Lord_Ares

Üye
 • Content count

  106
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

16 Good

About Lord_Ares

 • Rank
  Aktif üye
 1. Vallahi çok sevinirim inanın 5 aydır denemediğim yol yöntem , başvurmadığım yer kalmadı. Bir yolunu bulamazsam bütün programım çöpe gidecek :)) Teşekkürler
 2. Arkadaşlar emeklerinize sağlık nefis sistemler olmuş. Bende bu konuda birşey sormak istiyorum. Uzun süredir arıyorum bilginize danışmak istedim. Eğer konu içinde sorduğum için uygun görmez cevap vermezseniz yinede saygı duyar özür dilerim. Bu sisteme windows media playerı portable değil de windows içine ekleyebiliyormusunuz ? Program yükler gibi..
 3. Üzgünüm ama sanırım gözünüzden kaçtı bunda media player yüklü değil , Burada kullanılan media player portable olarak eklenmiş media player https://i.hizliresim.com/yEYRVj.jpg
 4. Dediğiniz gibi şöyle birşey denedim , kurulu bir windows ve winpenin programfiles ve system32 klasörlerini değiştirdim. Sistem oturum açma ekranında asılı kaldı :)) Denemeye devam ediyorum. iki sistemin registry kayıtlarından kayıtlarını eşleştirmeye çalışarak deneyeceğim. Umarım olur. Evet bunu biliyorum lakin, usb ye kurulan işletim sistemleri belli şartlar istiyor ( usb3.0 desteği, usbnin okuma ve yazma hızı gibi..). Bunu çalıştıran bilgisayar donanımlarının aynı özelliklere sahip değilse (usb3.0 desteği yoksa) malesef neredeyse çalışmıyor denebilir. Ben epey araştırdım fakat bulamdım bildiğiniz varsa paylaşırmısınız.
 5. 5 aydır çözüm bulamadığım bir konu için işi bilen sizlere bizzat danışmak fikrinizi almak istedim. Yazmış olduğum Müzik Kutusu adlı programı winpe (usb den çalışır windowsta ) sistemde çalıştıramıyorum. Sebebi ise, WinPe sistemlerde media playerın yüklü olarak gelmemesi. Programımın çalışabilmesi için media playerın ve gerekli activeX dosyalarının yüklenmiş olması gerekiyor. Böyle olunca da portable olarak media playerı eklemek işime yaramıyor. 1) Media playerı yüklü winpe sistemi yapılabilirmi ? (Çok araştırdım herkes hayır dedi.. Program ekle kaldır kısmından denedim olmadı..) 2) Madem ekleyemiyorum ozaman media player yüklü bir sistemin imajını alsam bunu winpe olarak çalıştırabilirmiyim diye merak ettim ve sizlere sormak istedim. ? Winpe nin usbden çalışmasına gerek yok gerekirse harddisktende çalışabilir. Bu konuda bana bilginizi paylaşırmısınız. Çok teşekkürler Saygılar
 6. Peki şöyle yapabiliyormuyuz, Şuan bilgisayarımda çalışan windows 7 nin imajını alsam bunu usbden çalıştırabilirmiyim ? Bu konu hakkında fikriniz nedir.
 7. Ben sadece media player üzerinde gelen bir winpe hazırlamak. Bunuda portable olarak eklemek değil direk kurulu halde yapmak istiyorum. Portable olarak eklediğinizde activex kütüphanesi gelmiyor. Benimde ona ihtiyacım var :))) Dolayısı ile winpe ye media playerı ya denetim masasından eklemem lazım veya içinde kurulu olması gerekli ama yapamadım. 3 aydır ne yaptıysam çözüm bulamadım.. Teşekürler
 8. Merhaba, Kullanmakta olduğumuz herşeyi yüklü işletim sistemini WinPe imajı haline getirebilirmiyiz? Veya Winpe olarak çalıştırdığımız sisteme denetim masası program ekle kaldırdan media player kalıcı olarak eklenebilir mi ? Teşekkürler
 9. Bilgi için çok teşekkürler arkadaşlar. Deneyip sonuçları paylaşacağım. Fakat bir yerde şöyle bişey okudum buda beni tereddütte bıraktı.
 10. Merhaba, usb den format atarken sysprep ile alınan imajı kullanabilyormuyuz? Amacım tüm programları kurulu hazır sistemi sysprep ile imaj almak ve bunu usb multiboot ile kurmak.
 11. Teşekkürler ama o şekilde multiboot menü gelebiliyor fakat bu seferde fat32 veya ntfs biçimli diskleri, disk seçme ekranında görmedi. İndirme linki bulursam sanırım sorunu çözülecek.Turbobit 32 saat diyor ve konuyu açan arkadaşımız boot wime nasıl ekleneceğini yazmadığı için kendi iso dosyasımızıda oluşturamıyoruz.
 12. Emeğinize sağlık. Başka bir yere yükleyen varsa paylaşabilirmi , turbobit 31 saat diyor. Mega linkide %6 ya kadar indirip kota aşımı diyor.
 13. merhaba, usb den windows kurarken, blue life ın hazırladığı usb boot menüyü USB 2.0 portuna takarak kurulum yapıyordum. Fakat yeni anakartımda sadece usb 3.0 girişi var. Biostan tüm ayarları denememe rağmen, flash diski görüyor ama multiboot menü gelmiyor, kurulumu başlatamıyorum. Usb 2.0 bilgisayarda çalışıyor. Usb 3.0 girişinden çalışan bir mulboot varmı veya nasıl yaparım.
 14. Bu konuda sakın beni yanlış anlama ben telekom taraftarı kesinlikle değilim !!! ..Dostum açıkcası bu konuda istersen tüketici heyetine gidebilirsin AMA Sözleşmedeki bu ve bunun gibi kanunları , sözleşmeyi imzalayıp kabul ettiğin taktirde pek şans kalmıyor sanırım. Bunlara bakara yapabileceğin bir kaç seçeneğe göz atalım. 1) Çıkardıkları tarifeyi ve bu farkı öder kurtulmayı denersin ( Kaç lira zarar edeceğini hesaplamak lazım ) 2) Hakem heyeti ve bir danışman avukat eşlinde çözüme ulaşmayı denersin Bu sistem ettiğin zararı çıkarıp, karşılaştır maddi ne kadar zarar ediceksin ona göre yola çık. Çünkü en kısa mahkeme 3 ay, en az avukatlık masrafı 400 tl x 3= 1200 + ek giderler. Artı uğraştığın zaman kaybın. Aslında onlarda bunun farkında oldukları için bu tezgahı kuruyorlar. Bu durumda benim görüşüm hep tüketici zararlı. Yani bence pek uğraşma. Yapabiliyorsan telekomla görüşüp ortak bir çözüme giderek uzlaşmaya çalış. Karar senin saygılarımla
 15. Sisteminizde nod32 antivirüs kullanıyormusunuz bilmiyorum ama bende de diğer tüm usbler direk açarken , sandisk sizin dediğiniz şekilde kalıyor. 1) Antivirusu geçiçi olarak kapatıp denediğimde hiç sorun olmadan açıyor. 2) Bilgisayarınızın usb 3.0 portunda biçimlendirilmiş bir usb diski , usb 2.0 girişinde kullandığınızda da aynı hatayı alabiliyorsunuz. Sanırım nedeni ankartın usb 3,0 driverlerı düzgün kurulmadığında bu oluyor. Bu yüzden her iki portuda deneyin sorununuz hangi portta yaşanıyor gözlemleyin. (usb girişi mavi olanlar usb 3.0, siyahlar 2,0) Bunları göz önünde bulundurarak tekrar deneyin.