Jump to content

Bir Tür Virüs Mü ?

gasap
 Share

Recommended Posts

İşletim sistemi : windows 7 home basic Durumu : Güncel

Yüklü virüs programları : nod32 antivirüs 5.0 ayrıca spyware doctor

her ikisi ile tarattım sonuç yok daha önceden başına gelen varsa veya çözüm üretebilecek çok memnun olurum.[img]http://e1206.hizliresim.com/y/v/8v9qr.jpg[/img]
[img]http://e1206.hizliresim.com/y/v/8v9sj.jpg[/img]

Chorome da adblock ile engelleyerek çözdüm fakat explorerdan girdiğimde halen çıkıyor virüs ve plugin eklenti tarzı bir şey mi anlayamadım sorunun kökten çözümü için yardımlarınızı bekliyorum.Üzerine tıklamadıkça sayfa felan açmıyor sağ tıklayınca özelliklerden resim dosyası veya flash olarak görünüyor kafasına göre değişiyor hep sağ alt köşede.

botnet olabilir sürekli reklama tıklıyor olası ihtimaller trojan veya bunun için özel yazılmış solucan olabilir eğer ağ güvenlik bilginiz var ise ethernet çıkışlarını dinleyin sürekli bir adrese çıkış varmı diye ayrıca son yüklediğiniz programları gözden geçirin mümkünse format atın

arkadaşlar ilginiz için teşekkürederim combofix denedim başarılı olmadı. iş bilgisayarı olduğu için format atmadan çözmek istiyorum çünkü sürekli makinanın aktif çalışması lazım fırsat olmuyor çok basit bir solucan gibi gelmişti ama bir türlü çözemedim daha önce başına gelen varsa nasıl çözdüğünü yazarsa memnun olurum.

Combofix'in en güncel olanı ile ve güvenli mod üzerinden yeniden dene. Düzeltmesi lazım. Ancak combofix görevini tamamen bitirene kadar yani bir notpad dosyası ile rapor verene kadar herhangi bir uygulama çalıştırmadan sabırla beklemek lazım. Güvenli modda çalıştırılmadığı koşullarda ise antivirüs ve güvenlik duvarı benzerinide kapamalı tam sonuç için. Ama en iyisi güvenli modda çalıştırmak.
Dediğim gibi ve şekillerde denersen sonuç alacağını düşünüyorum.
Edit:Birde eskilerde AdAware isimli bir program vardı ama şimdilerde varmı ve işe yararmı bilemiyorum.

Edited by temmuz