Jump to content

Auto Silent Installer V1.4.3.5

apocalypse39
 Share

Recommended Posts

[font=Segoe UI][center][img]http://img853.imageshack.us/img853/4233/85321677.png[/img]

[size=2][color=#FF0000].: Auto Silent Installer v1.4.3.5 :.[/color][/size]

Auto Silent Installer, katılımsız programlarınızın tercihinde ve sıralamasında sizi % 100 özgür kılan ve kurulacak programların tercih edilmesi dışında angarya bir işlem gerektirmeden sizi direk sonuca ulaştırabilecek bir yazılımdır.

[spoiler]
[img]http://img99.imageshack.us/img99/5637/63975098.png[/img]

[img]http://img801.imageshack.us/img801/6471/42249716.png[/img]

[img]http://img205.imageshack.us/img205/6310/39988912.png[/img]

[img]http://img833.imageshack.us/img833/3727/63780539.png[/img]

[img]http://img6.imageshack.us/img6/239/20193063.png[/img]

[img]http://img651.imageshack.us/img651/9030/30137514.png[/img]

[img]http://img585.imageshack.us/img585/3649/37313017.png[/img][/spoiler]
[size=2][color=#FF0000].: Genel Özellikler :.[/color][/size]
[color=#FF0000]# [/color] Program tercihinde % 100 özgürsünüz; Katılımsız programlarınızı Script dizininde Programlar klasörüne atın veya istediğiniz başka bir dizini seçin, Auto Silent Installer ilgili dizindeki programlarınızı sizin yaptığınız klasörleme durumuna göre kategorilendirip listeleyecektir.
[color=#FF0000]# [/color] Program sıralamasında % 100 özgürsünüz; Listeden seçtiğiniz programlar, sizin seçtiğiniz sıraya göre kurulmaktadır. Sıralamayı istediğiniz gibi belirleyerek program kurulum hatalarının önüne geçebilirsiniz. Yani "X" programının çalışabilmesi için "Y" programına ihtiyaç duyulan durumlarda "Y" programını "X" programında önce seçebilme özgürlüğüne sahipsiniz. Dilerseniz Crtl+S tuş kombinasyonu ile seçtiğiniz programları sıralaması ile birlikte kaydedebilirsiniz, Kaydettiğiniz program ve sıralamalarını kurulum listesinden seçenerek hemen uygulatabilirsiniz.
[color=#FF0000]# [/color] Programları sıraladıktan sonra "Değiştir", "Aşağı", "Yukarı" tuşları ile gerekli düzenlemeleri yapabilirsiniz.
[color=#FF0000]# [/color] Auto Silent Installer'da neredeyse tüm işlemler için bir kısayol bulunmaktadır. İşlemlerinizi yaparken kısayollardan yararlanarak zamandan kazanabilirsiniz.
[color=#FF0000]# [/color] Hangi programın ne işe yaradığını unutuyorsanız programlarınıza açıklama ekleyebilirsiniz.
[color=#FF0000]# [/color] Kurulum işlemi sırasında Auto Silent Installer ekranın sağ alt köşesinde minimal şekilde çalışır ve ekranınızı boş yere işgal etmez. Kurulum ile ilgiili detayları görmek isterseniz mouse'unuz ile ilgili pencerenin üzerine gelmeniz yeterli olacaktır.
[color=#FF0000]# [/color] Kurulumu herhangi bir nedenden duraklatmak veya programı kapatmak isterseniz SystemTray'daki iconu tıklayıp Kapat veya Duraklat seçeneklerini kullanabilirsiniz.
[color=#FF0000]# [/color] Kurulum işlemi tamamlanınca bilgisayarı, oturumu veya Script'i otomatik kapattırabilir ya da restart yaptırabilirsiniz.

[size=2][color=#FF0000].: Bilgi :.[/color][/size]
[color=#FF0000]Sıkıştırma : [/color]Zip
[color=#FF0000]Pass : [/color]Yok
[color=#FF0000]Sunucu: [/color]Mediafire
[color=#FF0000]Boyut : [/color]1.38 MB
[color=#FF0000]Tarama : [/color]ESET Smart Security / Temiz
[color=#FF0000]Platform : [/color]Windows Xp / Vista / 7 - x86 & x64

[size=2][color=#FF0000].: Download :.[/color][/size]
[code]http://www.mediafire.com/?26dqf3k0whw2ahe[/code]

