İOS işletim sistemini Galaxy S3 e portlamayıda sen yaparsın. :)
İOS açık kaynak kodlu değildi galiba. Bu zor olabilir :)

Düzeltme :::::::::::>
Gerçi sen yazılım geliştiricisiyim diye yazmışsın. Bende direk işletim sistemine daldım :)

Edited by &ULTİMATE&

Işınlama(port) gerek kalmadı ya bunun için bir uygulama hazırlandı. iPhone görünümünü hemen hemen android üzerinde tadabiliyorsun :D
Şuan iPhone tek telefon ve pazarda 2. sırada,Android onlarca telefonla pazarda 1. sırada :D Buyüzden iOS ve iPhone kusursuz :D

En uyuz oldugum şey şu ki Galaxy s3'ün arayüzü. HTC veya Sony Xperia android yazılımlarına kendi arayüzlerini hazırladıkları android sürümlerini yüklüyor :V biz ise bomboş tam takır kurubakır görünümlü 4.0 dondurma sürümünü direk yüklüyoruz :V HTC'nin arayüzü için bile ONE X alasım var ama 15 haziran iPhone duyurulmasını bekliyorum :D Yenilikde neler var aceba :D

[quote name='by_mehmet_emin' date='12 May 2012 - 22:49 ' timestamp='1336852177' post='1200274']
Işınlama(port) gerek kalmadı ya bunun için bir uygulama hazırlandı. iPhone görünümünü hemen hemen android üzerinde tadabiliyorsun :D
Şuan iPhone tek telefon ve pazarda 2. sırada,Android onlarca telefonla pazarda 1. sırada :D Buyüzden iOS ve iPhone kusursuz :D

En uyuz oldugum şey şu ki Galaxy s3'ün arayüzü. HTC veya Sony Xperia android yazılımlarına kendi arayüzlerini hazırladıkları android sürümlerini yüklüyor :V biz ise bomboş tam takır kurubakır görünümlü 4.0 dondurma sürümünü direk yüklüyoruz :V HTC'nin arayüzü için bile ONE X alasım var ama 15 haziran iPhone duyurulmasını bekliyorum :D Yenilikde neler var aceba :D
[/quote]
Gel şöyle yapalım. HTC Senseyi Galaxy s3 e port edelim. İOS yazlımından da geçişler katalım. Olsun bitsin. :)
Zaten HTC çok satmasının en büyük sebebi bana göre SENSE arayüzüdür. Sense arayüzü olmasın, çok sıradan bir telefon olarak kalırdı.

Düzenleme ::::::::::::::>Alttaki mesajına cevap :)
Haklısın Samsung arayüzünü geliştirmeli. Telefona hava katan arayüz zaten. Huawei bile vision modelinde atlı karınca 3 boyutlu arayüzünü kullandı. Çok güzel bir görünümü var.
Haydi iyi geceler. Ben yatar. Sohbet güzeldi :)

Edited by &ULTİMATE&

Galaxy S3 için ön siparişlerde türkiye fiyatına göre 2000-2200 arası oluyor.. Ama bunu direk aracı firmadan alırsanız 1500 TL'e kadar inen bir fiyatla alırsınız :V 1.900 TL'lik HTC One X'leri 1.450 TL'e aldım arkadaşıma 100 TL kendime kazandım :V

Hemen hemen bütün pazarda 12 haziran'a kadar bulunur. Türkiye dışında satışa başlanılan ülkeler var

Düzenleme > Bende diyorum ki Samsung bedava ekmek yiyor birde arayüz tasarlasa kullanıcılar kendi indirmese :V

Edited by by_mehmet_emin

[quote name='nezcafe' date='12 May 2012 - 23:06 ' timestamp='1336853196' post='1200284']
S3 için uzaktan şarj oluyor diye bir şey duydum bu doğru mu, bir de özellikleri olan bir link var mı ?
[/quote]
Yukarıda da verilmişti:

[quote]http://www.androidturkiye.net/2012/05/04/samsung-galaxy-s-iii-test-sonuclari-incelemeler-videolar-cikis-tarihi-ve-fiyat/[/quote]

[quote name='by_mehmet_emin' date='12 May 2012 - 23:09 ' timestamp='1336853395' post='1200291']
Uzak dan şarjı bırak :D 2100 müydü ne 2200 küsür miliamber bataryası var 16-17 saat gitmesi lazım şarjın aralıksız kullanımda :D
[/quote]

[size="5"][color="#2E8B57"]@nezcafe[/color][/size]
Sana baştada demiştim. Telefon çıkmadan önce bir sürü palavralar sallanır.
Telefon çıktıktan sonrada insanda hayal kırıklığına yol açar. Ama durum böyle değil. Gözünü iyi aç ve bak :) Telefon şimdilik dünya üzerindeki en iyi telefon buna emin ol.
[size="4"][color="#FF0000"]Delinin birisi ortalığa bir laf atıyor. Laf dönüyor dolaşıyor kendi uydurduğu lafa kendiside inanıyor[/color][/size] :D
Bu işler böyledir. :)

Neymiş efendim galaxy s3 bükülen telefon oalrak çıkacakmış :) Uzaktan şarj oluyormuş :) Şarjı hiç bitmeyecekmiş:) Güneş enerjisiyle çalışcakmış :) V.S V.S daha bir sürüüüüüüüüüüüüüüüü

Edited by &ULTİMATE&

Hocam Bakın...
Telefonun Dışı,Göreceli Bir Kavramdır...
Senin Aradığın Özellik Hem Göze hitap Edecek,hemde çalışma performansıyla seni tatmin edecek...
Ben Kendim Xperia Neo Kullanıcısıyım,Telefonun Ne işlemcisine baktım neden Ram miktarına,gözüme hoş geldi aldım,Fakat Performansa Bakacak olsaydım Kesinlikle HTC alırdım...
ama Sony ile mutluyum (:

Hocam Bakın...
Telefonun Dışı,Göreceli Bir Kavramdır...
Senin Aradığın Özellik Hem Göze hitap Edecek,hemde çalışma performansıyla seni tatmin edecek...
Ben Kendim Xperia Neo Kullanıcısıyım,Telefonun Ne işlemcisine baktım neden Ram miktarına,gözüme hoş geldi aldım,Fakat Performansa Bakacak olsaydım Kesinlikle HTC alırdım...
ama Sony ile mutluyum (:

Kusura bakmayin ama pek bi bos muhabbet donmus burda... bb diyo yaaa :)))) Bi de 9700.. bi de telefoncuymus...

o makina gunde kac defa donuyo ayiptir sormasi.. ortasinda kare bisey cikiyo da yuvarlaklar cizip duruyo youtube da video

yukler gibi :))

htc en iyi marka demis oteki...

size hicbirsey demiyorum..

galaxy hani bi yere kadar..

Edited by mehmetali00