Jump to content

Acronis True Image Ile Recovry Dosyası Oluşturma

WolfmanTR_
 Share

Recommended Posts

arkadaşlar acronis true image ile c diskimi recovry yapmak istiyorım google a yazım ama eski sürümlerde anlatılmış,benim kullandığım sürüm 2010, anlatacak varmı ? birde acronis true image ile recovery yapınca sadece C yi mi geri yüklüyor yok d dekilerde gidiyormu ?

[quote name='bordo.klavyeliler.06' date='30 June 2012 - 22:18 ' timestamp='1341094688' post='1217514']
arkadaşlar acronis true image ile c diskimi recovry yapmak istiyorım google a yazım ama eski sürümlerde anlatılmış,benim kullandığım sürüm 2010, anlatacak varmı ? birde acronis true image ile recovery yapınca sadece C yi mi geri yüklüyor yok d dekilerde gidiyormu ?
[/quote]
[b]Benim 2Tb'lık Hdd Bad sector vardı ve GEcikmeli dosya yazma hatası gibi bi uyarı veriyordu ama USB değil Makinamın içinde Takılı olan Sabit diskti neyse, hangi diski seçersen onu Recovery yaparsın, benim XP kurulu iken dediğim gibi 2TBlık diskime yaptım ama şimdiden söyliyim çooooooook uszun sürüyor ! benim disk boyutu büyük olduğundan sanırım 3 Gün Pc hiç kapamadan 72 - 76 saat gibi bi zamanda bitirdi taramayı :( onun için Çok sabırlı olmalısın Komple program arşivim Komple 300 GB'lık sıkıştırılmış formatta ama mp3'e göre Çok yüksek kalitede ( ogg ) Şarkı databeyzim gitmişti, azçok ingilizce anlarsın, Türkçe bi kaynak bendede yoktu bende 2010 sürümüyle yaptım, sistem belli aslında herhangi bir eski anlatıma bak aynısını uygula... Eskisiyle 2010 sürümü arasında Devasa bir fark yok...[/b]

Bütün disklere geri yükleme yapabilirsin. Ya da istediğin dosyaları da yedekleyip geri yükleme yapabilirsin.
1- İlk adım olarak ana menüdeki "Backup" butonuna tıkla
2- "Disk and Partition Backup" sistemin tamamına ait yedeği alma imkanı verir, "File Backup" ile sadece belli dosyaların yedeğini alabilirsin
3- Yedeklemek istediğin diski ya da dosyaları seçiyorsun "Next" diyorsun
4- Yedekleme için kullanılacak alanın seçileceği bölüm çıkıyor, "Create new backup archive" seçeneğini işaretle ve "Browse" butonuna tıkla
5- Yedeklemenin yapılacağı bölümü seç
6- Çıkan uyarıya "Yes" de yedekleme başlayacaktır
Yedekleme işlemini Tasks& Log sekmesinden takip edebilirsin.

[quote name='bordo.klavyeliler.06' date='30 June 2012 - 22:42 ' timestamp='1341096164' post='1217519']
işlemi yarıda kesersek sorun olurmu ? birde ben sadece 7 yi alacağım 40gb lik sistem dosyalarını yeni format attım
[/quote]
işlemi yarıda kesmen bir sorun yaratmaz yani dosyalarına herhangi bir zarar vermez ama sağlam bir harddiskle yap yedeklemeyi. sorunlu hard diskler dayanamayabilir. bir de [b]eleavucasigmaz[/b] arkadaşın dediği gibi çok uzun sürer yedekleme. eğer sadece sistemi yedekleyeceksen windowsun kendi yedekleme programını öneririm

[quote name='bordo.klavyeliler.06' date='30 June 2012 - 22:42 ' timestamp='1341096164' post='1217519']
işlemi yarıda kesersek sorun olurmu ? birde ben sadece 7 yi alacağım 40gb lik sistem dosyalarını yeni format attım
[/quote]

[b]Olmaz olurmu :) Biyosta HDD görünüyor, ama benim işletim sistemim Xp'idi orada disk yok :) yarıda kestiğim birde 60 GBlık elektirik kesintisinde giden samsung diksim vardı Pre formatmı ne dio onu denemiştim Harddiskin IME numarası gibi bişeyini değiştirdiğindene ve herşeyi sildiğinden Harddisk FABRiKA AYARLARINA dönmüş hatta fabrikadan SIFIR çıkmış gibi oluyor içindeki tüm dosyalar gidiyor ve Geri alınmasıda imkansız hale geliyor bu özelliğiyle elinizdeki eski çalışmayan disklerinizi hayatageçirebilir ve hatta Sıfır almış gibi yapabilirsiniz diyordu okuduğum bi açıklamada googlede arat sende bulursun forumlarda bende çok aratmıştım neyse, bu özelliğinden yararlanmak için 60 GB lık başka bi diski denedim yarıda kestim Biostan girdiğimde HDD görünüyor ama XPnin hiçbir yerinde yok :) Onun için bi kaç kesintisiz güç kaynağımı bağlarsın ( elektirik kesintisi olmasın die ) yada bu işkenceye katlanıp saatlerde beklermisin bilmem :) ama ben başımdan geceni anlattım... 2 Terobayt 72 ila 76 saat arasında değişen bi süreydi Pc açıktı ama 40 GB taş çatlasın, 8 - 10 satte bitmesi lazım tahminime göre KESiNDEĞiL sadece tahmin benimkisi :) Pc performansına görede değişiyor...[/b]