Jump to content

Airties Rt-205 Bağlantı Sorunu

daywalker_1538
 Share

Recommended Posts

arkadaşlar durumum baya acil modemimden kablosuz internette sağlanıyordu ama şuanda bağlanamıyorum.askerden daha yeni döndüm laptoptan giremiyorum internete ama normal masaüstü bilgisayardan girebiliyorum.civardaki modemleri görebiliyorum tıkladığımda şifre istiyor ama kendi modemime girmek için tıkladığımda sorun veriyor direk.ne yapcam bilen varsa söylesin lütfen..

[quote name='daywalker_1538' date='22 May 2012 - 00:37 ' timestamp='1337639847' post='1203621']
dostum sağ alt tarafta windows airteis rt-205 bağlantısı yapamadı diyor sorun giderin butonuna basınca KABLOSUZ BAĞDAŞTIRICI VE ERİŞİM NOKTASI SORUNU diyor
[/quote]
laptopun wirless i açıkmı ona bak..

[quote name='coolvars' date='22 May 2012 - 00:45 ' timestamp='1337640302' post='1203625']
laptopun wirless i açıkmı ona bak..
[/quote]
Wiraless açık olmasa windows uyarı vermez sanırım, Bnede senin gibi askerden geldiğimde laptoptan bağlanamadığım için laptopa format bile atmıştım (tabi o zamanlar hiçbirşey bilmiyordum, şimdide biliyorum sayılmaz ama :) ), sorunum mac filitreleme etkin olduğu için bağlanamadığım çıkmıştı, ona bir bak sen.

• 1 yıl yıl...

Arkadaşlar sizden bir konuda yardım istiyorum. Airties rt-205 modemde tüm bağlantı kablolarını taktıktan sonra bilgisayarım ile birlikte başlatıyorum herhangi bir sorun yok gözüküyor. Tüm ışıkları ve bilgisayar üzerindeki ağ ve paylaşım merkezine göre (Windows 7 Ultimate Sp1 x86) bağlı gözüküyor.

Ta ki bir web tarayıcı veyahut bağdaştırıcının özelliklerine tıklayıncaya kadar. Anında lan portunu kesiyor modemi kapatıp açtığımda veyahut fişini çekip taktığımda dahi bir daha lan bağlantısı olmuyor. Ancak Wireless bağlantısı sorunsuz olarak devam ediyor.

Uyguladığım yöntemler :

1.modeme reset atmak

2.Wireless üzerinden içine girip lan bağlantısını açıp kapamak

3.Bilgisayarın lan adaptörünü açıp kapamak

4.modemi switch ile bağlantı kurmak

Aklıma başka bir şey gelmedi ve bunun bireysel olarak çözmenin bir yolu var mı?

Eğer yok ise acaba tamiri mümkün mü ve maliyeti hakkında bilgisi olan var mı?

Yardımlarınızı umuyorum hepinize şimdiden teşekkürler

Arkadaşlar sizden bir konuda yardım istiyorum. Airties rt-205 modemde tüm bağlantı kablolarını taktıktan sonra bilgisayarım ile birlikte başlatıyorum herhangi bir sorun yok gözüküyor. Tüm ışıkları ve bilgisayar üzerindeki ağ ve paylaşım merkezine göre (Windows 7 Ultimate Sp1 x86) bağlı gözüküyor.

Ta ki bir web tarayıcı veyahut bağdaştırıcının özelliklerine tıklayıncaya kadar. Anında lan portunu kesiyor modemi kapatıp açtığımda veyahut fişini çekip taktığımda dahi bir daha lan bağlantısı olmuyor. Ancak Wireless bağlantısı sorunsuz olarak devam ediyor.

Uyguladığım yöntemler :

1.modeme reset atmak

2.Wireless üzerinden içine girip lan bağlantısını açıp kapamak

3.Bilgisayarın lan adaptörünü açıp kapamak

4.modemi switch ile bağlantı kurmak

Aklıma başka bir şey gelmedi ve bunun bireysel olarak çözmenin bir yolu var mı?

Eğer yok ise acaba tamiri mümkün mü ve maliyeti hakkında bilgisi olan var mı?

Yardımlarınızı umuyorum hepinize şimdiden teşekkürler

Bilgisayara format atmayı denedin mi mübarek..  :trollface:

Denemedim çünkü sadece benim bilgisayarda değil akrabalarımın farklı iki bilgisayarında da denedim olmadı. Birisi Windows 7'li laptop idi diğeri de Windows 8'li masaüstü ikisinde de aynısı oldu. Bana kalsa sorun modem de asıl sorunsa nasıl düzeltileceği.

Hazır konu açılmışken bende sorunumu bu başlıkta dile getiriyim :)

Şimdi bende ttnet'in verdiği Rt-205 modem var ve ben bunu router olarak kullanmak için standar firmware'i kurdum (1.0.41) ve tekrar eski yani güncel olan (3.0.0.5) sürümünü yüklemek istiyorum modem ara yüzünden seçiyorum yükleniyor diyor modem yeniden başlatılıyor ama güncellenmiyor gene aynı 1.0.41 sürümü var modemde :hım: Hayır diğer versiyonlarıda deniyorum ama yok hem aynı 1.0.41 sürümü olarak açılıyor modem :N:

Sizce sorun nedir ?

Edited by skynet34