Lord_Ares

Üye
 • Content count

  98
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

13 Good

About Lord_Ares

 • Rank
  Azimli üye
 1. Bilgi için çok teşekkürler arkadaşlar. Deneyip sonuçları paylaşacağım. Fakat bir yerde şöyle bişey okudum buda beni tereddütte bıraktı.
 2. Merhaba, usb den format atarken sysprep ile alınan imajı kullanabilyormuyuz? Amacım tüm programları kurulu hazır sistemi sysprep ile imaj almak ve bunu usb multiboot ile kurmak.
 3. Teşekkürler ama o şekilde multiboot menü gelebiliyor fakat bu seferde fat32 veya ntfs biçimli diskleri, disk seçme ekranında görmedi. İndirme linki bulursam sanırım sorunu çözülecek.Turbobit 32 saat diyor ve konuyu açan arkadaşımız boot wime nasıl ekleneceğini yazmadığı için kendi iso dosyasımızıda oluşturamıyoruz.
 4. Emeğinize sağlık. Başka bir yere yükleyen varsa paylaşabilirmi , turbobit 31 saat diyor. Mega linkide %6 ya kadar indirip kota aşımı diyor.
 5. merhaba, usb den windows kurarken, blue life ın hazırladığı usb boot menüyü USB 2.0 portuna takarak kurulum yapıyordum. Fakat yeni anakartımda sadece usb 3.0 girişi var. Biostan tüm ayarları denememe rağmen, flash diski görüyor ama multiboot menü gelmiyor, kurulumu başlatamıyorum. Usb 2.0 bilgisayarda çalışıyor. Usb 3.0 girişinden çalışan bir mulboot varmı veya nasıl yaparım.
 6. Bu konuda sakın beni yanlış anlama ben telekom taraftarı kesinlikle değilim !!! ..Dostum açıkcası bu konuda istersen tüketici heyetine gidebilirsin AMA Sözleşmedeki bu ve bunun gibi kanunları , sözleşmeyi imzalayıp kabul ettiğin taktirde pek şans kalmıyor sanırım. Bunlara bakara yapabileceğin bir kaç seçeneğe göz atalım. 1) Çıkardıkları tarifeyi ve bu farkı öder kurtulmayı denersin ( Kaç lira zarar edeceğini hesaplamak lazım ) 2) Hakem heyeti ve bir danışman avukat eşlinde çözüme ulaşmayı denersin Bu sistem ettiğin zararı çıkarıp, karşılaştır maddi ne kadar zarar ediceksin ona göre yola çık. Çünkü en kısa mahkeme 3 ay, en az avukatlık masrafı 400 tl x 3= 1200 + ek giderler. Artı uğraştığın zaman kaybın. Aslında onlarda bunun farkında oldukları için bu tezgahı kuruyorlar. Bu durumda benim görüşüm hep tüketici zararlı. Yani bence pek uğraşma. Yapabiliyorsan telekomla görüşüp ortak bir çözüme giderek uzlaşmaya çalış. Karar senin saygılarımla
 7. Sisteminizde nod32 antivirüs kullanıyormusunuz bilmiyorum ama bende de diğer tüm usbler direk açarken , sandisk sizin dediğiniz şekilde kalıyor. 1) Antivirusu geçiçi olarak kapatıp denediğimde hiç sorun olmadan açıyor. 2) Bilgisayarınızın usb 3.0 portunda biçimlendirilmiş bir usb diski , usb 2.0 girişinde kullandığınızda da aynı hatayı alabiliyorsunuz. Sanırım nedeni ankartın usb 3,0 driverlerı düzgün kurulmadığında bu oluyor. Bu yüzden her iki portuda deneyin sorununuz hangi portta yaşanıyor gözlemleyin. (usb girişi mavi olanlar usb 3.0, siyahlar 2,0) Bunları göz önünde bulundurarak tekrar deneyin.
 8. Media playerın api dosyalarını kullanan bir programım var , bu yüzden media player olmalı ve portable olmamalı.
 9. Merhaba , win7Pe (usb den çalışan windos) sisteme media player eklemeye çalışıyorum. Winpe içindeki source klasöründe bulunan Boot.wim dosyasını gimagex ile açtığımda görüyorum ki WinPe sisteme birçok program eklenebiliyor. Örnek aşağıdaki resimdeki gibi. Bu nasıl yapılıyor, bende media palyer kurulmuş bir sistem yapmak istiyorum.
 10. Şuan ki sistemin bence karmaşık olmuş. Anladığım kadarıyla da şuan sistemine fazla bütçe ayıramayacaksın. Eğer ayırabilecek olsan değiştirmen gerekenler işlemci, Disk ve Güç kaynağının kesinlikle değişmesi gerekli. Anakarta bakarak sistemi toplamaya başlarken amd tabanlı ekran kartına daha yatkın olarak başlamışsın ama sonraki bileşenler seni bence nvidia kullanmaya zorlamış. Aradaki işlemciye binecek yükü kaldırmak için amd al diyeceğim fakat bu seferde güç kaynağın ve disk yüzünden anakartına yük bindirmiş olacaksın Bu açıdan bakarsak ben olsam nvidia kullanırdım. İleride yapacağın değişiklikler içinde şu sıralamayla gidersin ( Daha az para ödeyip kademe kademe hızlanmak için !! ) SSD bir disk al. ( Şu anki haliyle bana göre seni en yavaşlatan şey diskin ) Güç kaynağın bu