Jump to content

Ekran Titremesi

Byogulcan
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar ben bugün vga girişim bozulmuştu yani hani monitörle kasa arasındaki bi kablo varya işte o kablodan gittim bitane aldım taktım falan ekranda karıncalanma var titriyor yani bunun sebebi nedir acaba?
Kabloyu değiştirince oldu

Vga kablolarının bir kaç çeşidi var. Kalitelisini alman lazım. Kalitelisi kalın izoleli kablodan yapılır ve her iki uca yakın yerlerde manyetik distorsiyon engelleyici dairesel aparatlar vardır. Kalitelisi fiyatından da anlaşılır zaten. Sorunun donanımsal kaynaklı. Yazılımla çözülmesi imkansız...

kardeş benimde sürekli titriyor ama geçici bir çözüm buldum kasanin arkasındaki ekran kartı girişinde kablo kırık olabilir o kısmı olabildiğince düz tutmaya çalış o zaman titreme kaybolur bu arada monitör marka ve model söyler misin?

[quote name='aragontr' date='12 June 2012 - 01:24 ' timestamp='1339457071' post='1211207']
Ekranın arkasındaki soket girişlerinde sıkıntı var anladığım, tamire vermen gerek !
[/quote]
Sanmıyorum yeni aldım kabloyu taktım böyle eskisinde bi problem yok

ya kablodandır yada ekran kartından bilgisayarı açtıktan sonra ekran kardına elini bi dokundur çok ısınmışsa ekran kartındandır çünkü benimde başıma geldi bilgsayar açıkken ekran kartına elimi deddirdim aşırı sıcaktı sorun ekran kartındaydı seninden bir denemenini tavsiye ederim

[quote name='JAMAL' date='12 June 2012 - 02:48 ' timestamp='1339462090' post='1211213']
karıncalanma ekran kartından kaynaklanan bir durum olsa gerek :)
[/quote]
Bende onu diyorum eski kabloyu takınca bişey yok şimdikini takınca karıncalanma oluyor

Kardeşim Kabloyu Yeni Aldım Demişin Ama Senin Sorunun Tamamen Kablodan Yine Değiştirebilirsen Değiştir Değiştiremez İsen Yeni Bi Kablo Alman Gerekli Ekran kartıyla Alakalı Bi Sorun Değil istersen Bi Arkadaşının Kablosunu Emanet Alarak Dene Tamamen Kablo Kaynaklı Oldugunu Görüceksin