Jump to content

İntel İ 7 Kullanıcıları Performans Bilgileri ?

AK_Töör_66_
 Share

Recommended Posts

merhaba arkadaşlar başlıkta belirtiğimgibi intel İ 7 kullanıyorsanız performansı nedir ben intel hiç kullanmadığım için

sizlere sormak istedim ama vermiş olduğunuz bilgiler çok çok iyi olursa kararım tabiki değişicek sadece intel İ7

kullanan arkadaşlarım konuya dahil olura memnun olurum!

ben AMD kullanıyorum Phenom x6 am3 6 Çer 9 mb ch 938 pin işlemcim var yanlız sıkıntılı intelle amd arasında cok fark var diyorlar

görmediğim için sizlerin fikrine ihtiyacım var

şimdi ise sıra sizde İ7 kullanan arkadaşlar yorumlarınızı bekliyorum.....

arkadaşlar windows sun vermiş olduğu deneyimini sormuyorum hani pc de işlem yaparken bir parogramla yada flim dönüştürürken bir grafikle
uğraşırken nasıl bir performans veriyor ben onu öğrenmek istiyorum windows sun vermiş olduğu deniyim puanı zaten bendekide puan ise 7,1
ben bilgisayarda uğraşırken performans acısı nasıl onu öğrenmek istiyorum ..

[quote name='AK_Töör_66_' date='14 May 2012 - 20:26 ' timestamp='1337019984' post='1201046']
arkadaşlar windows sun vermiş olduğu deneyimini sormuyorum hani pc de işlem yaparken bir parogramla yada flim dönüştürürken bir grafikle
uğraşırken nasıl bir performans veriyor ben onu öğrenmek istiyorum windows sun vermiş olduğu deniyim puanı zaten bendekide puan ise 7,1
ben bilgisayarda uğraşırken performans acısı nasıl onu öğrenmek istiyorum ..
[/quote]

Senin söylediğin şekilde karşılaştırma yapmak için bize 200-300 MB büyüklüğünde bir film, filmi çevirecek bir program, yada herhangi bir grafik programında hazırlanmış dosyanın RENDER işlemini yaptırmak zorundasın. Ancak şöyle söyleyebilirim ki, Grafik ve Video işlemleri yapacaksan mecburen INTEL kullanacaksın. AMD Phenom II x4 965 ve Sapphire HD6850 kullanan arkadaşım ile benim aramda Adobe Premier film decode işlemi arasında yaklaşık 8 dakikadan fazla fark oynuyor. Senin linkini vereceğin herhangi bir video için decode işlemini gerçekleştirebilirim ve sonucu yollayabilirim. Tabi çevirme programınında aynı olması koşulu ile yaklaşık olarak sonuçlar arasındaki farkı görebilirsin bu şekilde !

Core i7 işlemciler hali hazırda performans göz önünde tutularak hazırlanmış işlemcilerdir. GHz cinsinden hızları düşük olsalar bile performans bakımından her zaman diğer işlemcilere göre daha ileri seviyededirler. WinRAR,Adobe programları veya Grafik programları performansları gayet iyidir. 2 senelik kullanımım esnasında herhangi bir sıkıntısını yaşamadım. Her zaman, her işlemde üstün performans verdi.

Gereken linki bu konu başlığı altında verirsen render yada decode işlemlerini test için yapabilirim ve sonuçları tekrar bu başlık altından yayınlayabilirim.

Haydi kolay gele !