sisteme göre şuan için en az 500w olması gerekli. ( Düşük olduğu için besleme yetersizliği yüzünden anakart bileşenlerine fazla yük biner çabuk bozulur ) İşlemci İ3 yerine en az i5 olmalıydı. Eğer bütçem yetersiz kalıyorsa Sistemi amd toplamak hız ve bütçe açısından daha karlı olurdu. O yüzden i5 yapabiliyorsan ona yükseltirsin. Unutmadan şunu eklemek isterim, Ekran kartı seçerken genelde yapılan bir yanılgı Ram kapasitesi yüksek olanı seçerler. Fakat benim tavsiyem baştan veri yolu hızı daha sonra ram olmalı. Yani bana göre 256bit 4Gb ramli bir ekran kartı yerine, 512Bit 2Gb ekran kartı seçmek daha mantıklı. Ve özellikle şuna dikkat edin ekran kartlarında DDR ve GDDR diye iki çeşit bellek tipi var. Yani alırken herzaman için GDDR bellek tipli olanları seçin aralarında çok fark göreceksiniz. Yukarıda yazdıklarım şahsi fikrimdir. Mecburen bu olmalıdır demiyorum. Farklı bakış açıları ve bilgisi , önerisi olan arkadaşlarım olabilir. Seçiminiz her ne olursa olsun şimdiden hayırlı olması dileğiyle. Saygılar
 11. Aslında markadan çok göz önünde bulundurmanız gereken sizin tümleşik sisteminiz olmalı. Kullandığınız bileşenlere göre ekran kartı seçmeniz daha doğru olur. Örneğin X firmasının anakart veriyolu hızı, seçtiğiniz işlemci frekansınız , ram frekansınız ve kullandığınız disk. Bu bileşenlere orantılı dar boğaza neden olamayacak bir ekran kartı seçmelisiniz. Bu açıdan bakarsanız firma seçmeniz kolaylaşacaktır. Aksini yaparsanız aldığınız ekran kartı en iyisi bile olsa , kendini diğer bileşenlerin hızlarına ayak uydurmak için zorlayıp sizi tatmin etmeyecek değerler sunacaktır. Hatta problemler çıkaracaktır. Yoksa bahsettiğiniz özelliklerinde pek bir yararını göremiyeceksiniz emin olun Size tavsiyem bu uyumluluk testini geçen A veya B firmasının kartını seçin, daha sonra bu özellikleri kıyaslayın. Saygılar
 12. Bilişim sektörünün alt yapısında çalışmış biri olarak sana tavsiyem superonline unut :)) Diğer sebepleri bir kenera koy ve şunu düşün. Hattında arıza oldu ilgili hizmet numarasını arayarak yardım istedin. Aldığın cevap : Sorun bizim ankastramızdan kaynaklı değil telekom ankastrasından kaynaklı derler sende telekomu ararsın onlarda siz bizim müşetirimiz değilsiniz der iki arada seni oynatırlar :))) Sonra gelsin isyaaaaaanlar. Sana tavsiyem imkan varsa kablonet yoksa telekom. Turkcell ve diğer kuruluşların bantwidh hesaplamaları farklı onlardan düşünürseniz de şunu bilin ki kota hesaplası normal hatlar gibi değil. Fiber internet : 1992 yılında dikilmiş direkler ve bakır kablolar alt yapısını kullaranak, fiber kablo kullanmadan nasıl Fiber internet sunabilirler düşünmek lazım. Tek yaptıkları sinyal seviyesini apartman ankastlarında güclendirerek bizlere sunmak gerçek fiber değil yani.. Kablonet snr değerleri ( Kirli sinayal seviyesi ) en iyi ve arıza kaydı tepki süresi inanılmaz güzel. 12 yılda 7 defa arıza yaşadım ve aynı gün içinde kısa sürede düzelttiler. Bunları dikkate alarak seçim yapmanızı tavsiye ederim. Kolay gelsin
 13. arkadaşımızın dediğine ek olarak 1) Ramlerinizde sorun olabilir. . Çift ram kullanıyorsanız tek tek sırayla deneyin. Hatta farklı ram yuvalarına takarak deneyin. 2) Ram 'lerin pinlerini silgi ile silerek temizleyin. Ram yuvasını yumuşak uçlu fırça ile tozdan temizleyin. Bazen ramlerin üzerinde oluşan statik elektrik ve tozda bu tür hatalara neden olabiliyor. 3) Sisteminizdeki harici tüm bileşenleri çıkararak anakartı test edin. Bios pili, harici ekran kartı, hard disk power kablosunu, cd rom vs gibi şeyleri çıkarın, Sadece power ankart ve işlemci ve ramler bağlı olsun. Bu şekilde çalıştırıp işlemci fanı ve powersupply fanı dönüyormu kontrol edin. Eğer dönüyorsa ve anakartınızda vga (mavi uçlu ekran çıkışı) varsa monitörü bağlayarak görüntü geliyormu bakın.
 14. Merhaba içerisinde media player olan win7pe veya XpPe yapmak istiyorum. 2 aydır araştırıyorum lütfen içerisine media player nasıl eklerim veya içerisinde media player olan winpe varsa paylaşırmısınız Teşekkürler
 15. Merhaba , sizi buradan rahatsız ettiğim için özür dilerim. Ama inanın son çarem size sormaktı. Deneyimleriniz ve emekleriniz için çok teşekkürler.

