Jump to content

Windows 7 Ile Gelen Laptopu Xp'ye Çevirmek

ilbaystyle
 Share

Recommended Posts

Öncelikle selam.başlıkta da belirttiğim gibi elimde packard bell ts11-hr modeli bir laptop var.bu kendi windows 7'si ile birlikte sorunsuz olarak gelmişti.taa ki ben xp yüklemeye kalkıncaya kadar.xp yüklediğimde sistem tamamen yükleniyor fakat xp'nin yükleme ekranının ardından bir mavi ekran çıkıyor ve bilgisayar kendini yeniden başlatıyordu.buna çözüm bulamadım.sata ekli xp kur felan dendi ama pek birşey anlamadım.yardımcı olursanız sevinirim.

[quote name='safranos' date='26 May 2012 - 00:35 ' timestamp='1337985357' post='1205111']
http://www.tnctr.com/topic/201599-xp-professional-sp3-2012-mayys/

burdaki xp yi indirin ve kurun sata driverler ekli ve mayıs güncel xp sorunsuzca kurulacaktır....
[/quote]

peki benim bios'dan herhangi bir işlem yapmama felan lüzum yok değil mi? normal kurulum gerçekleştirdiğim de herşey olacak.

[quote name='ilbaystyle' date='26 May 2012 - 01:36 ' timestamp='1337985411' post='1205113']
peki benim bios'dan herhangi bir işlem yapmama felan lüzum yok değil mi? normal kurulum gerçekleştirdiğim de herşey olacak.
[/quote]
indirdiğiniz iso dosyasını cd ye yazdırın ve kurun bios la falan işiniz yok

• Editor

[quote name='ilbaystyle' date='26 May 2012 - 01:27 ' timestamp='1337984855' post='1205110']
Öncelikle selam.başlıkta da belirttiğim gibi elimde packard bell ts11-hr modeli bir laptop var.bu kendi windows 7'si ile birlikte sorunsuz olarak gelmişti.taa ki ben xp yüklemeye kalkıncaya kadar.xp yüklediğimde sistem tamamen yükleniyor fakat xp'nin yükleme ekranının ardından bir mavi ekran çıkıyor ve bilgisayar kendini yeniden başlatıyordu.buna çözüm bulamadım.sata ekli xp kur felan dendi ama pek birşey anlamadım.yardımcı olursanız sevinirim.
[/quote]
Xp ile ne işin var, Windows 7 kullanmaya devam et :)

win7nin nesini beğenmiyorsunuz ya da xpde ne buluyorsunuz anlamıyorum,
oyle sanıyorum kı alıskanlık meselesı ama win7 bir süre kullansan bir daha xpye donmek ıstemzsın
asıl mesele gelsek sorunun sata ile ilgısı oldugunu sanmıyorum ay şey benımde başıma geldı, musterı xp ıstoyordu denemdıgım xp ya da yontem kalmdı, hp musterı hızmetlerını bıle aradım ama bu konuda destek vermeceklrını soyledıler
sorun sata deıl dıyorum cunku yukleme esnasında hddyi goruyor, kurulum tam bıterken mavı ekran hatası gelıyor(belkı uyumsuz satadan kaynaklanıyor)

laptopun kendı sıtesın orjınal sata drıverını xpye entegre edıp deneyebılrsın
olmadı sanal xp kur

Benimde Windows 7 Geldi Laptop Crea Nw5.Sonradan Bi Program Çalışmıyo Diye Xpye Çeviriyim Dedim.Format Atarken Uyarı Verdi.Sonra Bilgisayarcıya Verdik Aynı Uyarı Verdi.Sonra bi Adam Ben Atarım Dedi Adam Atmış.Nasıl Yaptıysa Bende Bilmiyorum.Ama Benimkinde Mavi Ekran Hatası Değil İdi.Sistem Kendini Korumaya Alıyormuş.Adam Nasıl Halletti Bilmiyorum.Ama Bende o Adamın Atığı Formattan Sonra Mavi Ekran Hatası Almaya Başladım.Ama Bence Windows 7'den Vazgeçme Ben Pişman Oldum.Windows 7'ye Geri Döndüm.