Jump to content

Tablete Nasıl Windows 7 Kurulur?

maxi_cex
 Share

Recommended Posts

Windows 7 için bilmem windows 8 için şöyle bir yazı var, işinize yararsa:

[code]
Tablete Windows 8 Kurulum Yöntemleri

Evet bir çok şekilde Tablet üzerine Windows 8 kurulumu, yüklemesi yapabilirsiniz.

Not: Tabletinizin Windows 8 minimum sistem gereksinimlerine sahip olduğunu varsayalım. RAM az 4 GB ile tüm tabletler üzerine Windows 8 32 bit sürümü yüklemeniz önerilir.
Yöntem 1: USB den Kurulum

Tablet bir USB portu ile geliyor, bu yöntemi uygulayalım.

USB flash sürücü bildiğiniz gibi bir tablet üzerinde Windows 8 yüklemek için mümkün olan en iyi çözümdür. Bu kurulumu resimli anlatım ile sunmuştum. USB den Windows 8 Kurulumu.
Yöntem 2: VHD Üzerinden Kurulum

Windows 7 ile Windows Yükleme 8 çift ön yükleme: (Tablet, bir USB portu ile gelmiyorsa bu yöntemi kullanın)

Bu yöntemde Windows 8 ön yükleme için VHD (Virtual Hard Drive) kullanılacak. Bu kurulumu da resimli anlatım ile sunmuştum. VHD Üzerinden Windows 8 Yükleme
Yöntem 3: Sanal Sürücü İle Kurulum

Tablet bir USB bağlantı noktasına sahip değilse ve Windows 7 sürücüye Windows 8 yüklemek istiyorsanız bu yöntemi kullanın.

Not: Tablet ön yüklenebilir ve Windows 7 işletim sistemini çalıştıran olduğunu varsayalım.

Bu bilgisayarlar ve tablet üzerinde Windows 8 yüklemek için en kolay yöntemdir. Windows 8 ISO dosyasını ve kurulum prosedürünü başlatın, setup.exe dosyasını çalıştırın.

Adım 1 : Gerekli tüm belgeleri ve Windows 7 sürücünüzde ki diğer verilerinizi yedekleyin. Bir sonraki adıma geçmeden önce Windows bölüm üzerinde, en az Tablet 20 GB boş alan olduğundan emin olun.

Adım 2 : Windows 8 ISO dosyalarını indirin.

Adım 3: Windows 8 ISO dosyalarını ve Virtual Clone Drive (ücretsiz) indirin ve kurun.

Adım 4: Bilgisayarınızda yeni sanal sürücüyü (My Computer) açın, setup.exe dosyasını çalıştırın ve Windows 8 yüklemeyi (adım adım talimatlar ile Windows 8 yüklemek için bakınız) tamamlamak için ekrandaki yönergeleri izleyin. Yükleme sırasında, Windows 8 yüklemek için bir bölüm seçmenizi sorar. Windows 7 sürücüye Windows 8 yüklemek için, basitçe Windows 7 bölüm (20 GB boş alan en az olmalıdır) seçin.[/code]

Alıntıdır.

• 11 ay sonra...

Windows 7 için bilmem windows 8 için şöyle bir yazı var, işinize yararsa:

Tablete Windows 8 Kurulum Yöntemleri

Evet bir çok şekilde Tablet üzerine Windows 8 kurulumu, yüklemesi yapabilirsiniz.

Not: Tabletinizin Windows 8 minimum sistem gereksinimlerine sahip olduğunu varsayalım. RAM az 4 GB ile tüm tabletler üzerine Windows 8 32 bit sürümü yüklemeniz önerilir.
Yöntem 1: USB den Kurulum

Tablet bir USB portu ile geliyor, bu yöntemi uygulayalım.

USB flash sürücü bildiğiniz gibi bir tablet üzerinde Windows 8 yüklemek için mümkün olan en iyi çözümdür. Bu kurulumu resimli anlatım ile sunmuştum. USB den Windows 8 Kurulumu.
Yöntem 2: VHD Üzerinden Kurulum

Windows 7 ile Windows Yükleme 8 çift ön yükleme: (Tablet, bir USB portu ile gelmiyorsa bu yöntemi kullanın)

Bu yöntemde Windows 8 ön yükleme için VHD (Virtual Hard Drive) kullanılacak. Bu kurulumu da resimli anlatım ile sunmuştum. VHD Üzerinden Windows 8 Yükleme 
Yöntem 3: Sanal Sürücü İle Kurulum

Tablet bir USB bağlantı noktasına sahip değilse ve Windows 7 sürücüye Windows 8 yüklemek istiyorsanız bu yöntemi kullanın.

Not: Tablet ön yüklenebilir ve Windows 7 işletim sistemini çalıştıran olduğunu varsayalım.

Bu bilgisayarlar ve tablet üzerinde Windows 8 yüklemek için en kolay yöntemdir. Windows 8 ISO dosyasını ve kurulum prosedürünü başlatın, setup.exe dosyasını çalıştırın.

Adım 1 : Gerekli tüm belgeleri ve Windows 7 sürücünüzde ki diğer verilerinizi yedekleyin. Bir sonraki adıma geçmeden önce Windows bölüm üzerinde, en az Tablet 20 GB boş alan olduğundan emin olun.

Adım 2 : Windows 8 ISO dosyalarını indirin.

Adım 3: Windows 8 ISO dosyalarını ve Virtual Clone Drive (ücretsiz) indirin ve kurun.

Adım 4: Bilgisayarınızda yeni sanal sürücüyü (My Computer) açın, setup.exe dosyasını çalıştırın ve Windows 8 yüklemeyi (adım adım talimatlar ile Windows 8 yüklemek için bakınız) tamamlamak için ekrandaki yönergeleri izleyin. Yükleme sırasında, Windows 8 yüklemek için bir bölüm seçmenizi sorar. Windows 7 sürücüye Windows 8 yüklemek için, basitçe Windows 7 bölüm (20 GB boş alan en az olmalıdır) seçin.
Alıntıdır.

şu yazının kaynağınıda verseydin de bi baksaydık ama böyle yalın halde olmamışki ortaya bir yazı atmışsın alıntı, meraklandırıyorsun gerisi yok, nasıl yapılır edilir? yazının kaynağına gidelim soralım falan,