  İçerisinde sadece internet explorer ve media player olan Win7Pe yapmaya çalışıyorum , Fakat media playerı bir türlü ekleyemedim. Genelde media player Portable olarak script ile eklenmiş. Pe sistemlere bakarsanız notpad gibi programlar windowsun içerinde yani portable değil. Bende media playerı bu şekilde eklemem gerekiyor. Sebebi de şu , Delphi ile yazmış olduğum müzik kutusu adında programımı winpe sistemde çalıştırmam gerek  fakat media player PE sistemde yüklü olmadığı için programım çalışmıyor.

  Media player Windowsa gömülü ( Portable değil ) şekilde WinPe nasıl yaparım? 

  Forumda bir çok konu inceleyip soru sordum fakat cevap vermediler. Sizden ricam bilir kişi olarak ne olur bana yardım edin veya Winpe hazırlamayla ilgili konu paylaşın 

  Çok teşekkürler.

  1. Show previous comments  1 more
  2. firtina_limani

   firtina_limani

   lord kardesim köylü abim e sorman daha iyi olur blue_life biraz bası sıkısık oluyor ayda haftada bir geliyor forum a 

  3. Lord_Ares

   Lord_Ares

   Gimagex ile ekleyip denedim , fakat çalıştırmaya kalktığımda media player düzgün kurulmamış tekrar kurulsun mu diye hata alıyorum.

   Fırtına limanı, paşam vallahi köylü arkadaşımızın winpe konusunda bir çok payalaşımına defalarca soru olarak sordum. Fakat sağolsun kendisi tek bir cevap dahi vermedi. Forumda konu ile ilgilide 3 başlık açtım yine cevap bulamayınca blue Life son çare olarak sordum.

  4. firtina_limani

   firtina_limani

   konu ile detayli bilgim olmadigimdan soylemistim o zaman mesaj atip cevap bekleyiniz daha cabuk cevap alirsiniz diye düsünüyorum