Jump to content

Formatta Sorun

eeyyeeyy
 Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar bilgisayara format atacağım zaman (biostan) win7de windows is loading files yeri siyah ekran geçiyor ve fare imleci gözüktüğü anda bilgisayar en az 5dk bekliyor klavye dil vs. yeri geliyor seçip yine ileri dediğimde disk sürücülerinin oraya gelmeden aynı şekilde bekletiyor .. aynı sorun xp yüklemeye çalışınca da oluyor cd ve dvdlerde sorun yok başka bir bilgisayarda denedim benim bilgisayardaki sorun nedir biosla ilgili olabilir mi diye düşündüm fikri olan varmı ?

[quote name='cobraartiz' date='09 June 2012 - 14:46 ' timestamp='1339253169' post='1210364']
Biosla İlgili Bir Sorun Olableceğini Sanmıyorum Ama Ram Veya Hddn Bozuk Olabilir.
[/quote]
Arkadaşa katılıyorum fakat bir ihtimal daha olabilir pc çok tozlanmış bundan dolayıda işlemci zorlanıyor olabilir ama yinede bunun olması düşük bir ihtimal

Merhabalar. Aynı sorun bende de var arkadaşlar. Yükleme yapmaya başladığında oldukça seri yüklüyor ancak arkadaşın dediği gibi windows yükleniyor kısmında 5 dk falan bekletiyor, sanki dvd hiç çalışmıyormuş gibi oluyor.

nth6 hardiskten atılan format türüdür incelersen forumda var
hdd bir bölüm oluşturuyorsun ve o bölüme dvd içerigini klasöre açıyorsun
nth6 içerige attıktan sonra tek yapman gereken çalıştırmak beceremezsen pm at
teamwiever ile ben sana yapayım

[quote name='yasayanolu' date='09 June 2012 - 17:15 ' timestamp='1339262111' post='1210418']
ramlerde sorun varsa bu durum oluşabilir. ya da hdd´nin bootmgr kısmı bozulmuş olabilir.
[/quote]

hddnin botmgr kısmı donanım mı yoksa yazılım falan mı?

[quote name='eeyyeeyy' date='09 June 2012 - 17:53 ' timestamp='1339264403' post='1210428']
hddnin botmgr kısmı donanım mı yoksa yazılım falan mı?
[/quote]
ikisi de değil :dribble: bu kısım bir bölümdür. hdd de önyükleme bilgilerinin bulunduğu bölümdür. şu xp formatı atarken 8 mb lık boş bir bölüm kalıyor ya o kısım işte. bunu çözmek için herhangi bir linux cd si ile bilgisayarı başlatıp hdd yi komple silmen gerek.
ya da hdd yi başka bilgisayara takmalısın. özellikle win7 den xp ye düşerken bu sorun çıkarır.

[quote name='yasayanolu' date='09 June 2012 - 18:14 ' timestamp='1339265695' post='1210433']
ikisi de değil :dribble: bu kısım bir bölümdür. hdd de önyükleme bilgilerinin bulunduğu bölümdür. şu xp formatı atarken 8 mb lık boş bir bölüm kalıyor ya o kısım işte. bunu çözmek için herhangi bir linux cd si ile bilgisayarı başlatıp hdd yi komple silmen gerek.
ya da hdd yi başka bilgisayara takmalısın. özellikle win7 den xp ye düşerken bu sorun çıkarır.
[/quote]

o bölümü biliyorum ayrılmamış birim diye geçiyor 99 mb onu biçimlerdirdim disk yönetiminden ama hala bekleme var