Jump to content

Tarayıcı Kısıtlama

Lord_Ares
 Share

Recommended Posts

Merhaba,
domaine bağlı olmayan şirket bilgisayarında kısıtlamalar yaparak bilgisayara herhangi birşey yüklenmesini engellemem ve belirtilen site dışında diğer sitelere girişi engellemem gerekiyor. Bunun için XP ve win7 işletim sistemleri kullanan bilgisayarlarda grup politikası kullanarak denemelerde bulundum. Fakat grup politikasında windows installerı devre dışı bırakmama rağmen bilgisayara google choreme, mozilla gibi tarayıcılar usb disk üzerinden kurulabiliyor. Bilgisayara choreme, mozilla gibi tarayıcıların kurulmasını nasıl engelleyebilirim.

Not: winlock gibi programlar ile denedim, çalıştırmak istediğiniz uygulamanın exe ismini değiştirerek güvenlik aşılabiliyor.
deepfreze de kullanamıyorum çünkü word excell gibi belgelerde çalışma yapılabiliyor.

teşekkürler.

[b]Merhaba,
Sitede InTouch Lock v3.5.1428 (Ödüllü PC Koruma Programı) var denediniz mi acaba.[/b]

[code]www.tnctr.com/topic/183716-intouch-lock-v351428-oedullu-pc-koruma-programy[/code]

[color="#0000FF"][b]InTouch Lock ödüllü bir bilgisayar koruma yardımcı programıdır.
InTouch Lock ile bilgisayarınıza izinsiz USB takıp çıkarılmasını ve
CD/DVD sürücünüzün kullanılmasını engelleyebilir,
dosyalarınızın izinsiz kopyalanması, taşınması ve silinmesini engelleyebilir,
internete ve ağa erişimi yasaklayabilir, izinsiz program kurulumunu veya kaldırılmasını engelleyebilir, ve daha onlarca özellikle bilgisayarınızı kale gibi korunaklı hale getirebilirsiniz.
Bilgisayarın koruma işini sadece antivirüsle yapamazsınız….[/b][/color]
[color="#FF0000"][b]
Mediafire linki:
http://www.mediafire.com/download.php?d7okk9qrid1dati[/b][/color]

[img]http://img515.imageshack.us/img515/2895/intouchlock.jpg[/img]

Edited by yagcim