Jump to content

Telefon Önerisi

drcslm
 Share

14 members have voted

1. 1. Hangisini neden

• Htc One X
    • Samsung Galaxy S3
    • iphone 4s
      0

Recommended Posts

[quote name='drcslm' date='19 July 2012 - 17:03 ' timestamp='1342706625' post='1222687']
...
1. samsung wonder 700tl civarı ekonomik ekran küçük yavaş çalışacak
...

[/quote]
Bu telefonu ilk defa inceledim. Özellik ve fiyat orantısına göre telefonun hası buymuş sanki. En erken zamanda deneyecem bunu. Tavsiye için teşekkürler. Ayrıca 1,4 Ghz işlemcisi varmış, yavaş olmaması lazım?? :huh:

Ben yaklasık 3 haftadır samsung galaxy wonder i8150 kullanıyorum telefon anlatmakla bitmez uglulama oyun vs. ne yuklersem çalıstı bu zamana kadar hıc bır sorun cıkmadı ufak tefek sorunlar var onlarda akıllı telefonların genelınde var sarjı 1 gun gıtmesı gıbı 3g sınde hıc bır sorun yasamadım kamerası cok guzel ve ve ınternette cok hızlı. Bu telefon anlatızmaz yasanır dostum ustelık fiyatıda uygun bu özellıklerde telefona göre cok uygun 700 ile 800 tl arasında değişiyor ben 718 liraya aldım ankada oturuyorsan alacağın yer önerebilirim.

[quote name='TugruL' date='19 July 2012 - 15:31 ' timestamp='1342711919' post='1222710']
Bu telefonu ilk defa inceledim. Özellik ve fiyat orantısına göre telefonun hası buymuş sanki. En erken zamanda deneyecem bunu. Tavsiye için teşekkürler. Ayrıca 1,4 Ghz işlemcisi varmış, yavaş olmaması lazım?? :huh:
[/quote]

3 haftadır kullanıyorum telefon sorunsuz kardesım her turlu tavsıye ederım.

[quote name='TugruL' date='19 July 2012 - 18:31 ' timestamp='1342711919' post='1222710']
[/quote]

telefon güzel güzel olmasa önermezdim o telefonu bende düşündüm ama sonrasında şöyle bi ışık yandı
nokia e52 vardı bir zamanlar yeni çıktı incecik güzel birşeydi o telefona hafıza kartına yükleme yapınca donup kalıyordu 1.4 ghz işlemci iyi ama android te nereye kadar? sonra farklı yönden düşündüm şu an çıkan android güncellemeleri her telefona yansımıyor şöyle ki android 3 ten android 4 e güncelleme çıktı çıkalı hala 4.0 yükleyemeyen telefonlar var. bu telefonu alıp seneye yeni bir yazılım yükeleyemezsem değiştirmek zorunda kalırsam diye düşündüm. daha sonr ekran boyutu ve ağırlık yönünden şarj yönünden değerlendirdiğimde istediğim şeyi almak istedim. değer mi derseniz bu nokta tamamen zevk meselesi 500 - 600 fazla verdim fakat 4 sene kullanabileceğim bir telefon. bi yandan da 12 taksit aldım aylık 45 tl fazla ödeyeceğim içime sinsin dedim. konuda çok tereddütlü kaldım belki hala bir yanım bi telefona bu kadar para çok diyor ama aylık 40-50 tl birşeylere eksik harcayarak xe almış oldum.

ayrıca dün bi vodafone bayisinde 1100tl ye htc sensation serisi vardı kutusunda made in china yazısını gördüm onu almak yerine teknosadan made in taiwan teknosa garantili ürünü aldım. dual core 1.2 sensation serisini 1000-1100 e bulabilirsiniz. kamera bağlantı hızı gibi konular önemli değilse wonder ideal

Galaxy Wonder'ı iki hafta önce kardeşime aldım ben de tavsiye ederim. Telefon görüntülü görüşme olayı elbette var denedim özellikle. Birkaç şey dikkatimi çekti menülerinde mesela kara liste olayı orjinal yazılımda var. Sonra herhangi bir programa gerek kalmadan açık olan donanımları(gps, wifi, data, senk. vs.) sizin yerinize ekran kapandığında kapatan bir güç tasarrufu modu özelliği var. Sanıyorum ışık sensörü yok, ekran için otomatik ışık ayarı menüsü yok. Belli bir seviyede tutmanız gerekiyor. Galaxy s kullanıyorum epey işe yarıyor bu sensör. Telefonun hızı da gayet iyi. Ekran çözünürlüğü 480*800 bu da gayet iyi. Menüsünde dikkatimi çeken birkaç şey vardı normal d her telefona konulmayan ama wonderda olan. Aklıma gelmedi şimdi ama genel olarak bunlar. :)