[color=#FF0000].: Notlar :. [/color]
[color=#FF0000]# [/color]Windows Vista / 7 kullanıcıları programı çalıştırmadan önce mutlaka kullanıcı hesap denetimini (UAC) kapatmalıdırlar.
[color=#FF0000]# [/color]Windows Vista / 7 kullanıcıları programı çalıştırıp kapattıktan sonra "Program düzgün kurulmadı" gibi uyarı alabilirler, "Program düzgün kuruldu" seçeneğini seçiniz, bir daha çıkmayacaktır. Uyumluluk ile ilgili bir uyarıdır, önemsizdir.
[color=#FF0000]# [/color]Sadece platformdur, katılımsız programları içermez.
[color=#FF0000]# [/color]Reklam içermez.[/center][/font]

[quote name='34ero' date='06 June 2012 - 09:01 ' timestamp='1338973301' post='1209234']
bu programlar içinde en gelişmişi en kullanışlı olanı bence ,sadece belki görsel olarak geliştirilebilinir (programlar iconu gibi...) :)
[/quote]

Program iconları için ne düşündüğümü biliyorsun. Belki ileri de fikrim değişirse onu da eklerim ama şimdilik malesef.. ;)

çok güzel olmuş hocam tşk. arkadaşın dediği gibi sadece görsel bir iki şey olabilir
1- programın daha profosyonel görünmesi için örneğin dosya- araçlar-ayarlar-yardım gibi başlıklar altında olması
2-güncelleme olabilir
3-çoklu dil seceneyi
4-program iconları
5-bir araçlar botonu düğmesi vede bunu istediğimiz bir exe programa atayabilme ( bu sayede isteyen istediği programı ek olarak atayabilir)
6-birde zip li olarak gelse açınca programlar klasörüde yanında olsa daha iyi olabilir ilk uyarıyı vermez herhalde...

[quote name='mahirxxx' date='06 June 2012 - 12:13 ' timestamp='1338984829' post='1209296']
çok güzel olmuş hocam tşk. arkadaşın dediği gibi sadece görsel bir iki şey olabilir
1- programın daha profosyonel görünmesi için örneğin dosya- araçlar-ayarlar-yardım gibi başlıklar altında olması
2-güncelleme olabilir
3-çoklu dil seceneyi
4-program iconları
5-bir araçlar botonu düğmesi vede bunu istediğimiz bir exe programa atayabilme ( bu sayede isteyen istediği programı ek olarak atayabilir)
6-birde zip li olarak gelse açınca programlar klasörüde yanında olsa daha iyi olabilir ilk uyarıyı vermez herhalde...
[/quote]

Güncelleme olayı önceki sürümlerde vardı ama tabi bedava ve sorunsuz bir FTP sunucusu bulmak zor oluyor. Çeşitli sıkıntılardan dolayı bu sürümde güncelleme fonksiyonunu iptal etmek zorunda kaldım. Çoklu dil seçeneği için birkaç arkadaşa çeviride yardım etmelerini istemiştim ama geri dönen olmadı. Program iconlarını da ben istemiyorum nedeni de açılış hızını etkileyecektir. Araçlar butonunu sonraki sürümlerde değerlendirebilirim.

Teşekkürler.

[quote name='apocalypse39' date='06 June 2012 - 14:27 ' timestamp='1338985656' post='1209302']
Güncelleme olayı önceki sürümlerde vardı ama tabi bedava ve sorunsuz bir FTP sunucusu bulmak zor oluyor. Çeşitli sıkıntılardan dolayı bu sürümde güncelleme fonksiyonunu iptal etmek zorunda kaldım. Çoklu dil seçeneği için birkaç arkadaşa çeviride yardım etmelerini istemiştim ama geri dönen olmadı. Program iconlarını da ben istemiyorum nedeni de açılış hızını etkileyecektir. Araçlar butonunu sonraki sürümlerde değerlendirebilirim.

Teşekkürler.
[/quote]
[img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1338999457__adsz11.png[/img]

[img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1338999501__adsz22.png[/img]
gibi iyi olabilir programlar için iconuda gözüken bir sürüm denemesi olabilir görsel olarak baya daha iyi gözüküyor tabiki dediğin gibi belki açılışı biraz etkileyebilir...

[quote name='apocalypse39' date='06 June 2012 - 15:27 ' timestamp='1338985656' post='1209302']

Teşekkürler.
[/quote]

:whistle:

[quote name='yusuf1284' date='13 June 2012 - 08:09 ' timestamp='1339574993' post='1211573']
[color="#FF0000"][i][b]süper bir aıo bence araçlar bölmünde Otomatik Bilgisayarı Kapatma,combofix,sistem bilgisi,driver bulma gibi çeşitli etkili programlar eklenebilir [/b][/i][/color]
[/quote]
araçlar butonuna bir menu programı ile istediğini ataya bilirsin örneğin symenu bu konuda süperdir...

