Jump to content

Dosyaları Sunucudan Çekip Indiren Bir Aıo ?

prototype
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar aralıklı olarak yaklaşık 2.5 aydır bi proje üstüne çalışıyorum. Yeni yaptığım proje diğerlerinden farklı bu aıo sizin seçtiğiniz dosyaları sunuculardan çekip indirir ve bilgisayarınıza kurar.

[code]
Bu program format sonrası gerekli yazılımların kurulmasında size yardımcı olacaktır. Küçük boyutu ile büyük işler beceren bu program sayesinde CD, Disket ve USB Flash Bellek gibi ürünleri kullanmanıza gerek kalmadan SoftwareBox'ı her zaman kullanabileceksiniz.

Remote Download™ sistemi kullanılan bu programda seçilen programları anında ve hızlı bir şekilde sunuculardan çerekerek bilgisayarınıza indirir ve kurar.

SoftwareBox filosunda yer alan programlar sürekli güncel tutulmaktadır.Filoda yer alan herhangi bir programın yeni bir versiyonu çıktığında anında güncellenir. Bu sayede bilgisayarınıza her zaman güncel programları kurmanızı sağlar.

SoftwareBox filosunda yer alan tüm programlar güncel ve tam sürümdür. Filoda yer alan programlar önceden çalışıp çalışmadığı kontrol edilmekte ve ayrıca 5 ayrı tam sürüm antivirüs programıyla taranmaktadır. Bu işlemlerin sonucunda eğer program çalışıyor ve içerisinde en ufak bir virüs bulundurmuyorsa filoya eklenmektedir.
[/code]

Bazı Özellikler
[code]
-Her zaman güncel ve çalışan programlar sağlar.
-Küçük boyutu ile CD, DVD ve Disket gibi ürünleri kullanmanıza gerek kalmadan kolay kullanma.
-Her zaman virüssüz programlar sunar.
-Programları sunucudan çeker ve anında kurar.
-Veritabanı desteği ve anında güncelleme.
-Türkçe ve İngilizce dil desteği.
-5 Ayrı arayüz tasarımı.
-Offline Kurulum sistemi.
-Birçok ayarı içinde barındıran özel Ayarlar sayfası.
-Programları anında versiyon kontrolü ettirme.
-Veritabanı değiştirme ve yenileme.
-Ve birçok özellik.
[/code]

[center][b]Resimler[/b][/center]

[center][spoiler][img]http://img.indirmatik.net//resimler/e3d6d9748309be4a0f6b7fde336368a2.jpg[/img][/spoiler][/center]

[center][spoiler][img]http://img.indirmatik.net//resimler/9c159aced712bed8b66128a48c98cd24.jpg[/img][/spoiler][/center]

[center][spoiler][img]http://img.indirmatik.net//resimler/3b710a939f45bdf6ddab0dfcb9668e1a.jpg[/img][/spoiler][/center]

[center][spoiler][img]http://img.indirmatik.net//resimler/7648168ef549d1e6cf6f0f9e41cbe1ea.jpg[/img][/spoiler][/center]

[center][spoiler][img]http://img.indirmatik.net//resimler/6964e584bf80dd57acbbd1403214cce2.jpg[/img][/spoiler][/center]

[center][spoiler][img]http://img.indirmatik.net//resimler/353fc2710c28f0b927252d3a7fed4d67.jpg[/img][/spoiler][/center]

Projeyi AMS ile yaptım sitesi: www.makromedia.org

Yorum, görüş ve önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar. Edited by prototype

[color="#8B0000"]Tasarım konusunda her zaman takdir ederim seni. Ve yine güzel bir çalışmayla dönmüşsün aramıza. Tam tek tek indirip kurmak zaman alır derken, offline menüsü de eklemişsin, çok hoş olmuş. Online bölümünde programları hangi siteye yükleyeceksin ve ne kadar güncel tutma imkanın olur bilemem. Geliştirmek konusunda sıkıntın olursa ben ve arkadaşlarım sana yardımcı olmaya çalışırız. AMS konusunda emeğin çok, teşekkürler.[/color]

bu yıllardır herkesin yapmak istediği bir efsane. bende bir ara düşündüm, oturdum OtoKur'a entegre bile ettim. Ama sonra yasal sorunlar ve hosting sorunları yüzünden vazgeçtim. Proje fikri her zaman süperdi. Ama geleceği nasil olur, ne kadar ayakta tutabilirsin bilmiyorum. Şimdi en basitinden 1000 kişi programını indirdi diyelim. bunun 500 kişisi aynı anda program çekiyor diyelim. programların ortalama boyutu 10 mb olsun.

500 x 10 = 5000 yani yaklaşık 5 GB.

bu günlük hadi en kötü 3 günlük harcadığın band genişliği. Ayrıca bu kadar işlemci yüküne hangi sunucu izin verecek cok merak ediyorum :)

[quote name='KintaRo' date='29 June 2012 - 22:37 ' timestamp='1341002229' post='1217188']
bu yıllardır herkesin yapmak istediği bir efsane. bende bir ara düşündüm, oturdum OtoKur'a entegre bile ettim. Ama sonra yasal sorunlar ve hosting sorunları yüzünden vazgeçtim. Proje fikri her zaman süperdi. Ama geleceği nasil olur, ne kadar ayakta tutabilirsin bilmiyorum. Şimdi en basitinden 1000 kişi programını indirdi diyelim. bunun 500 kişisi aynı anda program çekiyor diyelim. programların ortalama boyutu 10 mb olsun.

500 x 10 = 5000 yani yaklaşık 5 GB.

bu günlük hadi en kötü 3 günlük harcadığın band genişliği. Ayrıca bu kadar işlemci yüküne hangi sunucu izin verecek cok merak ediyorum :)
[/quote]

Aslında yapmaya çalıştığım fikir tam olarak şöyle;

52 Adet program var ve toplam 1.4 GB büyüklüğünde.

Bu 52 adet programları 12 ye bölerek dosya boyutunu 100 mbye kadar indirdim ve fileden.com dan 12 adet hesap açtım tüm hesaplara 100mbyi geçmeyecek şekilde dosyaları upload ettim ve programa ekledim.

Biliyorsunuz fileden 5 gb trafik veriyor ve ben trafiği her zaman kontrol edip dolma aşamasına geldiğinde yeni bir 12 adet hesap açıp dosyaları upload edicem ve program üzerinde olan Veritabanı Optimizasyonu ile programa aktarıcam. Bu sayede her zaman açık linkler eklenmiş olacak.

Edited by prototype

[color="#8B0000"]Fileden hesabıma katılımsız program yüklemiştim diye, hesabımı engellediler. Ona karşı tedbirli olman gerek. Ayrıca upload sitesiyle ne kadar sağlam olacak bilemiyorum.[/color]

pakete eklenebilecek bazı programları kendi sitesinden indirtip. kurdurabilirsin.band genişliği açısından çok iyi olur.tek yapmanız gereken programın orijinal indirme bağlantısını veritabanına eklemek. Tabi her program için olmaz, direk indirme olanağı olacak ftp vs. , programların parametre ile kurulum desteği olmalı olmasa bile autoit scriptleri ile de kurdurulabilir. bu öneriler işine yarayacağını düşünüyorum. fileden gibi bir site yerine bulut sistemleri de kullanabilirsin. dropbox gibi mesela.