Jump to content

Windows 8 32 Bit Için 4 Gb Ram Patch Dosyası Lazım

Share

Recommended Posts

Arkadaşlar windows 7 için 4 gb ram patch dosyası mevcut lakin aynı dosyayı windows 8 için çalıştırınca windows 8 açılmadı onraılmaya çalışıyor dedi ve donduğu için birdaha açamadım. Lütfen windows 8 için 4 gb ram patch dosyasını (32 bitte 4 gb kullanmak için) bulursanız çok memnun olurum teşekkürler.. Edited by sere

[quote name='ozanaus' date='02 June 2012 - 13:15 ' timestamp='1338642931' post='1207841']
win7 için olanı paylaşırmısın ve gercekten işe yarıyormu yanı 32 bit 4gb ramın tamamını kullanılırmı
[/quote]
[code]http://www.tnctr.com/topic/199921-windows-7-starter-ile-core-i7-performansy-alyn/[/code]

@cyclerboi;

ne yazıkki bu söylediklerine katılamayacağım her şekilde gerçekten 4 gb oluyor.

[quote name='cyclerboi' date='02 June 2012 - 13:16 ' timestamp='1338643002' post='1207842']
sadece kandırma..
[/quote]

Ben denemek amacıyla e7600 işlemci, 4 gb ram'li makinaya windows 7 starter kurdum. Sonra ram patch uyguladım. Starter 2 gb'dan fazla ram desteklemez malum. Patch yapınca 4 gb tam olarak göründü. Gerçekliği sınamak için virtual makinaya 2,5 gb ram atayarak üzerine windows 7 kurdum. Aynı anda başka programlar da çalıştırıp görev yöneticisinden performansa baktım. Kullanılan ram miktarı 3,8 gb idi.

Demek ki aldatma değil. 32 bit server sistemde pae açılıp fiilen 34 bit çalışır malum. O da 16 gb ram desteği sağlar. Patch de işte bunu yapıyor. Pae olayını araştırırsan ne demek istediğimi anlarsın. Ben şahsen ikna olmuş durumdayım.

[quote name='fred0m' date='02 June 2012 - 18:21 ' timestamp='1338661299' post='1208000']
Yapmayın Böyle Şeyler ELinizde Kalacak Bilgisayar . Madem Sisteminiz İyi 64 Bit Kurun .
[/quote]
sistemim iyi olsa bırak 64 biti 128 bit çıksın onu kurarım. :good:

• 2 hafta sonra ...
  • 2 ay sonra...
  • Editor

[quote name='prometheus' timestamp='1338661195' post='1207999']
Ben deneme amaçlı kurdum bilgisayarım özelliklerinde ve görev yöneticisinde 4 GB ram olarak gözüküyor
tek kötü yanı bende açılırken sanki 2 sistem yüklemişimde hangisinden başlayayım diye soruyor![/quote]

[b]msconfig[/b] den [b]önyükleme[/b] yi aç, iki seçenek olmalı; [b]128 GB RAM vs[/b] yazan birimi açılış için [u]varsayılan olarak ayarla[/u] seç, digeri devre dışı olacaktır.
Bir daha iki işletim sistemi gibi seçenek karşına çıkmaz.

[b]Sistem clean[/b] yapan bazı programlar bu başlangıcı windows varsayılanına dönüştürmeye çalışır, ( başıma geldi fakat program ismini hatırlayamadım) ilk defa kurduğunuz / temizlik yaptığınız temizlik programının yaptığı işlemleri dikkatle kontrol ederek siliniz, aksi takdirde açılış uçar yeni sistem kurmadan çözüm bulmak çok zor hale gelir..