[quote name='34ero' date='13 June 2012 - 09:11 ' timestamp='1339571499' post='1211561']
Araçlar butonunun yanına birde kendi belirlediğimiz katılımsız programların klasörü için de kısayol butonu olabilir program eklerken de kolalık olur....
[/quote]

Kısayollara bakarsanız F3 tuşunun bu işe yaradığını göreceksiniz.

[quote name='apocalypse39' date='13 June 2012 - 18:19 ' timestamp='1339611552' post='1211776']
Kısayollara bakarsanız F3 tuşunun bu işe yaradığını göreceksiniz.
[/quote]
hocam bir çok ayarıda tuşlarla çözümlemişsin kullanan biri olarak söylüyorum :) f3 tuşuna ilaveten butonda olabilir belki diye...

Edited by 34ero

[quote name='apocalypse39' date='06 June 2012 - 14:27 ' timestamp='1338985656' post='1209302']

Teşekkürler.
[/quote]
FTP konusunda yardımcı olabilirim sanırım.
Görsellik konusundada katılıyorum, profesyonel değil amatör gösterir görselliği arttırmak :)

araçlar butonuna bir menu programı ile istediğini ataya bilirsin örneğin symenu bu konuda süperdir...
symenu güncellendi symenu Version 1.17 [2012.06.15]
sadece 756kb
http://www.ugmfree.it/SyMenuDownload.aspx

Edited by 34ero

[quote name='apocalypse39' date='06 June 2012 - 13:27 ' timestamp='1338985656' post='1209302']

Teşekkürler.
[/quote]
Çoklu dil konusunda almanca olarak üstüme düşeni yaptığıma inanıyorum,arkadaşlarımın yaptığı almanca çeviriyi en son ben düzelterek sana yollamıştım ama yolladığım sitede devamlı zırt,pırt tema değişiminden dolayı iletilerde silindi,belki iletinin farkına varmadın onun dışında eline geçtimi diye konu altına yaptığım yorumada cevap vermedin,
sağlıcakla kalasınız.

zaman sayacı programa ilave edilebilirmi? örneğin 20sn için de bir secim yapılmamışsa yada zaman sayacını kapatmamışsak program kapansa bu ne işe yarar windows kurulumunda 13dk. devreye girip 20sn içinde bir işlem yapılmazsa kuruluma devam edebilir diye düşünüyoum...

[quote name='34ero' date='17 June 2012 - 18:54 ' timestamp='1339952041' post='1212992']
zaman sayacı programa ilave edilebilirmi? örneğin 20sn için de bir secim yapılmamışsa yada zaman sayacını kapatmamışsak program kapansa bu ne işe yarar windows kurulumunda 13dk. devreye girip 20sn içinde bir işlem yapılmazsa kuruluma devam edebilir diye düşünüyoum...
[/quote]

Önceki sürümlerin birinde zaman sayacı da eklemiştim ama istatistiklerde pek kullanılmadığını gördüğümden kaldırmıştım. (Gerçi zaten biliyorsunuzdur.)

• 4 hafta sonra ...

[quote name='apocalypse39' date='06 June 2012 - 11:06 ' timestamp='1338973609' post='1209236']
Program iconları için ne düşündüğümü biliyorsun. Belki ileri de fikrim değişirse onu da eklerim ama şimdilik malesef.. ;)
[/quote]

yeni sürümde bu sefer birde program iconlusu da olsa :)

• 2 ay sonra...
  • 4 hafta sonra ...

[quote name='apocalypse39' timestamp='1338973609' post='1209236']
Program iconları için ne düşündüğümü biliyorsun. Belki ileri de fikrim değişirse onu da eklerim ama şimdilik malesef.. [img]http://www.tnctr.com/public/style_emoticons/default/wink.gif[/img]
[/quote]
hocam ne zamandır ortalıkta yoksun hayırdır .belki fikrin değişmiştir :)
hoşçakal....

• 4 hafta sonra ...

[color=#555555][font=tahoma][size=2]Auto Silent Installer v1.5 de[/size][/font][/color]
[color=#555555][font=tahoma][size=2]1-program iconları[/size][/font][/color]
[color=#555555][font=tahoma][size=2]2-portable programlar içinde bir bölüm[/size][/font][/color]
[color=#555555][font=tahoma][size=2]3-dosya,araçlar,ayarlar,yardım gibi bölümlerde programda olsa , programda kullanılan kısa yollarda buralarda gösterilse daha iyi olabilir[/size][/font][/color]